1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

2. Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia procesji eucharystycznej w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA składam serdeczne Bóg zapłać.  Dziękuję przede wszystkim rodzinom, które przygotowały  ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki i  dzieciom komunijnym z tego roku i lat minionych. Dziękuję niosącym chorągwie i baldachim. Dziękuję p. katechetce, p. organiście i ministrantom oraz za nagłośnienie. Dziękuję za przyozdobienie domów na trasie procesji oraz wszystkim gościom i parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do piątku włącznie, odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. W dzisiejszą  niedzielę składam  serdeczne  Bóg zapłać za modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również z serca dziękuję za dzisiejszą ofiarę oraz za wszelkie ofiary indywidualne składane w ostatnim tygodniu miesiąca, w biurze i na konto parafialne.

5. Dzisiaj zapraszam wszystkie dzieci, które były przyjęte do I Komunii św. oraz ich rodziny i wszystkich chętnych na tradycyjną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.00.

6. Już dzisiaj zapraszam na nasz ODPUST Parafialny 2 lipca o godz. 11,30.

7. W czwartek (22 czerwca) na zakończenie Oktawy Bożego Ciała obrzęd błogosławieństwa wianków  z ziół i kwiatów.

8. W piątek, 23 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu.

9. W piątek na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Msza św. o godz. 8.00, na którą. zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców dzieci i młodzieży naszej szkoły. Drodzy rodzice, rozpoczynają się wakacje, zadbajcie, aby wasze dzieci uczestniczyły w niedzielnych Mszach św.

10. W piątek przypada  Dzień Ojca. Pamiętajmy o Ojcach żyjących i o tych, którzy już odeszli do wieczności. Nabożeństwo czerwcowe ofiarujemy w intencji ojców.

11. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

12. Również sobotę, 24 czerwca, o godz. 12.30 odprawiona zostanie Msza św. w parafii Bożego Ciała  z okazji 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi.

13. Zapraszam chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu. Można zapisywać się po każdej Mszy św. Również dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać zapraszam także po każdej Mszy św.  lub w soboty o godz. 13.00 u p. Marzeny prowadzącej naszą scholę. Już dzisiaj zapraszam scholę ANIOŁKI i te dziewczynki i chłopców, którzy pragną zapisać się do  Aniołków na spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

14. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach 31 lipca  do 13 sierpnia. W związku z tym, że nie każdy ma tak dużo czasu wolnego informujemy, że można do pielgrzymki dołączać w czasie jej trwania. Spotkania dla zainteresowanych w Tucholi będzie 2 i 23 lipca o godz. 19.00 w plebanii przy parafii Bożego Ciała. Ponadto spotkania odbywają się w każdą niedzielę lipca w Chojnicach w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacje udziela także przewodnik grupy, numer tel. dostępny jest na plakatach.

15. Zapraszam do obejrzenia wystawy – dokumentu o Sł. Bożym ks. Konstantynie Krefcie, którą można zobaczyć w kościele Bożego Ciała.

16. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację  na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. (szczegóły na plakacie w gablocie).

17. Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

18. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.