1. Kończymy dzisiaj w parafii  Misje Święte,  które były od soboty  1 października do dzisiejszej niedzieli i zakończą się poświeceniem Krzyża Misyjnego przed kościołek i wyznaniem naszej wiary. Na to spotkanie o godz. 12.30 przy Krzyżu zapraszam bardzo serdecznie wszystkich parafian,  którzy byli już wcześniej  na Mszy św.  Pragnę w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej,  a nade wszystko tych,  którzy swój tak cenny czas poświęcili na uczestniczenie w świętych Misjach,  które przypadają  1 raz na 10 lat w każdej Polskiej parafii, Ojcu Tyberiuszowi,  który całe swoje serce włożył w przeprowadzenie i wygłoszenie nauk misyjnych,  które dokonały nie tylko pogłębiania, ale nade wszystko do rozbudzenia naszej wiary,  aby teraz emanować nową miłością do Boga i każdego,  którego spotkamy na naszej drodze życiowej. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za głębokiej treści nauki i pomnożenie naszej wiary i życia religijnego. Z naszej strony zapewniamy pamięć w modlitwach za Ciebie i Zakon   Franciszkański.
 2. Dzisiaj odbywa się liczenie parafian przychodzących do kościoła i przystępujących do Komunii Świętej.
 3. Zachęcamy do wypełnienia prośby Matki Bożej Fatimskiej i odmawiania codziennie różańca świętego. Różaniec dla dorosłych i młodzieży w naszym kościele odmawiany jest codziennie, przez cały październik o godz. 17.30.
 4. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszam  na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem różańcowym po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę na procesję przynieść świece.
 5. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę Św. Teresy od Jezusa.
 6. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
 7. W przyszłą niedzielę, z racji Misji w dzisiejszą  2 niedzielę miesiąca, modlitwy w intencji wykańczania naszej świątyni i kolekta inwestycyjna będzie w przyszłą niedzielę,  za tydzień.
 8. Również w przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski, z tej racji przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie uzdolnionej młodzieży.
 9. Od października rozpoczął swoją działalność Dom Dziennej Opieki przy parafii Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście. Jest to możliwość zgłoszenia osób starszych,  a nade wszystko samotnych lub nie mających opieki w ciągu dnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
 10. Do skrzynki ustawionej przy chrzcielnicy w małym kościele można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych na Mszy św. zbiorową, która  zostanie  odprawimy 2 listopada  o godz. 17.00 oraz karteczki z tzw. wypominkami jednorazowymi,  które to karteczki odczytywane będą po każdej Mszy św. przez cały tydzień od 3 listopada.

11. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2023.

 1. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie  „W Rodzinie”  i „Pielgrzym” ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas. Nowe numer można kupić u ministrantów lub  z ławki przy ambonie.
 2. Wszystkim jubilatom obchodzącym Jubileusze swoich ślubów oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego  błogosławieństwa „Szczęść Boże". ks. Wiesław Herold - proboszcz proboszcz parafii
 • Rozpoczęliśmy  w naszej parafii czas  Misje św., które będą do niedzieli  9 października.
 • W czasie Misji świętych wszystkich zapraszam na Msze i spotkania stanowe według podanego programu, który jest na tablicach ogłoszeń oraz na karteczkach przy wyjściu z kościoła  i na naszej stronie internetowej.
 • Wszystkie dzieci od „0”  do klasy III włącznie,  czyli przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam z rodzicami w piątek o godz. 17.00.
 • Od poniedziałku zapraszam codziennie na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00  oraz na  Apel Maryjny o godz. 21.00,  które w czasie Misji będą w dużym kościele.
 • Młodzież, a nade wszystko klasy przygotowujące się do Bierzmowania zapraszam na naukę stanową w środę po Mszy św. o godz. 19.00.
 • W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – Św. Franciszka z Asyżu, w środę Św. Faustyny, w piątek – NMP Różańcowej.
 • W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.
 • Chorych w tym tygodniu nie odwiedzę w  I piątek miesiąca, ale wyjątkowo w czwartek odwiedzi O. Misjonarz od godz. 11.00
 • Jeśli byłyby jeszcze  osoby na wyjazd do Pelplina w sobotę na I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów,  zapraszam na wyjazd  o godz. 7.30 sprzed kościoła Bożego Ciała..
 • Dzisiaj przypada kolejna rocznica śmierci ks. kan.  Kazimierza Janiszewskiego, który pomagał nam przy tworzeniu się naszej parafii.
 • Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.
 • Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.
 • ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

