1.Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam do małego kościoła przed obraz Bożego Miłosierdzia na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza niedziela jest okazją do wdzięczności za Boże miłosierdzie, którego szczególnym wyrazem jest sakrament pokuty i pojednania. Z racji patronalnego święta CARITAS przed kościołem trwa zbiórka na cele charytatywne.

2.Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego, które zarazem jest świętem patronalnym Caritas, zapraszam o godzinie 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu .

3.Dzisiaj rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia – czas, w którym mamy szczególnie dostrzegać wszystkich potrzebujących naszej pomocy i modlitwy.

4.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Dziękuję również za dzisiejszą kolekta  inwestycyjną na miarę możliwości każdej rodziny.

5.W sobotę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci będzie błogosławieństwo lourdzkie.

6.W kalendarzu liturgicznym 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, stąd tegoroczna uroczystość została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00. (karteczki z prośbami można wkładać do skrzynki przy chrzcielnicy w małym kościele przez wszystkie dni tygodnia).

8.Przyszła niedziela, 23 kwietnia we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.

9.Spotkania dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą za tydzień w niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Gorąco proszę o obecność.

10.W sobotę natomiast za tydzień zapraszam obowiązkowo wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00, którzy 11 maja br. mają otrzymać Sakrament Bierzmowania.

11.W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi sytuacji podszywania się pod pracowników urzędu czy Ośrodka Pomocy Społecznej prosimy wszystkich, zwłaszcza osoby starsze o zachowanie szczególnej ostrożności, nie podawania informacji wrażliwych  i nie wpuszczania osób nieznajomych do mieszkań.

12.Zapraszam do lektury Pielgrzyma, W Rodzinie oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice ślubu oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam do małego kościoła przed obraz Bożego Miłosierdzia na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza niedziela jest okazją do wdzięczności za Boże miłosierdzie, którego szczególnym wyrazem jest sakrament pokuty i pojednania. Z racji patronalnego święta CARITAS przed kościołem trwa zbiórka na cele charytatywne.

 1. Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego, które zarazem jest świętem patronalnym Caritas, zapraszam o godzinie 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu .

3. Dzisiaj rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia – czas, w którym mamy szczególnie dostrzegać wszystkich potrzebujących naszej pomocy i modlitwy.

4. W dzisiejszą niedzielę  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Dziękuję również za dzisiejszą kolekta  inwestycyjną na miarę możliwości każdej rodziny.

5. W sobotę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci będzie błogosławieństwo lourdzkie.

 1. W kalendarzu liturgicznym 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, stąd tegoroczna uroczystość została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

 1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00. (karteczki z prośbami można wkładać do skrzynki przy chrzcielnicy w małym kościele przez wszystkie dni tygodnia).

 1. Przyszła niedziela, 23 kwietnia we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.

 1. Spotkania dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą za tydzień w niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Gorąco proszę o obecność.

 1. W sobotę natomiast za tydzień zapraszam obowiązkowo wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00, którzy 11 maja br. mają otrzymać Sakrament Bierzmowania.

11. W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi sytuacji podszywania się pod pracowników urzędu czy Ośrodka Pomocy Społecznej prosimy wszystkich, zwłaszcza osoby starsze o zachowanie szczególnej ostrożności, nie podawania informacji wrażliwych  i nie wpuszczania osób nieznajomych do mieszkań.

 1. Zapraszam do lektury Pielgrzyma, W Rodzinie oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice ślubu oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

1.Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2.Składam serdeczne Bóg zapłać za kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz  za przygotowanie liturgii  Triduum  Paschalnego.

3.Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30  (nie będzie Mszy  św. o godz. 8.00).

4.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze św. o godz. 8.00 ;  10.00;  11.30 . W tym dniu  modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich., a nade wszystko  za  KUL  (przed  kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet  Lubelski).

5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6.Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego.  Przez cały tydzień zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego,  którą odmawiamy wspólnie z Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00,  która jest bezpośrednio transmitowana na naszej stronie parafialnej.

7.Również za tydzień  - z racji dzisiejszego święta Wielkanocnego w 2 niedzielę miesiąca – zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie budowy naszego kościoła za przyczyną Bożego Miłosierdzia.

