1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św. W dzisiejszą niedzielę, 29 stycznia, ostatnia wspólna kolęda ze Mszą św. o godz. 16.00 dla kolejnych wyznaczonych ulic.

3.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

4.W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które będziemy błogosławić podczas każdej Mszy św. o godz. 17.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Zapraszam do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowanego na braci i siostry zakonne. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

5.W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Tego dnia po każdej Mszy św. można otrzyma błogosławieństwo Św. Błażeja. Podczas  adoracji od godz. 16.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. W I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15,00 na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia w kaplicy Sióstr Elżbietanek, modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych.

6.W tym miesiącu z racji choroby nie odwiedzę chorych.

7.Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.

8.Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.

9.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

 

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2. W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św. W dzisiejszą niedzielę, 29 stycznia, ostatnia wspólna kolęda ze Mszą św. o godz. 16.00 dla kolejnych wyznaczonych ulic.

3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które będziemy błogosławić podczas każdej Mszy św. o godz. 17.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Zapraszam do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowanego na braci i siostry zakonne. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

5. W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Tego dnia po każdej Mszy św. można otrzyma błogosławieństwo Św. Błażeja. Podczas  adoracji od godz. 16.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. W I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15,00 na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia w kaplicy Sióstr Elżbietanek, modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych.

6. W tym miesiącu z racji choroby nie odwiedzę chorych.

7. Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.

8. Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.

9. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

l. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem

2. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i dzisiaj  Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie nasza modlitwa w ich intencji.

3. W tym  dniach trwamy jeszcze Tygodniu  Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachętą do modlitwy w tej intencji niech będą słowa Jezusa „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę naszego nawrócenia,  naszej przemiany serc.

5. W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna będzie wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św.  Dzisiaj wyjątkowo z racji 22 dnia miesiąca zapraszam  po Mszy św. na nabożeństwo  do św. Rity. Za tydzień 29 stycznia ostatnia Msza św. ze wspólną kolędą dla kolejnych wyznaczonych ulic również o godz. 16.00.

6.W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy po Mszy św. o godz.  17.00  oraz na Mszę św. wigilijną w sobotę o godz. 17.00.

7.W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, nasze miasto obchodzić będzie 103. rocznicę odzyskania przez Tucholę niepodległości. Tego dnia, w kościele św. Bartłomieja o godz. 12.15 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji mieszkańców Gminy Tuchola. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

8.Jest do nabycia  nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

 

1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.Serdeczne „Bóg zapłać!”  za dzisiejsze ofiary przeznaczone na WSD w Pelplinie.

3.„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”– to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie on trwał od 18 do 25 stycznia.

4.We wtorek nasza parafia buduje „Most modlitewny” z WSD  w  Pelplinie. Tego dnia zapraszam całą parafię do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.00 na wspólne nabożeństwo i na zakończenie, na wieczorny Apel Maryjny o godz. 21.00 w intencji wspólnoty naszego Seminarium  Duchownego w Pelplinie.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :  we wtorek Św. Antoniego, opata; w czwartek – Św. Sebastiana Pelczara; w sobotę – Św. Agnieszki.”.

6.W sobotę przypada Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich również w naszych modlitwach.

7.W tym roku kolęda wyjątkowo będzie wspólna dla całej parafii ulicami w kolejne niedziele zawsze o godzinie 16.00 w połączeniu ze Mszą św. w kościele. Pierwsza kolęda więc dzisiaj,  na którą zapraszam wyznaczone ulice. Następna za tydzień 22 stycznia o godz. 16  ze Mszą św.  oraz ostatnia 29 stycznia również o godz. 16.00 w kościele.

8.W przyszłą niedzielę (22 lutego) zapraszam na nabożeństwo do św. Rity wyjątkowo w połączeniu ze Mszę św. o godz. 16.00 z racji  kolędy.

9.Wizytacja dekanalna i bierzmowanie w naszej parafii z ks. bp Arkadiuszem Okrojem będzie w tym roku 11  maja w czwartek.

