Gminny  XXI  Konkursy Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej „PRO PATRIAE” 2021  (online)  w  dniach  10  i  11  maja  2021 r.

Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. ppłk. Józefa Wryczy w Tucholi oraz Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Tucholi.

Rozpoczęliśmy przesłuchania konkursowe XXI Gminnego Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Dnia 10 maja  2021 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w kategorii "Poezja i Proza Patriotyczna".

W dniu dzisiejszym komisja konkursowa w składzie:

ks. Wiesław Herold - przewodniczący

Hanna Szramka - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi

Renata Serbinowska - nauczycielka języka polskiego

wysłuchała recytacji wierszy w formie online w dwóch kategoriach wiekowych i ustaliła werdykt:

kategoria 4 - 6

Na I miejscu uplasowały się ex aequo

Nowicka Dominika ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi

Marta Wojtas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi

II miejsce zajął Sebastian Radziejewski ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie

III miejsce przyznano Zuzannie Rembisz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi

wyróżnienia przyznano: Zuzannie Zaborowskiej ze ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Kornelii Szóstak ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie

kategoria 7 - 8

I miejsce przyznano Kamilowi Kosowskiemu ze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi

II miejsce zajęła Marta Szreiber ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi

jury wyróżniło również Roksanę Chabowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a członkowie jury są pełni podziwu za przygotowanie przez uczestników prezentacji w formie online. Dziękują za zaangażowanie i popularyzację trudnej poezji patriotycznej.

Wręczenie nagród nastąpi 31 maja 2021 o godzinie 16.00 w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście. Serdecznie zapraszamy uczestników i opiekunów.

W drugim dniu ( 11 maja  22021 r.)  XXI.  Gminnego Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej „PRO PATRIAE” odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w kategorii "Pieśni i Piosenki Patriotycznej".

Komisja konkursowa w składzie:

ks. Wiesław Herold - przewodniczący

Agnieszka Joppek  - pracownik TOK

Dariusz Krygowski  - nauczyciel, muzyk

wysłuchała utwory  w formie online przedstawiono w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria 1 - 3

I miejsce zajęła Julia Adamczyk ze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi

II miejsce zdobył Zespół Piąteczki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi

III miejsce zdobyła Antonina Łęgowik ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi

wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Małgorzata Browarska ze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi

kategoria 4 - 8

I miejsce zajęła Olga Żebrowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi

Na II miejscu uplasowały się ex aequo

Izabela Mews ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi

Kwartet "Cantus"  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi

III miejsce jury przyznało Marcie Wojtas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi

wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Kornelii Gumińskiej, Lenie Balcerowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi, Dominice Baturo  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi oraz Jagodzie Trzebuniak ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie

Dodatkowo poza konkursem przyznano wyróżnienie za występ gościnny dla Sikory Leny ze Szczecina.