1. We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

2. Liturgia słowa Bożego dzisiejszej niedzieli rodzi w nas pytanie pseudobogactwa czy  miłość ? Dobra materialne oddane są na służbę człowiekowi. Niestety często to człowiek staje się sługą i niewolnikiem mamony. Żądza posiadania odbiera zdolność dostrzegania potrzeb bliźnich i zabiegania o prawdziwe dobra, jakimi są dary duchowe.
Nosimy w sercu ukrytą tęsknotę za Ojcem, który ma moc zaspokoić wszystkie nasze pragnienia. Bogactwa ziemskie nie nasycą duszy, ale mogą zaradzić ludzkiej biedzie. Jeżeli wszystko, co posiadamy, postrzegamy jako dary Boże, to potrafimy się tym dzielić.
W innym wypadku łakniemy wciąż więcej, by prowadzić beztroskie życie w przekonaniu, że wszystko nam się od niego należy. Rzeczywistość duchowa i troska o zbawienie stają się mało znaczące (I czytanie). A naszym zadaniem jest walka o wiarę i życie wieczne (II czytanie). Podjęta z zapałem przynosi radość, gdyż Pan Bóg lubi zaskakiwać i w swej hojności obsypuje licznymi łaskami, przekraczając nasze najśmielsze oczekiwania.
Pośród nas żyje niejeden „Łazarz” dotknięty może nie tyle głodem fizycznym, ile raczej głodem miłości, okryty „wrzodami” nieludzkiego traktowania i obojętności (Ewangelia). Zapatrzeni wyłącznie we własne sprawy stanowiące pseudobogactwa, zatroskani o wygodne życie, nie zauważamy dzisiejszych „Łazarzy” i popadamy w egoizm. Warto od czasu do czasu zrobić sobie rachunek sumienia w kwestii najważniejszego z przykazań – miłości Boga i bliźniego. Uwrażliwi nas to na słowo Boże i ochroni przed chciwością. Dbajmy zatem o duchowy słuch, nim serce stanie się twarde jak pancerz, przez który nic nie będzie w stanie się przedostać.

3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek święto świętych Michała, Gabriela i Rafała - Archaniołów, w piątek wspomnienie św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

5. Od soboty 01 października przez cały miesiąc nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam całą parafię do licznego udziału we wspólnej modlitwie, a nade wszystko dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. wraz z rodzinami oraz młodzież do sakramentu Bierzmowania również z rodzinami.  z rodzinami. (W poniedziałek i czwartek modlitwie różańcowej przewodniczyć będą dzieci; we wtorek i środę – Róże Różańcowe; w piątek  - młodzież do Bierzmowania).

6. W I sobotę miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej parafii za przyczyną  Niepokalanego Serca NM.

7. W przysą niedzielę 02 października podczas mszy o godz. 11.30 poświęcone zostaną różańce dzieciom klas trzecich.

8. Polecam prasę katolicką,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła: jest Pielgrzym (w nim m.in. artykuł o nieznanej świętej – Słudze Bożej  siostrze Marii Teresie Dudzik, relacja z uroczystości odpustowych w Piasecznie czy też relacja z kanonizacji św. Matki Teresy z Kalkuty), dla dzieci Mały Pielgrzym (w nim dodatek w postaci wyszywanej zakładki) oraz dwutygodnik W Rodzinie.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold    proboszcz parafii