1.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.  W naszym kościele codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 18.00 są nabożeństwa czerwcowe.

2.We wtorek, 27 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która w tym dniu będzie wyjątkowo będzie  rano na Mszy o godz.  9.00.

3.W  środa, 28 czerwca przypada wspomnienie  św. Ireneusza  biskupa  Lyonu.

4.W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół .Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni,  a nade wszystko Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece wszystkie rodziny naszej parafii.

6.W Sobotę o godz. 15,00 kolejna odsłona Promieni Miłosierdzia przy dworcu PKP modlić się będziemy o bezpieczne spędzenie wakacji i urlopów oraz w intencji podróżujących.

7.Rozpoczynamy czas wakacji, warto więc dziś przypomnieć, że nie jest to czas wolny od Boga i obowiązków religijnych. Zatem także podczas urlopów mamy obowiązek udziału w niedzielnej Mszy Świętej, nie zapominamy o osobistej modlitwie, korzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlopy, obojętnie gdzie spędzany, były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia.

8.Wyjątkowo w tym roku Uroczystość odpustowa będzie za dwa tygodnie, tj.  9  lipca, o godz.  11.30.   Na tę uroczystość zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach.  Sumę odpustową  o  godzinie  11,3o  odprawi ks. Marcina Kundę z Domu  Formacyjnego Diecezji Pelplińskiej w Bysławku.  Dzieci do sypania kwiatków  zapraszam  na próbę w środę o godz. 16,oo.

9.Wyjątkowo za tydzień już w 1 niedzielę lipca dnia   2  lipca  o godz. 17.00  zapraszam do amfiteatru na koncert galowy XXVII.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, podczas którego odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom  oraz  solistom . Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru –  zespół  MITRA  z  Gdyni.  O godz.  16. 00  Msza św. na zakończenia  tegorocznego Festiwalu Piosenki  Religijnej. Przesłuchania rozpoczną się w sobotę  w Tucholskim Ośrodku Kultury  od godz.  11. 15. (Przed rozpoczęciem Msza św. w kościele św. Jakuba o godz. 10.00.)

10.Od przyszłego tygodnia (3 lipca br.)  w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą w poniedziałki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu dla Mszy św. wcześniej ustalonych na te dni,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

11.Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła..

12.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

2.Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam  na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

3.Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwe wykańczanie kościoła. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary rodzinne z ostatniego tygodnia oraz przelewy na konto. Zebraliśmy 4 587 zł.

4.Dziękuję za dzisiejszą  modlitwę w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie oraz złożoną ofiarę.

5.W najbliższy czwartek przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii poświęcony jest św. Ricie. Tego dnia zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po  Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem  róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.

6.W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojcówz naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

7.W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogęPanu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w piątek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00.

8.W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Niech to będzie także czas głębszego zaprzyjaźnienia się z Panem Bogiem przez modlitwę i udział w niedzielnej Mszy świętej. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30.

9.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę  "Kalwaria Pacławska oraz magiczne Bieszczady" w dniach  od 02 do  06  października  2023 r. Są jeszcze wolne miejsca. Ponieważ jest krótki czas zgłaszania się (10 czerwca),  dlatego proszę o bezpośredni kontakt z biurem podróży. Bliższe dane w wyłożonych folderach pielgrzymkowych.

10Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje spływ kajakowy Brdą śladami św. Jana Pawła II w dniach 24 – 25 czerwca br. Można uczestniczyć tylko w jednym dniu. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w biurze, telefonicznie lub mailowo.

11.Zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe na Jasną Górę 18 czerwca o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym w Chojnicach. 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach wyruszy 32. Chojnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Jednocześnie informujemy, że tego dnia z Tucholi wyruszy grupa pielgrzymów, którzy połączą się grupą Chojnicką w Wielkim Mędromierzu.

12.Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła..

13.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Serdeczne dziękuję  wszystkim,  którzy przyczynili się do organizacji uroczystości i procesji Bożego Ciała.  Dziękuję przede wszystkim  rodzinom,  które przygotowały 4 stacje Bożych  Domków  oraz przyozdobienie posesji na trasie procesji Bożego Ciała.  Dziękuję służbie liturgicznej  za posługę przy ołtarzu szafarzy nadzwyczajnych, lektorek oraz ministrantów.  Dziękuję p. katechetce Justynie za przygotowanie dzieci komunijnych i dziewczynek sypiących  kwiatki.  Dziękuję niosącym baldachim  oraz  sztandary. Ale dziękuję nade wszystko wszystkim,  którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczną procesję Bożego Ciała.

