1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na rzecz misjonarzy polskich „Ad gentes”. Serdeczne „Bóg zapłać!” za złożoną ofiarę.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci , dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.
 4. Wzorem ubiegłych lat przystępujemy do ogólnopolskiej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki możemy zabrać sprzed ołtarza lub spod chóru (nie tylko dotyczy to dzieci!). Akcję podsumujemy w Wielką Sobotę, kiedy przyjdziemy ze święconką i przy okazji przyniesiemy skarbonki.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy od  godz. 20.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.  Podczas adoracji możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 20.30.
 6. 1 marca przypada I piątek miesiąca poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00  do Mszy św. o godz. 17.00.
 7. Również w  1 piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od goz. 10 do ok. 14.00
 8. Natomiast 2 marca przypada I sobota miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 15.00 Promieni Miłosierdzia w kościele Bożego Ciała. Modlić się będziemy za mężczyzn i chłopców, aby na wzór Św. Józefa byli odpowiedzialni, mężni i wierni.
 9. W przyszłą sobotę , po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z I roku przygotowań.
 10. Zachęcam do wzięcia udziału w Tucholskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej( 27km), która odbędzie się 22 marca 2024r. Rozpocznie się ona Mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi o godz. 20:00. Zapisy są równoznaczne z zakupem pakietu, który jest dostępny w biurze parafialnym Bożego Ciała oraz w sklepie Hossanna w Tucholi  w cenie 25 zł.  Więcej informacji na stronie: ekstremalnatuchola.pl
 11. Za tydzień , w pierwsza niedziela miesiąca,   zbiórka do puszek na kwiaty do naszego kościoła i do Grobu Pańskiego za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do wspólnego wyjścia do kina „Sokół” w sobotę, 2 marca o godz. 16.00 na film „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Koszt biletu 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 13. Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Cekcynie w dniach 19-21 kwietnia 2024. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie dobry-poczatek.pl.
 14. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5 % podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazanie 1,5 % podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże naszej diecezji). Nr KRS: 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce tym, którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękuję.
 15. Przed kościołem można nabyć kolejny numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.
 16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

 17. ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
 1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
 2. Dziękuję za  dzisiejsza kolektę  na remont WSD w Pelplinie. Za Tydzień zbiórka do puszek na pomoc na rzecz polskich misjonarzy ,, Ad gentes”.
 3. Dziękuję za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe wykończenie naszego kościoła oraz za darczyńców i ofiarodawców. Kolekta  tej niedzieli  była na sumę 2978 zł i 25 Euro.
 4. Serdecznie dziękuję za dar nowego – pięknego zamykanego konfesjonału  - jednej z Rodzin bardzo udzielających się w życiu naszej parafii od jej powstania. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
 5. Już w najbliższym czasie rozpoczniemy wstawianie witraży  w naszym kościele. Serdecznie zapraszam do włączenia się zakup witraży. Zostało jeszcze do zasponsorowania  6 okien witrażowych.
 6. W tym tygodniu zapraszam wyjątkowo na Msze św. wieczorne i nabożeństwa do dużego kościoła w środę,  czwartek , piątek i sobotę na godz. 18.00.
 7. W czwartek -  22  lutego - zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na nabożeństwo  ku czci św. Rity,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem Lourdzkim.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00  w małym kościele.
 9. Serdecznie zapraszam na  wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich  w każdy piątek Wielkiego Postu  o godz. 18.00 w dużym kościele.   Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

10.  Adoracja Najświętszego Sakramentu  w naszej parafii odbywa się w środy  od  godz.  20.15  do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.  18:00 . Podczas adoracji możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania .

11. Za tydzień w niedziele 25 lutego zapraszam obowiązkowo młodzież do  Bierzmowania (rocznik drugi)  na spotkania do kościoła św. Bartłomieja po Mszy św. o godz. 12.00 ,  tzn.  ok. 12.45.

12.  W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Za każde wsparcie Caritas Polska serdecznie dziękuję.

13. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do pobrania skarbonek wielkopostnych i składania ofiary.

14. Rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii Rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Posty i będą w dniach  od  17 do 20  marca.

15Po rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja ikony MB Nieustającej Pomocy ulicami od domu do domu od godz. 18.00 do 18.0 (rozpoczęcie i zakończenie Mszą św.) Taka peregrynacja odbywa się na terenie całej naszej diecezji pelplińskiej. Jest to równocześnie nasze osobiste przygotowanie się do obchodów Roku Jubileuszowego w całym Kościele Katolickim.

16.  Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie” .

17. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze  życzymy obfitości Bożych łask.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
 2. W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca dziękuję za modlitwę w intencji  szczęśliwego wykończenia kościoła oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na wstawienie witraży.
 3. Dzisiaj  przeżywamy Światowy Dzień Chorego  - święto Matki Bożej z Lourdes. Po Mszy św.  o godz. 11.30  spotkanie chorych i starszych wiekiem w sali spotkań Domu Dziennego Pobytu.
 4. Dziś, jutro i pojutrze w kościołach parafialnych i kaplicach adoracja Najświętszego Sakramentu na dziękczynienie za dar Eucharystii w Kościele w ciągu całego roku, dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. W naszej parafii zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w kaplicy po Mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu od 11 do 17 lutego modlić się będziemy  o trzeźwość narodu polskiego.
 6. W środę – Popielec rozpoczynający okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 16,00 i 17. 00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Natomiast w każdy piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam  na  nabożeństwo  wspólnej Drogi Krzyżowej  o godz. 17.00.
 8. W niedziele Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Gorzkich Żalach  i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Bezpośrednio po tych nabożeństwach  Msza św. recytowana.
 9. 9. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.
 10. Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” i „W rodzinie” .
 11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże" 

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

2. Dzisiaj  w pierwszą niedzielę miesiąca odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do naszego kościoła, za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Przyszła niedziele jest 2 niedziela miesiąca,  w którą zapraszam do modlitwy w intencji o szczęśliwego wykończenia naszego kościoła oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli jest przeznaczona na wstawienie witraży  w dolnej kondygnacji kościoła

4. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy modlić się za chorych i cierpiących, a  szczególnie za tych, których odwiedzam z Panem Jezusem w pierwszy piątek miesiąca, Z tej racji Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.30 w intencji wszystkich chorych. Po Mszy św. zapraszana na wspólną kawę do sali spotkań w Domu Dziennego Pobytu.