8.Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

9.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ŻYCZENIA  WIELKANOCNE  DLA  PARAFIAN  12023


Wszystkim Parafianom życzę,
aby Zmartwychwstały Chrystus
napełnił serca Wasze pokojem i miłością,
niech podwoi siły w pokonywaniu
życiowych trudności, wzmocni wiarę
w ludzi, obudzi radość do życia
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Spokojnych pełnych zadumy
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz  za przygotowanie liturgii  Triduum  Paschalnego.
 3. Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30  (nie będzie Mszy  św. o godz. 8.00).
 4. 4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze św. o godz. 8.00 ;  10.00;  11.30 . W tym dniu  modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich., a nade wszystko  za  KUL  (przed  kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet  Lubelski).
 5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 6. 6. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego.  Przez cały tydzień zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego,  którą odmawiamy wspólnie z Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00,  która jest bezpośrednio transmitowana na naszej stronie parafialnej.
 7. 7. Również za tydzień  - z racji dzisiejszego święta Wielkanocnego w 2 niedzielę miesiąca – zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie budowy naszego kościoła za przyczyną Bożego Miłosierdzia.
 8. Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.
 9. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

10.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

Wszystkim Parafianom życzę,
aby Zmartwychwstały Chrystus
napełnił serca Wasze pokojem i miłością,
niech podwoi siły w pokonywaniu
życiowych trudności, wzmocni wiarę
w ludzi, obudzi radość do życia
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Spokojnych pełnych zadumy
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii

1.Zakończyliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie dziękuję O. Włodzimierzowi  za przyjęcie naszego zaproszenia na wygłoszenie nauk rekolekcyjnych, które pozwoliły nam wgłębić się w naszą wiarę oraz przygotować się wewnętrznie na spotkanie z Chrystusem  Zmartwychwstałym. Swoją wdzięczność wraz z Ojcem Rekolekcjonistą wrażam wszystkim,  którzy uczestniczyli w tegorocznych naukach rekolekcyjnych

2.O godz. 16.00 zapraszam  dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Eucharystią.

3.Ponieważ przyszła 2 niedziela miesiąca jest zarazem Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego dlatego  modlitwy w intencji budowy naszego kościoła będą przełożona na tydzień później, tj. 3 niedzielę miesiąca  16  kwietnia br.

4.Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty połączona z akcją „Pola Nadziei”,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

5.W biurze parafialnym, do czwartku włącznie, można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę w Wielki Piątek  od godz. 10  do  godz. 14

6.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

7.Wielki Czwartek  -  ustanowienie Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Rano o godz. 10.00 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego będzie  Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

8.W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę  św.  Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Najświętszy Sakrament będziemy adorować w  Ciemnicy do godz. 22.00 . Wznowienie adoracji w piątek  od godz. 9.00.

9.Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18,oo. Adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00. Wznowienie adoracji w sobotę  od  godz. 9.00. Zapraszam  wszystkich do adoracji w miarę swoich możliwości.

10.O godz. 20.30 rozpocznie się nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ, które odprawimy w obronie Św. Jana Pawła II, w obronie naszych najświętszych wartości, przechodząc ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy na Placu Wolności przy pomniku Matki Bożej Królowej i przejdziemy do kościoła św. Bartłomieja. Proszę o zabranie świec na Drogę Krzyżową.

11.Ofiary Wielkiego Piątku z adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

12.Od Wielkiego Piątku  zapraszam codziennie o godz. 15.00  na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,  którą  rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego.

13.WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 15.00  i 16.00. RODZINY, które zbierały ofiary do skarbonek z jałmużną wielkopostną dla dzieci osieroconych na Ukrainie mogą przynieść skarbonki do kościoła wraz ze święconka i złożyć je na ołtarzu.

14.Obrzęd Wigilii Paschalnej w naszym kościele rozpoczniemy o godz. 22.30. Proszę o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilię Paschalną zakończymy procesją Rezurekcyjną.

15.Msze św. w pierwsze święto ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zostaną odprawione o godz. 10.00 oraz o godz. 11.3 0 ( Nie będzie  zatem pierwszej Mszy św. o godz. 8.00 z racji rezurekcji nocnej). Przed sumą parafialną o godz. 10.00 odbędzie się procesja Wielkanocną z figurą Chrystusa  Zmartwychwstałego.

