1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00  ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.W piątek – 1 kwietnia – przypada I piątek miesiącaw którym zapraszam na  adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia)  do  godz. 18.00 – Msza św.

4.Chorych z posługą Sakramentalną odwiedzę nie w I piątek miesiąca,  ale w czasie rekolekcji Wielkopostnych w poniedziałek 11 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.

5,W  I  sobotę miesiąca o godz. 15.00 przy pomniku Św. Małgorzaty „Promienie Miłosierdzia”.

6.W sobotę, 2 kwietnia przypada 17. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

7.Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w tym tygodniu  zapraszam ma  spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 18.00.

8.Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

9.Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem www.sp23.lublin.pl – znajdują się w nim szczegółowe informacje konieczne do zgłoszenia prac uczestników. Prace przyjmowane są do 8 kwietnia 2022r.

10.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania  (od wtorku do piątku po Mszy św.)  można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne.

11.Zachęcam do lektury dwutygodnika: „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, na ławce przy amonie oraz u ministrantów. Starsze numery,  które są wyłożone pod chórem można zabrać za darmo lub włożyć ofiarę do puszki.

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego

ks. Wiesław Herold - proboszcz  -  parafii

1.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00  ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.We wtorek przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a następnie zaniesiemy nasze wspólne modlitwy za Jej wstawiennictwem w naszych intencjach i zakończymy błogosławieństwem lourdzkim

4.W piątek,  25  marca,  przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

5. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Z tej racji  Biskup Pelpliński zwraca się z prośbą, aby tego dnia w kościołach naszej diecezji  o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o nawrócenie Rosji i pokój na Ukrainie  zostanie odprawiona dodatkowo o godz. 18,  po której zapraszam do  adoracji Najświętszego Sakramentu  w tejże intencji do godz. 22.00  oraz w sobotę od 15 do 17.00.

6. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w tym tygodniu  ma  spotkanie formacyjne w piątek na Drodze Krzyżowej, a nie w sobotę.

7. Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

8. Zapraszam  w każdą śodę po Mszy św. wieczornej chłopców, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

9. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania  (od wtorku do piątku po Mszy św.)  można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne.

10. Zapraszam do nabywania  pism katolickich: „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła po prawej stronie oraz u ministrantów.

11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Serdeczne „Bóg zapłać”  za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców, jak  i darczyńców. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną, która tak, jak wszystkie ofiary, czy to składane osobiście,  czy przelewem na konto parafialne.

2.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

3.W najbliższą sobotę w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Świętego Józefa. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za wszystkich ojców i mężów.

4.W sobotę.  zapraszam obowiązkowo na spotkanie formacyjne  bezpośrednio  na Mszę św. o godz. 17.00  młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani.

5.Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

6.Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

7.Zapraszam wszystkich chłopców, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

8.Serdecznie  dziękuję  wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary  dla Ukrainy. Zebraliśmy  razem 2147 zl. Proszę o podanie gdzie i u kogo znalazły schronienie rodziny z Ukrainy i ile osób,  abym podał do Caritas w Pelplinie celem uzyskania wsparcia. Przez cały czas w małym kościele można składać rzeczy, jedzenie i sanitariat,  jeśli są Rodziny w naszej parafii,  które chciałyby wesprzeć naród Ukraiński będący w biedzie i potrzebie, to gorąco proszę o pomoc.

9.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na tegoroczne kolonie dla dzieci,  które odbędą się w dniach od 4 do 8  lipca 2022 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym  URSZULA  w Darłówku.  Proszę o zgłoszenie do końca tygodnia.

10.Jest organizowana W Y C I E C Z K 0 - P I E L G R Z Y M K A Szlakiem SANKTUARIÓW DOLNEGO ŚLĄSKA ,   KOTLINA KŁODZKA – KARPACZ  w terminie 19.04.2022 – 23.04.2022 . Chetni mogą zgłaszać się bezpośrednio do Biur  Fides Tur w Szymbarku  (koszt 1750 zł)   oraz 

11.Pielgrzymka „ Bałkańskie sakrum”  do Medjugorie  od 29 czerwca do 8 lipca w cenie 2950 zł.

12.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania – od wtorku do piątku - można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2022.

13.Zapraszam do nabywania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła po prawej stronie oraz u ministrantów.

14.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania zamiast sobotnich spotkań .

2.W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana). Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

3.Serdecznie  dziękuję  wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary  dla Ukrainy.