`1.Od przyszłej soboty ( 1 października)  do niedzieli  (9 października)  w naszej Wspólnocie Parafialnej  rozpoczną się Misje Święte pod hasłem: „Posłani  w  pokoju  Chrystusa”.  Szczegółowy program można zabrać ze sobą.  Jest wyłożony pod chórem oraz zamieszczony na plakacie  w gablocie oraz  na  naszej parafialnej stronie internetowej .  Ułóżmy sobie tak zajęcia, aby w tych Misjach  Świętych  aktywnie uczestniczyć .  Głosić je będzie o. Tyberiusz W. Nitkiewicz ofm.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam do zaplanowania swojego czasu na czas naszych parafialnych Misji świętych.

2.Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 19.00 w dużym kościele  wszystkie grupy parafialne celem przygotowania  się do misji w posłudze liturgicznej na Mszach i nabożeństwach misyjnych.

3.W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek – Św. Wincentego a Paulo, w środę – Św. Wacława, w czwartek – Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – Św. Hieronima, w sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

4.Są jeszcze wolne miejsca w autokarze do Częstochowy na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Maturzystów. Wyjazd w poniedziałek, o godz. 6.00 sprzed dworca PKP, powrót we wtorek ok. godz. 3.30 nad ranem. Koszt wyjazdu 115 zł.

5.Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz oddział KSM w Zblewie zapraszają członków KSM Diecezji Pelplińskiej oraz młodzieżowych wspólnot parafialnych do wzięcia udziału, dnia 15 października, w XIII Marszu na Orientację im. św. Jana Pawła II w Bytoni.

6.W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w naszym kościele  (po skończonych Misjach parafialnych) będzie odmawiany codziennie o godz. 17.30. Podobnie jak w latach ubiegłych nabożeństwo różańcowe prowadzić będzie Wspólnota Żywego Różańca i inne wspólnoty parafialne.

7.W 1 sobotę miesiąca  o  godz. 15.00 zapraszam na  „Promieni Miłosierdzia”. Modlić się będziemy w intencji młodzieży, przy figurze Św. Jana Nepomucena na rogu ul. Głównej i Polnej.

8.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

9.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

2.W dzisiejszą niedzielę modlimy się za nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie. Dziękuję też za ofiarę składaną na utrzymanie naszego Seminarium.

3.W każdej parafii  odbywają się  co  1o lat  Misje Parafialne,  których celem jest odnowa życia duchowego,  jako wspólnoty  rodziny parafialnej.

4.Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam do zaplanowania swojego czasu na czas naszych parafialnych Misji świętych,  które odbędą się  od  soboty  ( 1 października)  do  niedzieli  (9 października).  Program szczegółowy zostanie podany w tygodniu poprzedzającym Misje. Zapraszam w każdą środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 do  Apelu Maryjnego o godz. 21.00 w intencji osobistego przygotowania się do Misji.

5.Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą za przyczyną ich patrona otaczamy całe młode pokolenie.

6.W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00, a po nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

7.Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.  Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny,  a nade wszystko za naszą rozgłośnię diecezjalną Radio Głos.

8.W  czwartek przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00.

9.Organizujemy wyjazd do Pelplina 8 października na I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kaplanów. Chętnych proszę  o zgłaszanie się w biurze parafialnym.

10.W piątek, 23 września w liturgii przypada wspomnienie Świętego Ojca Pio.

11.W najbliższą sobotę – 24  września -  po Mszy św. o godz. 18,00  zapraszam młodzież klas VIII z jednym z rodziców,  która rozpoczyna 2 letni okres  przygotowania przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania .

12.Również  w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież klasy I szych  szkół średnich też z jednym z rodziców,   którzy w tym roku szkolnym  mają być bierzmowani.

13.Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, zapraszam do wspólnoty ministrantów. Zapisy po  zawsze po każdej Mszach św.

14.W ostatni poniedziałek  września,  tj. 26 , o godz. 6.00 organizowany jest wyjazd na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Maturzystów. Powrót we wtorek ok. godz. 3.30. Koszt wyjazdu 120 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszam do zapisywania się w biurze parafialnym.