10.Wszystkim Solenizantom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 1. 11.Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się  liturgicznie okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy akcent bożonarodzeniowy aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3.Serdeczne „Bóg zapłać!” za wspólną modlitwę w dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców oraz za dzisiejszą kolektę  inwestycyjną i ofiary indywidualne w biurze i na konto.

4.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

5.W naszej parafii pragniemy rozpocząć czas  odwiedzin duszpasterskich, czyli  kolędą od dzisiejszej niedzieli (8 stycznia) do przyszłej niedzieli (15 stycznia). Kolędy będą w dni powszednie będą od godz. 16.00 do ok. godz. 20.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 15.00 do ok. godz. 20.00. na Plan  odwiedzin duszpasterskich przedstawiony jest na tablicach informacyjnych i stronie internetowej. Ofiary kolędowe przeznaczone zostaną w całości na prace wykończeniowe kościoła.

6.W czasie kolęd od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00,  a Msze św. zamówione Ne ten tydzień będą odprawiane rano o godz. 9.00  -  zawsze po wcześniejszym potwierdzeniu osobiście lub telefonicznie.

7.Jest do nabycia  nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

8.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego oddajemy cześć Świętej Bożej Rodzicielce. W ten szczególny dzień dziękujemy Maryi za jej matczyną opiekę nad całą ludzkością i modlimy się, aby orędowała za nami także w nowym 2023 roku.

2.W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Chrystusa. Jest to zarazem 2 niedziela miesiąca, w której modlimy się o szczęśliwe jej wykończenie oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli jest też inwestycyjną.

3.U progu Nowego Roku 2023 wszystkim gościom i parafianom obecnym na Mszy św. pragnę złożyć z serca płynące życzenia wszelkich łask Bożych za przyczyną patronki dzisiejszego dnia Bożej Rodzicielki .

4.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia) modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • w piątek (6 stycznia) uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze św. w porządku niedzielnym : 8,oo; 10,oo; 11,30. Podczas wszystkich Mszy świętych zostanie poświęcona kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszmy litery K+M+B oraz aktualny rok 2023. W tę uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. (W tym dniu będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny).
  • w pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) - modlimy się w intencji wszystkich rodzin za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 15.00 kolejna akcja Promieni Miłosierdzia, na którą zapraszam przy pomniku Św. Małgorzaty – patronki Tucholi, gdzie modlić się będziemy o pokój i ustanie wojny.
  • Chorych i ludzi starszych w miesiącu styczniu odwiedzę w ramach kolędy.

5.Jeśli będę czuł się na siłach po przebytej chorobie, to z radością pragnę rozpocząć odwiedziny duszpasterskie od najbliższej niedzieli (8 stycznia) do przyszłej niedzieli (15 stycznia). Kolędy będą w dni powszednie będą od godz. 16.00 do ok. godz. 20.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 15.00 do ok. godz. 20.00. Msze św. we wszystkie dni powszednie będą zawsze o godz. 9.00. Na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich . Ofiary kolędowe przeznaczone zostaną w całości na trwające roboty przy wykonywaniu praz wykończeniowych kościoła.

6.Przed kościołem można nabyć nowy numer ”Pielgrzyma” , dwutygodnik „Rodzinie” oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

7.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

1.Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego oddajemy cześć Świętej Bożej Rodzicielce. W ten szczególny dzień dziękujemy Maryi za jej matczyną opiekę nad całą ludzkością i modlimy się, aby orędowała za nami także w nowym 2023 roku.

2.W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Chrystusa. Jest to zarazem 2 niedziela miesiąca, w której modlimy się o szczęśliwe jej wykończenie oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli jest też inwestycyjną.

3.U progu Nowego Roku 2023 wszystkim gościom i parafianom obecnym na Mszy św. pragnę złożyć z serca płynące życzenia wszelkich łask Bożych za przyczyną patronki dzisiejszego dnia Bożej Rodzicielki .

4.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia) modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • w piątek (6 stycznia) uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze św. w porządku niedzielnym : 8,oo; 10,oo; 11,30. Podczas wszystkich Mszy świętych zostanie poświęcona kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszmy litery K+M+B oraz aktualny rok 2023. W tę uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. (W tym dniu będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny).
  • w pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) - modlimy się w intencji wszystkich rodzin za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi.
   Chorych i ludzi starszych w miesiącu styczniu odwiedzam w ramach kolędy.