4.We wtorek w naszej diecezji obchodzimy święto 550 rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. Tego dnia przypada również Dzień Kobiet. Pamiętajmy o  wszystkich kobietach w dniu ich święta,  którym dziękujemy za wszelkie otrzymane od nich dobro.

5.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na posadzkę w kościele,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”.

6.Również w  przyszłą  niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary dla misjonarzy do puszek  na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

7.W przyszłą sobotę zapraszam po Mszy św. na spotkanie formacyjne młodzież do Bierzmowania.

8.Otrzymaliśmy również skarbonki „jałmużna wielkopostna”. Zebrane fundusze będą przekazane na pomoc Ukrainie. Zapraszam,  a zarazem zachęcam do pobranie skarbonek w każdej rodzinie.

9.Wczoraj rozpoczął się w parafii św. Bartłomieja kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą we wszystkie soboty Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej.

10.Jak każdego roku nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci. Tegoroczne kolonie odbędą się w dniach 25 – 29 lipca 2022 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym  URSZULA  w Darłówku.

Można się jeszcze zapisywać po każdej Mszy św.  do przyszłej niedzieli.

11. Zachęcam do lektury dwutygodnika  Pielgrzyma  i  W rodzinie.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Dzisiaj rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2.  Ksiądz  biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą do księży proboszczów o kontynuowanie modlitwy we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej w czasie Mszy Świętych w intencji pokoju na Ukrainie, dodając odpowiednie wezwanie w modlitwie powszechnej, jak i – wedle uznania – odśpiewując Suplikacje na zakończenie celebracji.

3. Przed nami czas Wielkiego Postu. 1 marca  przypada Środa Popielcowa. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Środę Popielcową Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów będą o godz. 16.00  i  17.00.

5. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca.

6. Chorych odwiedzę w I piątek od 10.00  do ok. 14.00

7. Również w piątek rozpoczniemy rozważania Drogi Krzyżowej, która, jak co roku, będzie wspólna dla wszystkich w naszym kościele  o godz. 17.00 (rozważania w kolejne piątki prowadzić będą dzieci, młodzież i dorośli z poszczególnych grup parafialnych).

8. Serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca od godziny Miłosierdzia o 15.00 do 17.00. Rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego i kończymy  Mszą św. Od 16.30 okazja do spowiedzi św.

9. W piątek, 4 marca, czcimy św. Kazimierza polskiego królewicza.

10. W najbliższą  niedzielę (6 marca) rozpoczniemy również Gorzkie Żale o godz. 16.00 z rozważaniem kazań pasyjnych. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. recytowana.


11. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

12. Jak każdego roku nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci. Tegoroczne kolonie odbędą się w dniach 25 – 29 lipca 2022 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym  URSZULA  w Darłówku.Zapisy do 6 marca po każdej Mszy św.  Serdecznie prosimy o jak najszybsze zgłaszanie bo musimy potwierdzić liczbę zgłoszonych dzieci.

13. W sobotę, 5 marca przed I niedzielą Wielkiego Postu rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla dekanatu tucholskiego w parafii p.w. św. Bartłomieja Ap.  w Tucholi. Spotkania ok. 18.45 (po Mszy św. o godz. 18.00) w każdą sobotę Wielkiego Postu na plebanii przy ul. Wincentego Witosa 3 w Tucholi. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego, a planują  zawarcie sakramentu małżeństwa.

14. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów. Starsze numery może zabrać do domu gratisowo ze stolika pod chórem.

15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych, dziękując im za ich misję i odwagę, aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

2.We wtorek przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a następnie zaniesiemy nasze wspólne modlitwy za Jej wstawiennictwem w naszych intencjach i zakończymy błogosławieństwem lourdzkim.

3.Również we wtorek 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra.

4.W środę jak zawsze zapraszam po Mszy Św.  o godz. 17.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

6.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

7.Zachęcamy doza kupienia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2.Serdecznie dziękuję za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne „Bóg zapłać”  za kolektę inwestycyjną na położenie posadzki w naszej świątyni. Granit został już zakupiony na cały kościół. Przed nami zatem splata pożyczonych pieni ędzy na zakup i płyt granitowych i położenie posadzki,  którą w najbliższych dnia rozpoczniemy kłaść na posadzkę. Dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie inne ofiary. Radość parafii byłaby jeszcze większa i milsza,  gdyby znaleźli się sponsorzy lub firmy, które moglyby wesprzeć parafie swoim sponsoringiem.

3.Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

4.Również 14 lutego św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

5.W środę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

6.Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

8.Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

Ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

Więcej artykułów…