15.Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz oddział KSM w Zblewie zapraszają członków KSM Diecezji Pelplińskiej oraz młodzieżowych wspólnot parafialnych do wzięcia udziału, dnia 15 października, w XIII Marszu na Orientację im. św. Jana Pawła II w Bytoni.

16.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

17.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Serdecznie dziękuję   za dzisiejszą modlitwę w intencji budowy kościoła oraz za złożoną dzisiaj kolektę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary od rodzin oraz przelewy  na konto parafialne.

2.Rozpoczynamy dzisiaj XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6). Tydzień ten jest zaproszeniem do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

3,Codziennie zapraszam również  o godz. 15 na  Koronką do Miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4.W każdą środę zapraszam  na  adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. od  godz. 18.00  do Apelu Maryjnego o godz. 21.00 - naszą adorację ofiarujemy  o osobiste i rodzinne przygotowanie się na czas  Misji Parafialnychktóre odbędą się od 1  do  9  października 2022 r.

5.We wtorek, 13 września, zapraszam na nabożeństwo fatimskie w łączności ze Mszą świętą wieczorną o godz. 18.00 ( proszę o przyniesienie świec na procesję oraz  wyznaczenie 4 panów do niesienia feretronu Matki Bożej Fatimskiej).

6.Odpowiadając na apel Księdza Biskupa Diecezjalnego adorację w środę, ofiarujmy  również w intencji Ukrainy. Natomiast  we wtorek  również w tej intencji odmówimy Różaniec Fatimski .

7.W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza święta jak w dzień  powszedni  o godz. 18.00.

8.W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego  dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

9.W przyszłą niedzielę w Lubaniu (parafia Rekownica) odbędą się Dożynki Diecezjalne. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego.

10.W przyszłą niedzielę modlić się będziemy w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Również kolekta będzie przeznaczona na  Seminarium Duchowne w Pelplinie.

11.Również w najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy  modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

12.W najbliższy czwartek Msza św. będzie rano o godz. 9.00.

13.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 w Rudzkim Moście przy pomniku pomordowanych mieszkańców naszego regionu zostanie odprawiona Msza św. z udziałem ks. biskupa Arkadiusza Okroja.

3.. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

4. Po wakacyjnej przerwie  wznawiamy Mszę św. szkolną w niedzielę o godz.  11.30 z udziałem naszej scholii  Vox  Cordis,  na którą zapraszam dzieci  z rodzicami.

5.  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii św. i młodzieży   do Bierzmowania. Dzieci  komunijne zapraszam z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 ,  a młodzież do Bierzmowania  w przyszłą sobotę  po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Dzieci i młodzież  mogą zapisywać się po każdej Mszy św. do scholii  parafialnej oraz ministrantów.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

8. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.

9.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz  ofiarodawców.  Kolekta z tej niedzieli inwestycyjna jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary indywidualne od rodzin oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Za 2 tygodnie modlić się będziemy za nasze Seminarium w Pelplinie. Również kolekta będzie na utrzymanie Seminarium.

11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold  -proboszcz parafii

l. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za tych których spotkaliśmy na drodze wakacyjnej.

4. W środę zapraszam na Nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00  oraz adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych,  którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przed szkołą zapraszam o godz. 8,00 na Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

6. Najmłodszych,  którzy rozpoczynają szkołę zapraszam z tornistrami i przyborami szkolnymi na Mszę św. dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30.

7. Dnia 1 września przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Uroczysta Msza św., z okazji 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu, zostanie odprawiona w niedzielę, 4 września o godz. 16.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja.

8. W tym tygodniu przypada :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów)

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.3o okazja do spowiedzi św.

- w I piątek odwiedzę również chorych w godzinach od 10 do 14 tej.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 kolejna odsłona „Promieni Miłosierdzia”, modlić się będziemy w Rudzkim Moście, przy pomniku pomordowanych.

9. Po wakacyjnej przerwie od przyszłej niedzieli, 4 września, wznawiamy Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30 .

10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia  formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

11. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej zaprasza katechetki i katechetów do udziału w diecezjalnej konferencji katechetycznej. Spotkanie obędzie się w sobotę (3 września) o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…