1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

2. Dzisiejsza Uroczystość w wyjątkowy sposób przekazuję nam prawdę, że raz z przyjściem Chrystusa urzeczywistnia się w świecie zapowiadane królestwo Boże. Różni się ono zdecydowanie od dobrze nam znanych form panowania człowieka w świecie. Oznacza ono – jak usłyszymy w dzisiejszej prefacji – „wieczne i powszechne Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”. Potrzebujemy, aby Chrystus królował w naszym życiu i postępowaniu. Poddajemy się Jego władzy, przyrzekamy żyć Jego miłością, oddajemy Mu nasze serca, zawierzamy Mu nasze rodziny. Ten konkretny program wymaga zaufania Jezusowi i oddania Mu swego życia. Gdy dokonamy tego w naszych domach i parafiach, będziemy świadkami zmiany oblicza naszej Ojczyzny i Kościoła.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w kościele czas Adwentu i nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy I,  II  i III oraz młodzież do bierzmowania klas VII, VIII oraz III Gimnazjum. Dzieci, jak każdego roku, zapraszam z lampionami.

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

6. W tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca - modlić się będziemy w intencji rodzin za przyczyną Serca Niepokalanej. W tym dniu zapraszam również na akcję  „Promieni Miłosierdzia” o godz. 15.00. Modlić się będziemy przy pomniku Św. Małgorzaty w intencji: aby wszyscy Tucholanie wyjeżdżający do pracy za granicę mieli możliwość przeżycia Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym a także częstych spotkań z najbliższymi.

7. W sobotni wieczór rozdzwonią się też dzwony na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku kościelnego.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia w dn. od 30 listopada do 2 grudnia. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

9. Kandydatów do bierzmowania, a nade wszystko  z VII klasy na Mszę św. o godz. 17.00 w najbliższą sobotę.

10. Od  I Niedzieli Adwentu można nabywać świece wigilijne.

11. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)