2.Dziękuję za wspólną dzisiejszą modlitwę o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże,  a nade wszystko wielki witraż  frontowy w głównej nawie i witraże bocznej nawy I kondygnacji. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz indywidualne – rodzinne ofiary z ostatniego tygodnia miesiąca.

3.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam wszystkie dzieci, które były przyjęte do I Komunii św. oraz ich rodziny i wszystkich chętnych na tradycyjną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.00.

4.W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 połączonej z nabożeństwem czerwcowym.

5.We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00  nabożeństwo Fatimskie  z procesją światła. Zapraszam do niesienia figury Matki Bożej oraz przyniesienie świec.

6.W środę zapraszam na nowennę do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 18.00   oraz  od godz. 20.15 do  21.00  na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

7.W czwartek  na zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz w piątek w  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  ostatnie  procesje eucharystyczna w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.  Po Mszy św. błogosławieństwo  wianków.

8.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę  "Kalwaria Pacławska oraz magiczne Bieszczady" w dniach  od 02 do  06  października  2023 r. Są jeszcze wolne miejsca. Ponieważ jest krótki czas zgłaszania się (10 czerwca),  dlatego proszę o bezpośredni kontakt z biurem podróży. Bliższe dane w wyłożonych folderach pielgrzymkowych.

9.Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje spływ kajakowy Brdą śladami św. Jana Pawła II w dniach 24 – 25 czerwca br. Można uczestniczyć tylko w jednym dniu. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w biurze, telefonicznie lub mailowo.

10.Zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe na Jasną Górę 18 czerwca o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym w Chojnicach. 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach wyruszy 32. Chojnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Jednocześnie informujemy, że tego dnia z Tucholi wyruszy grupa pielgrzymów, którzy połączą się grupą Chojnicką w Wielkim Mędromierzu.

11.Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2.Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Po południu o godz. 16.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych  i chlebków misyjnych.  Wyjątkowo  w czwartek  w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję  połączoną  ze Mszy św. o godz. 10,oo.

3.Przez cały najbliższy tydzień dzieci będą uczestniczyły w albach  wraz z rodzicami i bliskimi we Mszy św. o godz. 18.00 i przystępowały do Komunii św. – jest to tzw „Biały tydzień”.

4.W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu za misje,  misjonarzy i dzieci do I Komunii św. na misjach

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i opiekunom (zbiórka na misje dla dzieci)

ŚRODA dzień wdzięczności  katechetom, wychowawcom  i  nauczycielom

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

5.Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławku dzieci komunijnych  z rodzinami w przyszłą  niedzielę, tj. 11 czerwca. Na tę pielgrzymkę zapraszam wszystkich chętnych z całej Tucholi. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

6.W czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o  godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w symbole religijne). Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła  przejdziemy do I stacji przy ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich)  dalej  do  II stacji na   al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),   stąd ul. Sambora do  III stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie IV stacja przy  posesji p. Berendt, od której  przejdziemy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy) .

7.W oktawie Bożego Ciała przez cały tydzień Zapraszam do udziału we Mszy św. z procesją eucharystyczną  o godz. 18.00. Zakończenie w piątek po oktawie Bożego Ciała, w  Uroczystość  Serca Pana Jezusa.

8.Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek przy krzyż o godz. 17.00.

9.W przyszłą niedzielę ,  w 2-gą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie naszego kościoła. Również kolekta w tą niedzielę będzie na wykończenie kościoła.

10.Natomiast za dwa tygodnie odbędzie się kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

11.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

12.Wszystkim, którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności . Szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz - parafii

 1. 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Po południu o godz. 16.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych  i chlebków misyjnych.  Wyjątkowo  w czwartek  w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję  połączoną  ze Mszy św. o godz. 10,oo.
 3. W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:
 1. Przez cały najbliższy tydzień dzieci będą uczestniczyły w albach  wraz z rodzicami i bliskimi we Mszy św. o godz. 18.00 i przystępowały do Komunii św. – jest to tzw „Biały tydzień”.