5.Jeśli będę czuł się na siłach po przebytej chorobie, to z radością pragnę rozpocząć odwiedziny duszpasterskie od najbliższej niedzieli (8 stycznia) do przyszłej niedzieli (15 stycznia). Kolędy będą w dni powszednie będą od godz. 16.00 do ok. godz. 20.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 15.00 do ok. godz. 20.00. Msze św. we wszystkie dni powszednie będą zawsze o godz. 9.00. Na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich . Ofiary kolędowe przeznaczone zostaną w całości na trwające roboty przy wykonywaniu praz wykończeniowych kościoła.

6.Przed kościołem można nabyć nowy numer ”Pielgrzyma” , dwutygodnik „Rodzinie” oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

7.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

1.Dzisiaj przeżywamy  I dzień Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny. Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o do dużego  kościoła. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas następnej Mszy św. w ciągu dnia.

2.W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w poniedziałek 26 grudnia jest zarazem Niedzielą Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W koś­ciołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składamy ofiary do puszek na potrzeby szkolnictwa katolickiego, a nade wszystko na Katolicki Uniwersyte­t Lubelski. Msze św. będą tak jak w niedzielę: o godz. 8,00;  10,00  oraz 11,30 (spotkanie dzieci przy żłóbku w dużym kościele).

3.We  wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. W tym dniu  modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych.

4.W sobotę,  31 grudnia,  w ostatni dzień roku kalendarzowego, tzw. Sylwester,  zapraszam na nabożeństwo dziękczynne – przebłagalne połączone  z  Mszą św.  o godz. 16,oo.

5.Po świętach Msze św.  ponownie w porządku zimowym o godz. 17.00.

6.Od  Nowego  Roku  planujemy wizyty kolędowe wśród parafian. W dni powszednie rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, w soboty i w niedzielę od godz. 15.00. W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornych  (oprócz soboty). W najbliższych  dniach  zostanie podany szczegółowy plan kolęd.

7.Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i  „W rodzinie” na ławce przy ambonie, natomiast przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

8.Wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli do naszej świątyni  pragnę złożyć z głębi serca płynące życzenia:

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.To już ostatnie dni naszego oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Zapraszam na Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (dzieci przynoszą lampiony).

2.Jutro, w poniedziałek,  spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od godz. 16.00 do 18.00 (z przerwą półgodzinną od godz.  17.00)

3.W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na godz. 19.00 na wspólny opłatek wszystkie Róże Różańcowe, szafarzy nadzwyczajnych, lektorów, Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej udzielającej się w pracach dekoracyjnych kościoła.

4.W czwartek przypada 22 dzień miesiąca, który poświęcony jest czci św. Rity. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity.

5.Adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele  w każdą środę od godz. 20.15 do  Apelu Maryjnego o godz. 21.00. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

6.W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem   w środę 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

7.Dziękuję za kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę, która  wraz z przelewami bankowymi wyniosła  3970 zł.  Bóg zapłać za składane ofiary.

8.W sobotę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Pasterka o godz.  24.00.

9.W przyszłą niedzielę obchodzimy I  Święto Narodzenia Pańskiego. Rano nie będzie mszy św. o godz. 800 z racji Pasterki. Msze św. będą o godz.  10.00  oraz o godz. 11.30 (dzieci przywitają dzieciątko Jezus w żłóbku przynosząc swoje prezenty -  koperty uczynków Adwentowych). Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie.W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie naszej diecezji i KUL. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone są na misje.

10.W tym tygodniu z racji pomocy w spowiedzi św. w innych parafiach Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.

11.W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu” (nawet za pośrednictwem radia lub telewizji).

12.Po  Mszy św.  oraz w biurze parafialnym można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł  oraz małe i duże kalendarze na rok 2023 w cenie 10 zł i 15 zł  i opłatki wigiline.

13Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i  „W rodzinie” na ławce przy ambonie, natomiast przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę na każdy dzień obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

 

 

Więcej artykułów…