Kolędy 2023 rok

Z racji  rekonwalescencji  po przebytej  chorobie zamiast tradycyjnej kolędy serdecznie zapraszam na wspólną kolędę  w połączeniu ze Mszą świętą niedzielną o godz. 16.00  do kościoła w najbliższe  3 kolejne  niedziele  wg porządku  wyznaczonego  ulicami.


1 / Msza  św.  ze wspólną kolędą  w niedzielę 15  stycznia o godz. 16.00

al. 700lecia   (tylko prawa strona numery parzyste lesie                                                                            (od ul. Świeckiej do ul. Żwirowej)

ul. Tucholczyka

ul. J. Pruszcza

ul. ks. St.  Kujota

ul. Sambora

Nad Brdą

ul Bractwa Kurkowego


2 / Msza  św.  ze wspólną kolędą  w niedzielę  22  stycznia o godz. 16.00

ul. Borowiacka i  ul. Parkowa

ul. Żwirowa i  ul. Bractwa Kurkowego

Biała cegielnia i ul. Świecka (lewa strona) do p. Figel

Osada leśna oraz domy przed i za  Brdą  i ul. Sarnia

ul. Myśliwska i ul. Św. Huberta

al. 700lecia  ( nr nieparzyste)  oraz   ul. Pokoju Toruńskiego

ul. Sokolnicza i ul.  Hallera

ul. Obrońców Polskości

ul. Wojska Polskiego

Dom komunalny, ul. Krucza i ul. Świecka ( pr. strona)


3 / Msza  św.  ze wspólną kolędą  w niedzielę  29  stycznia o godz. 16.00

ul. Strzelecka

Świt i Żółwiniec, Międzylesie oraz  ul. Transportowa i  ul. Usługowa

ul. Gajowa i ul. Hejnałowa

ul. Łowiecka   i   ul. Przemysłowa

ul. Kniejowa (numery parzyste)

ul. Kniejowa  (numery nieparzyste)

ul. Wrzosowa  (nr parzyste)

ul. Wrzosowa (nr nieparzyste)

ul. Wydmowa i Piszczek

ul. Jastrzębia i  ul. Orla

"Most modlitewny" z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie

Każdego dnia  wspólnota naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie modli się za jedną z parafii naszej diecezji - tym razem w dniu 17 stycznia 2023 r. -  za parafię Opatrzności Bożej w Tucholi - Rudzkim Moście. Wspólnota Seminaryjna modli się za wspólnoty parafialne,  tj.  za kapłana - ks. proboszcza,  za rodziny, osoby konsekrowane, wszystkich samotnych, chorych, cierpiących, nie wyłączając też zmarłych parafian. Pamiętając w modlitwie dzisiaj o naszej parafii klerycy Seminarium  przybliżają sobie równocześnie charakterystykę naszej parafii. Wspólnota seminaryjna  natomiast zaprasza tego dnia do modlitwy za Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, za wszystkich kleryków, moderatorów, wychowawców i profesorów naszego seminarium, z troską o kształtowanie świętych kapłanów.

Celem"Mostu modlitewnego" jest budowanie wspólnoty diecezjalnej i pobudzenie do współodpowiedzialności za kształtowanie powołań oraz duszpasterstwo przez modlitwę, ofiarowane trudy i wyrzeczenia. Sami alumni mają w ten sposób okazję, by poznawać parafie naszej diecezji, wyrażając równocześnie wdzięczność za wsparcie duchowe i materialne, które płynie ze strony parafii naszej diecezji dla seminarium w Pelplinie.

W niedzielę 20 listopada na Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi Tucholski Chór CAMERATA

REKOLEKCJE    KERYGMATYCZNE

W piątek, 18 listopada i w sobotę, 19 listopada zapraszamy młodzież klas ósmych, rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania na zajęcia rekolekcyjne. Zajęcia odbywać się będą w Auli Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej ul. Świecka 91. Początek w piątek o godz. 17.00 do godz. 19.00. W sobotę godz. 9.00 do 14.30. Prosimy o przyniesienie z sobą wypełnionej zgody na czas trwania rekolekcji.

Dekanalny Dzień Młodzieży

W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po raz pierwszy też tego dnia odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży. Początek – konferencja i adoracja – o godz. 17.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi, a o godz. 18.00 Msza św. Spotkanie jest obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

Więcej artykułów…