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i opiekunom

ŚRODA dzień wdzięczności  katechetom, wychowawcom  i  nauczycielom

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

 1. Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych  z rodzinami w przyszłą  niedzielę, tj. 11 czerwca. Na tę pielgrzymkę zapraszam wszystkich chętnych z całej Tucholi. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

 

 1. W czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o  godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w symbole religijne). Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła  przejdziemy do I stacji przy ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich)  dalej  do  II stacji na   al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),   stąd ul. Sambora do  III stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie IV stacja przy  posesji p. Berendt, od której  przejdziemy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy) .
 2. W oktawie Bożego Ciała przez cały tydzień Zapraszam do udziału we Mszy św. z procesją eucharystyczną  o godz. 18.00. Zakończenie w piątek po oktawie Bożego Ciała, w  Uroczystość  Serca Pana Jezusa.
 3. 7. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.00 na plac przed małym kościołem przy krzyżu.
 4. 8. W przyszłą niedzielę ,  w 2-gą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie naszego kościoła. Również kolekta w tą niedzielę będzie na wykończenie kościoła.
 5. 9. Natomiast za dwa tygodnie odbędzie się kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

10.  Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

 

11.  Wszystkim, którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności . Szczęść  Boże.

Uroczystość Trójcy Najświętszej  „A”

4  czerwca  2023  r.

Niedziela  Uroczystości  I  Komunii Św.

 1. 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Po południu o godz. 16.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych  i chlebków misyjnych.  Wyjątkowo  w czwartek  w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję  połączoną  ze Mszy św. o godz. 10,oo.
 3. W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:
 1. Przez cały najbliższy tydzień dzieci będą uczestniczyły w albach  wraz z rodzicami i bliskimi we Mszy św. o godz. 18.00 i przystępowały do Komunii św. – jest to tzw „Biały tydzień”.

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i opiekunom

ŚRODA dzień wdzięczności  katechetom, wychowawcom  i  nauczycielom

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

 1. Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych  z rodzinami w przyszłą  niedzielę, tj. 11 czerwca. Na tę pielgrzymkę zapraszam wszystkich chętnych z całej Tucholi. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

 

 1. W czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o  godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w symbole religijne). Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła  przejdziemy do I stacji przy ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich)  dalej  do  II stacji na   al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),   stąd ul. Sambora do  III stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie IV stacja przy  posesji p. Berendt, od której  przejdziemy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy) .
 2. W oktawie Bożego Ciała przez cały tydzień Zapraszam do udziału we Mszy św. z procesją eucharystyczną  o godz. 18.00. Zakończenie w piątek po oktawie Bożego Ciała, w  Uroczystość  Serca Pana Jezusa.
 3. 7. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.00 na plac przed małym kościołem przy krzyżu.
 4. 8. W przyszłą niedzielę ,  w 2-gą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie naszego kościoła. Również kolekta w tą niedzielę będzie na wykończenie kościoła.
 5. 9. Natomiast za dwa tygodnie odbędzie się kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

10.  Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

 

11.  Wszystkim, którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności . Szczęść  Boże.

 1. 1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego dobiega końca okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny w kościele lub kaplicy. Oprócz stałych warunków należy pomodlić się słowami hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…”.
 2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.
 3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W dniu  również  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. 4. W tym tygodniu,  jak  w każdą środę miesiąca,  zapraszam  na  adorację Najświętszego Sakramentu w małym kościele  od godz. 20.15  do 21.00 (do Apelu Maryjnego). W tym czasie okazja do spowiedzi św.
 5. W czwartek – 1 czerwca – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszę św. o godz.  18.00 zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami, a nade wszystko komunijne.
 6. 6. W przyszłą niedzielę (4 czerwca) przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. O godz. 10.00 dzieci przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego  ( z tej racji nie będzie Mszy ś w. dla  dzieci o godz. 11.30). W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku dzieci  przychodzą  do kościoła w strojach komunijnych  na Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00.  Do udziału w nabożeństwach zapraszam również  rodziców i rodziny dzieci przyjętych do I Komunii Świętej.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy  miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszam codziennie o godz.  18.00.
 8. W tym tygodniu przypada przypadają Dni Eucharystyczne :

w I czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie,  zakonne  i  misyjne.

w I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 17.30. Zapraszamy w tym dniu do spowiedzi młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania .

Chorych odwiedzę również w  I piątek  od godz. 10  do  ok. godz. 14.

w I  piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00  do  godz. 18.00.

w I sobotę modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi w intencji wszystkich rodzin.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 1. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.  Przez  Jego  wstawiennictwo będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

10. Dzisiaj po Mszach  św. przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności  w  Warszawie.

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

12.   Zapraszam też do czytania pism katolickich „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…