6. Od 11 do 17 lutego Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 17.00. Przygotowujemy się do Peregrynacji Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie odwiedzać rodziny naszej parafii, szczegóły podam w późniejszym terminie.

8. Również w każdą środę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00 ( w czasie adoracji możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i Pojednania ).

9. W sobotę,  za tydzień, zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania rocznik 2 na Mszę św. o  godz. 17.00.

10. Zapraszam do czytania pism katolickich : „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże".

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
 2. W poniedziałek, 29 stycznia, o godz. 11:00 w kościele  Bożego Ciała zostanie odprawiona Msza św. w intencji miasta i mieszkańców Tucholi z okazji 104 rocznicy wyzwolenia i przyłączenia miasta do Macierzy. Serdecznie zapraszam w tym dniu wyjątkowo  zapraszam  na  tą Mszę  przed południem.
 1. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  – w pierwszy czwartek miesiąca
  (1 lutego) o godz. 17.00  Msza św. za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie oraz  o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W pierwszy piątek miesiąca (2 lutego) obchodzić będziemy  święto Ofiarowania Pańskiego, dzień Życia Konsekrowanego. Msza św, w tym dniu zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu  od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 17.00  z  błogosławieństwem świec dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.do  17.  W tym dniu spowiedź  św. od 16. 0 0 do 17.00 ,  na którą zapraszam nade wszstko dzieci I  Komunijne i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 3. Również w  pierwszy piątek miesiąca przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego  ( w tym dniu kolekta na zakony klauzurowe).
  Przed południem od godz. 10 odwiedzę chorych z posługą Sakramentalną,
 4. W pierwszą sobotę miesiąca modlić się będziemy w intencji rodzin  naszej parafii.
 5. Zakończyliśmy czas spotkań i  błogosławieństwa kolędowego dla całej parafii. Pragnę serdecznie podziękować za wspólne kolędowani połączone za Mszą świętą kolędowe w intencji wszystkich  Rodzin i zaproszonych Gości  naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać  za złożone ofiary,  które w tym roku (jak już zapowiadałem) zostaną przeznaczone w całości na wykonanie i wstawienie wszystkich witraży dolnej kondygnacji kościoła. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze  Rodziny i domy  oraz umacnia na drodze życia chrześcijańskiego.
 1. W sobotę,  3 lutego, zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania rocznik 2 po mszy o  godz. 17:00. Na spotkaniu proszę podać imiona do bierzmowania i kto będzie świadkiem bierzmowania.
 2. Od przyszłej niedzieli (zawsze w 1 niedzielę miesiąca) będzie się pierwsza zbiórka do puszek (przy wyjściu z kościoła)  na kwiaty do kościoła.  Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10.  Chętnych zapraszam na Pielgrzymkę  samolotem do Włoch  „WŁOCHY  - MAGICZNY  RZYM”  w terminie od 26 kwietnia do  2  maja  2024 w cenie 4390  zł/os. Czas zgłoszeń 15 lutego  2024 r.  Szcegółowy  plan w PROGRAMIE  na kredensie pod chórem.

11.  Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

12.  Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże"

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

2.Dziękuję za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe wykończenie naszego kościoła oraz za darczyńców i ofiarodawców. Kolekta  tej niedzieli  była na sumę 2678 zł i 20 Euro oraz kolędowa 6850 zł.  Zebraną ofiarę przeznaczamy w całości na wstawienie witraży w dolnej kondygnacji kościoła.

3.Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

4.Jutro, w poniedziałek , zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 na nabożeństwo  ku czci św. Rity,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem Lourdzkim.

5.Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmierci.

6.Trwają kolędowe spotkania rodzin naszej parafii. Dzisiaj zapraszam na wspólną kolędę w dużym kościele o godz. 16.00 oraz po Mszy św. występ gościnnego zespołu  z kolędami i pastorałkami . Bóg zapłać za składane ofiary na kolędzie na zakup witraży.

7.Ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.

8.Dzisiaj przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich również w modlitwie.

10.9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

środę przypada wspomnienie Św. Franciszka Salezego,

w czwartek – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła,

w piątek – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

11.Zapraszam 28 stycznia w niedzielę na godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania rocznik   2 (klasy VIII i ponadpodstawowe) po Mszy św. o  godz.17.00 w sobotę 27 stycznia br. Na spotkaniu młodzież  proszę  o  podanie imienia do bierzmowania oraz  kto będzie świadkiem bierzmowania.

12.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże"

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.
 2. Dzisiaj, w 2 niedziela miesiąca,  dziękuję za wspólną modlitwę o szczęśliwe jej wykończenie oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli oraz kolędowa jest przeznaczona na wstawienie witraży  w dolnej kondygnacji kościoła
 1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać”,
 2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze.
 3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmierci.
 4. Ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.
 5. Trwają kolędowe spotkania rodzin naszej parafii. Dzisiaj zapraszam na wspólną kolędę w dużym kościele o godz. 16.00 oraz za tydzień również na godz. 16.00. Bóg zapłać za składane ofiary na zakup witraży podczas naszych spotkań kolędowych.
 6. Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże".
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
Więcej artykułów…