Lista osób zaproszonych do Koncertu Galowego
w dniu 10.07.2022 roku

  1. Zespół „OTO ONE” – rodzina z Tucholi
  2. Schola „VOX CORDIS” z Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi
  3. Lena Grzonkowska ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem
  4. Marta Wojtas z Tucholi
  5. Jakub Mathia z Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi
  6. Kamil Kosowski z Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi
  7. Lena Balcerowska z Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi
  8. Zespół „SPERATE IN DOMINO” z Parafii św. Michała Archanioła w Zblewie
  9. Paweł Lewandowski z Kowalewa Pomorskiego

10. Zespół „POWIEDŹ TAK  z Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi

11. AsineD z Parafii św. Ducha w Inowrocławiu

12. Monika Przybysz z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie

13. Amelia Szrajber z Parafii św. Jakuba Apostoła w Tucholi

14. Patryk Singer z Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legbądzie

15. Emilia Urban z Parafii Bożego Ciała w Tucholi

Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na Spotkanie Rodzin w Kościerzynie

Siostry i Bracia,

W dniach od 22 do 26 czerwca w Rzymie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin. Zapowiadając je, papież Franciszek mówił o nowej formule spotkania, aby każdy mógł w nim uczestniczyć również w diecezji. Ojciec Święty wzywał wówczas: „proszę was, abyście byli żywiołowi, aktywni, kreatywni, abyście organizowali się wraz z rodzinami, zgodnie z tym, co będzie miało miejsce w Rzymie”.

Odpowiadając na wezwanie papieża, zapraszam wszystkie rodziny diecezji pelplińskiej do Kościerzyny w dniu odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin, 18 czerwca br., przede wszystkim, aby dziękować Bogu za wstawiennictwem Maryi za naszych bliskich.

O znaczeniu rodziny nikogo z nas nie trzeba przekonywać. Doceniamy ją zwłaszcza wtedy, kiedy miłość, wsparcie, zaufanie i bliskość drugiego człowieka sprawia, że czujemy się kochanymi i wartościowymi. Doceniamy ją także w obliczu niebezpieczeństw, kiedy ktoś odchodzi lub cierpi. W ostatnim czasie jeszcze bardziej troszczymy się o najbliższych. Gdy ponad trzy miesiące temu zaczęły wybuchać bomby w Ukrainie, wielu zastanawiało się, jak ochronić współmałżonka, dzieci czy rodziców. Gdy empatycznie przyjmowaliśmy pod swój dach uchodźczynie z dziećmi, współodczuwaliśmy ich tęsknotę, ból rozstania oraz niepokój o walczących mężów, ojców i synów. Gdy dzisiaj patrzymy na tych, których Bóg postawił najbliżej nas, czujemy jednocześnie tkliwość i odpowiedzialność, wdzięczność i troskę. Chcemy chronić, wspierać i modlić się za nasze rodziny.

Przyjedźcie zatem, Siostry i Bracia, w sobotę, 18 czerwca do Kościerzyny, aby dziękować Panu za najbliższych oraz wypraszać dla swoich rodzin Boże błogosławieństwo. Zapraszam wszystkich, którzy obchodzą kolejną rocznicę małżeństwa, nieważne którą – ważne, że od roku, kilkunastu czy kilkudziesięciu lat jesteście razem. Zapraszam rodziny, które formują się we wspólnotach parafialnych, zwłaszcza zaangażowane w Domowy Kościół, Rodzinę Kolpinga i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszam także te rodziny, które przeżywają jakieś trudności, aby prosiły Boga o zrozumienie, że Miłość silniejsza jest niż gniew. Zapraszam narzeczonych, przygotowujących się do małżeństwa i tych którzy modlą się, aby spotkać przyszłą żonę lub przyszłego męża. Zapraszam wszystkich, dla których rodzina jest ważnym wymiarem życia.

Niech nasze diecezjalne świętowanie w Sanktuarium Królowej Rodzin, będzie umocnieniem w miłości rodzinnej, która – jak głosi hasło tegorocznego spotkania – jest powołaniem i drogą do świętości. Ku temu z serca błogosławię.

Wasz Biskup
+ Ryszard Kasyna

BIAŁY   TYDZIEŃ

Wszystkie dzieci przyjęte do I Komunii św. zapraszam w Białym Tygodniu na Mszę św. z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. w strojach komunijnych  wraz z rodzicami i bliskimi.

W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i opiekunom,

ŚRODA dzień wdzięczności katechetom,wychowawcom - nauczycielom

CZWARTEK dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

Natomiast za tydzień w niedzielę 19 czerwca  zapraszam na  pielgrzymkę  rowerową  do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu  dzieci komunijne  z rodzinami  i bliskimi. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

W czwarte, 26 maja,   o godz.  18.00   zapraszamy  z p. Marzeną opiekunką   scholi  parafialnej „Vox cordis”  na koncert  dla wszystkich mam  pt. „Dla Ciebie, Mamo …” w naszym dużym kościele.

Ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii


Więcej artykułów…