Życzę Wszystkim Gościom,  którzy przybyli do naszej parafii oraz parafianom  pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych  napełni Wasze serca spokojem i radością.  Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka  towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.

Błogosławionych  Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022.

ks. Wiesław Herold -  proboszcz parafii

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO NA   BOŻE   NARODZENIE  2021


Umiłowani Siostry i Bracia!

W Kościele trwa obecnie błogosławiony czas synodu – czas spotkania, słuchania i rozeznawania. Słuchamy siebie nawzajem, ale szczególnie pragniemy usłyszeć, co Bóg mówi do Kościoła.

Bóg zaś przemawia do nas w tym czasie przez doświadczenie Narodzenia swojego Syna. Przeżywamy dzisiaj bliskość i moc Boga, niezależnie od tego jak bardzo sytuacja, w której się znajdujemy, wydawałaby się trudna. Doznajemy Jego Miłości, tak niezwykłej i czystej jako nowonarodzone Dziecko. Oddajemy jak pasterze chwałę i cześć Jezusowi, który błogosławiąc, daje nam siłę do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu.

W tę noc [ten dzień] życzę Wam, Siostry i Bracia, zdolności słuchania Boga, który objawia się w rzeczach małych. Życzę umiejętności słuchania bliźniego, zarówno tego bliskiego – męża, żony, dzieci, rodziców, dziadków, krewnych i przyjaciół, jak i tego bliźniego, który wydaje się być daleko – inaczej myślącego, zdystansowanego od Kościoła, proszącego o wsparcie, przez którego także objawia się Bóg. Życzę Wam, abyście byli usłyszani i wysłuchani, zwłaszcza kiedy dzielicie się ważnymi dla Was sprawami. Nikt bowiem – w imię Emmanuela, Boga z nami – nie może być przecież zapomniany, niezrozumiany czy odepchnięty przez drugiego, aby nigdy nie powtórzyła się sytuacja z Betlejem, kiedy dla Bożego Syna „nie było miejsca w gospodzie” (Łk 2,7).

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom, w całym Nowym 2022 Roku towarzyszy błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup
+ Ryszard

Pelplin, dnia 25.12.2021 r.

Od czerwca roku 2021 obowiązują w naszej diecezji Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii  instytucji kościelnej tzw. osoby pierwszego kontaktu. W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym –poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci 
i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu.

W naszej parafii jest nią p. Małgorzata Kożuch / kontakt tel. 505 346 702 oraz  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W najbliższą sobotę,  tj.  18 grudnia  br. zapraszam wszystkich członków wszystkich Róż Różańcowych na spotkanie opłatkowe,  które odbędzie się na plebanii zaraz po Mszy św. o godz. 17.00.

ks. Wiesław - proboszcz parafii

Spowiedź święta Adwentowa w naszej parafii będzie w środę, 15 grudnia  od 16.00  do 18.00 ( z przerwą półgodzinną od godz. 17.00).  Na zakończenie spowiedzi o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. Roratnia.

Serdecznie zapraszam.

Ks. Wiesław Herold  -  proboszcz parafii

Więcej artykułów…