1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. Dzisiaj Wniebowstąpienia Pańskiego - uroczystość, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

3. W dzisiejszą niedzielę, 13 maja, w kościele naszym odbędzie się pierwsze nabożeństwo Fatimskie, połączone z poświęceniem figury Matki Bożej Fatimskiej i procesją dookoła kościoła. Figurę świętej Matki Bożej przywieźli i ufundowali pielgrzymi z parafii, którzy pod przewodnictwem ks. proboszcza naszej parafii  pielgrzymowali w tym roku do Fatimy. Mszy św., będzie przewodniczył ks. prałat – Wikariusz Biskupi) Marian Szczepiński, który dokona poświęcenia figury. Uroczystości rozpoczną Mszą św. o godz. 17.00 ,  podczas której odbędzie się uroczyste poświęcenie Figury Fatimskiej oraz nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją światła dookoła kościoła. Po powrocie nastąpi intronizacji Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz odśpiewanie Hymnu dziękczynienia Ciebie Boga wysławiamy.

4. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przez wszystkie dni tego tygodnia zapraszam na nowennę do Ducha Świętego, którą odprawiać będziemy w połączeniu z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie (w naszej parafii jest to zawsze dzień przyjęcia dzieci do Uroczystej I Komunii św.)

7. Zapraszamy do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br. Koszt wynosi 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym parafii p.w. Bożego Ciała. Więcej informacji u ks. Dominika, wikariusza w parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi lub na facebooku KSM Tuchola.

8. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

9. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)