16.W Poniedziałek Wielkanocny – II dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00  i o 11.30.

17.Tradycją lat ubiegłych można przynosić kwiaty do Grobu Pańskiego do małego i dużego kościoła.

18.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

19.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) o godz. 18.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii oraz dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 5, które  będą do środy 29 marca.  Poprowadzi  je o. Włodzimierz – franciszkanin. Serdecznie zapraszam wszystkich do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w sobotę  - 1 kwietnia od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.Za tydzień w Niedzielą Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy palmy.

4.Również w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty wraz z akcją „Pola Nadziei”.

5.W najbliższy piątek Mszą św. o godz. 20:00 rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa liczy 27 kilometrów. Należy ze sobą zabrać: pakiet (do nabycia w biurach parafialnych i sklepie Hosanna), telefon, latarkę, krzyż, wodę i jedzenie. Całość trasy przechodzimy w ciszy. Przy każdej stacji indywidualnie odczytujemy rozważania, które dostępne są w pakietach. Więcej informacji znajduje się na stronie EkstremalnaTuchola.pl.

6.W tym tygodniu  przypada I sobota miesiąca. Tego dnia, 1 kwietnia, zapraszam na spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).  Natomiast o godz. 15,00 kolejna odsłona Promieni Miłosierdzia, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, całego narodu polskiego i lokalnej społeczności na Rynku przy figurze Matki Bożej Królowej Polski.

7.Wzorem ubiegłych lat Caritas prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

8.W niedzielę, 2 kwietnia przypada 18. rocz. śmierci Św. Jana Pawła II.

9.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

10.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii  - tym razem zapraszam do prowadzenia Różę Różańcowe). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade dzieci do I Komunii św.z rodzicami  oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w kościele nosi nazwę Niedzieli Laetare -  różowy kolor szat. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym  postanowieniu wielkopostnej przemiany.

3.Dziękuję bardzo za modlitwę w minioną  niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za złożoną  kolektę  inwestycyjną oraz ofiary indywidualne w biurze i na konto parafialne. Zebraliśmy 4187 zł.

4.W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej

5.W środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci i Maryi  Matki Niestającej Pomocy odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie.

6.Jak każdego roku w V  Niedzielę Wielkiego Postu za tydzień 26 marca br. zapraszam na Rekolekcje Wielkopostne, które będą do środy 29 marca. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi  o. Włodzimierz  - franciszkanin. Serdecznie zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii,  aby zaplanować wolny czas na godz. 9.00  lub  godz. 18.00 na Mszę św. oraz o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

7.Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  za tydzień, w ostatnią sobotę miesiąca,  na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

8.Zapraszam w każdą środę  od godz. 20.15 do 21.00  do małego  kościoła na cotygodniową adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

9.W piątek, 24 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Świętości Życia, a w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Zachęcam w tym dniu do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

10.W piątek, 31 marca 2023 r. zapraszam  naszych parafian na Mszą św. o godz. 20.00 w  kościele  Bożego Ciała,  którą rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać po każdej Mszy św. oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie EkstremalnaTuchola.pl

11.„Caritas Polska” wzorem ubiegłych prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

13.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.
 2. Dzisiaj po Mszy św.  składane  są  ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”  na misje.
 3. W okresie Wielkiego Postu w naszym  kościele w każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam  na Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00 na  Gorzkie  Żale. Po  nabożeństwach  Msza św.  recytowana.
 4. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania zapraszam w piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach
 6. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie WSD w Pelplinie.
 7. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.
 8. Zapraszam   w każdą środę od godz. 20. 15  do 21.00 do naszego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
 9. W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek, 31 marca 2023 r., Mszą św. o godz. 20.00 kościele  Bożego Ciała  rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać w biurach tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji  na stronie EkstremalnaTuchola.pl Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
 11. Zapraszam  w każdą niedzielę  po Mszy św. o godz. 11.30, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

14.  Zachęcam do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma

ks. Wiesław Herold - prooszcz parafii

Więcej artykułów…