1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2. Od dzisiejszej niedzieli do 6 maja trwać będzie IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie i głoście!”. Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej  i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą. Dzisiaj po Mszach św. rozdawane symboliczne chlebki Słowa Bożego Listu do Galatów.

3. Jutro rozpoczyna się maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować codziennie o godz. 18.00. W sposób szczególny w tym tygodniu zapraszam dzieci przygotowujące się di I Komunii św.  oraz młodzież do Bierzmowania.

4. W poniedziałek, 1 maja w kościele Bożego Ciała, ks. Kazimierz Giersz odprawi o godz. 11.00 Mszę Jubileuszową – z okazji 60-lecia kapłaństwa. Zapraszam do modlitwy w intencji Jubilata i oraz na te Mszę św.

5. We wtorek 2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcam, aby tego dnia oraz następnego, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wywiesić flagi narodowe. O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała  zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a następnie odbędą się uroczystości na Rynku Miejskim.

6. W środę, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele jak w niedzielę, tj. o godz. 8.00, 10.00  i  11.30. Podczas  Mszy odmówimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź święta od godz. 17,30). Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 10  do 14.
  • pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin.
  • w sobotę, 6 maja, o godz. 15.00 zapraszam na comiesięczną Akcję „Promienie Miłosierdzia”. Tym razem modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego przy figurze Matki Bożej, przy al. LOP, w intencji młodzieży, a w szczególności za tegorocznych maturzystów o dobre wybory drogi życiowej.

8. Również w sobotę 6 maja zapraszam obowiązkowo na spotkanie do Bierzmowania młodzież ze świadkami.

9. W piątek zapraszam ma godz. 16,15 dzieci przygotowujące się do I Komunii świetej.

10. W tym tygodniu przypadają też wspomnienia: 2 V – św. Atanazy, 4 V – św. Florian, 6 V - Apostołów Filipa i Jakuba

11. Ks. Biskup Diecezjalny zaprasza wszystkich wiernych do wsparcia swoją ofiarą poszkodowanych  w wyniku wojny w Syrii. Za zebraną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Dzisiaj przed kościołem harcerze  zbierają datki na remont Domu Harcerza. Zachęcają również do nabycia flag i chorągiewek.

13. Parafia Bożego Ciała organizuje pielgrzymkę do Głogówka, w rodzinne strony s. Faustyny. W drodze powrotnej zwiedzanie Sanktuarium M.P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki 70zł. Wyjazd 9 maja, o godz. 6.00 sprzed kościoła Bożego Ciała.

14. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika  „Pielgrzyma” i „W Rodzinie” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.