1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

2.W najbliższy piątek przypada 22 dzień miesiąca lipca. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00.

3.Każda parafia w naszej Diecezji  co  1o lat  przeżywa Misje Parafialne,  których celem jest odnowa życia duchowego,  jako wspólnoty  rodziny parafialnej we wszystkich grupach stanowych od dzieci przez młodzież do dorosłych ,  starszych  i seniorów.  Misje odbędą się w naszej parafii od  soboty  ( 1 października)  do  niedzieli  (9 października),  które poprowadzi  znany już nam z rekolekcji parafialnych ojciec Tyberiusz – Franciszkanin. Ponieważ jest to czas szczególnego zaangażowania i przeżycia odnowy  życia religijnego,  które na wskutek pandemii   bardzo podupadło i uległo wielkiemu z oziębieniu. Dlatego ośmielam się bardzo gorąco z całego serca zaprosić  całą parafię – wszystkich wierzących  do modlitwy o dobre  przygotowanie się i głębokie  ich przeżycie poprzez  cotygodniową  adoracja Najświętszego Sakramentu  1 raz w tygodniu w każdą środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00  do  godz. 21.00,  którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4.W środę, 20 lipca obchodzić będziemy uroczystość Św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej – patronki naszego miasta. Msza św. w intencji miasta i wszystkich mieszkańców Tucholi zostanie odprawiona w kościele Św. Jakuba Ap. o godz. 16.00. Po Mszy św. odbędą się dalsze uroczystości przy pomniku Św. Małgorzaty.

5.W niedzielę 24 lipca przypada dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących.  Po każdej Mszy św. i odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

6.W tym tygodniu  w piątek przypada święto św. Mari Magdaleny, a w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

7.Przypominam,  że w czasie wakacyjnym we wtorki i czwartki Msze św. są odprawiane  rano o godz. 9.00. Rodziny,  które zamówiły w te dni Msze wieczorem proszę o przyjście rano lub ustalenie zmiany terminu na wieczór.

8.Dziękuję  za kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę.  Łącznie z przelewami na ten cel na konto bankowe wyniosła 3 852 zł .   Bóg zapłać za składane ofiary w 2 niedzielę miesiąca.

9.Pragnę również podziękować już dzisiaj za przywrócenie  zbiórki  od rodzin, które odwiedzały przed 2 laty wyznaczone,  a zarazem zaufane osoby wolontariatu z naszej parafii,  którym za tak wielki trud z serca dziękuję.

10.Są jeszcze do odebrania albumy ze zdjęciami  z I Komunii św.

11. Parafia nasza wraz z parafia św. Jakuba organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska w dniach  od 26 września do 1 października 2022 r. w cenie od osoby  2059 zl. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się po każdej Mszy św.

12.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

ks. Wiesław Herold - proboszcz  parafii

 

 

1.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni,  za ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne „Bóg zapłać ”również za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz w ostatnim tygodniu miesiąca na miarę możliwości każdej rodziny.

2.W dzisiejszą  niedzielę, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, zapraszam do amfiteatru na koncert galowy XXVI. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej o godz. 17.00 ,  podczas którego odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom i solistom . Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru –  zespół  MONTANA Country Band.

3.W środę , 13  lipca, zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie o godzinie 18.00. Proszę o przyniesienie świec  na procesję fatimską.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

- poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

5.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Rok Akademicki 2022/2023 dla młodzieży męskiej. Szczegóły na stronie internetowej WSD.

6.Od tego tygodnia  - tak jak w zeszłym roku - w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą we wtorki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

7.W biurze parafialnym są jeszcze do odebrania zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

8.Tradycyjne w okresie wakacyjnym wyruszają piesze pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę. 31 lipca wyruszy pielgrzymka z Chojnic,  do której przyłącza się również nasza parafia.

9.U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”   i  „W rodzinie”. Starsze czasopisma można wziąć gratisowo ze stolika pod chórem.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.

ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii


1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. Zbigniewowi Gełdon - wicedyrektor Katolickej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „RADIO GŁOS”. za odprawienie sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję kapłanom naszego dekanatu tucholskiego wraz z ks. Dziekanem. Dziękuję za przygotowanie oprawy muzycznej  p. organiście  Tomaszowi oraz naszej scholi Vox Cordis, szafarzom nadzwyczajnym, paniom lektorkom oraz służbie liturgicznej ołtarza.  Dziękuję za przygotowanie  wystroju naszej świątyni. Dziękuję  całej naszej rodzinie parafialnej oraz  przybyłym gościom  i wczasowiczom wypoczywającym w Borach Tucholskich.

2.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę wspomnienie Bł. Marii Ledóchowskiej, w piątek Św. Jana Z Dukli, w czwartek natomiast  przypada  – I czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

3.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji wykańczania wnętrza kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Kolekta przeznaczona jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

4.Również  za tydzień w niedzielę, 10 lipca  o godz. 17.00 ,  zapraszam po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, do amfiteatru na naszym osiedlu na koncert galowy XXVI.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, podczas którego odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom i solistom . Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru –  zespół  MONTANA Country Band.

5.Od  przyszłego tygodnia  - tak jak w zeszłym roku - w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą we wtorki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

6.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Rok Akademicki 2022/2023 dla młodzieży męskiej. Szczegóły na stronie internetowej WSD.

7.W biurze parafialnym są jeszcze do odebrania zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

8.Tradycyjne w okresie wakacyjnym wyruszają piesze pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę. 31 lipca wyruszy pielgrzymka z Chojnic,  do której przyłącza się również nasza parafia.

9.U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”   i  „W rodzinie”. Starsze czasopisma można wziąć gratisowo ze stolika pod chórem.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii


1.Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz. 18.00.

2.Za tydzień,  w najbliższą niedzielę,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Gełdon - wicedyrektor Katolickej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „RADIO GŁOS”. Na Mszę św. zapraszam bardzo serdecznie wszystkich parafian,  ponieważ jest to największa uroczystość dla parafii, jak urodziny w rodzinie, na które zapraszam całą rodzinę parafialną Róże Różańcowe, szafarzy nadzwyczajnych, ministrantów, scholę  parafialną, dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym roku i w zeszłym roku w strojach komunijnych. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach.

3.W uroczystość odpustową będzie jedna Msza św. – suma odpustowa o godz. 11.30 (Dla tych co nie mogą być na sumie odpustowej będzie  Msza św. rano o godz. 8,oo oraz wigilijna w sobotni wieczór o godz. 18.00)

4.W środę obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej i dzieł wspieranych przez papieża.

5.W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.oo okazja do spowiedzi św.  przed  odpustem parafialnym,  która przypada  w niedzielę za tydzień - 3 lipca.

- w I piątek odwiedzę również chorych w godzinach od 10 do 14 tej.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 zapraszam na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia” na plaży nad jeziorem Głęboczek.

6.Rozpoczął się czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy w tym czasie o Mszy świętej w niedzielę i święta.

7.Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną w poprzednią niedzielę,  która  łącznie z wpłatami bankowymi wyniosła 3 245 zł. Wyrażam również swoją wdzięczność za wznowienie,  po dwuletniej przerwie, indywidualnej ofiary rodzinnej zbieranej w ostatnim tygodniu przez naszych parafian z Akcji Katolickiej.

8.Proszę o odbieranie   albumów ze zdjęciami  I  Komunii św.  po każdej Mszy św. w biurze parafialnym.

9.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce Misyjnej.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam życzenia wielu łask Bożych,  a nade wszystko zdrowia.  Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

2.W oktawie Bożego Ciała zapraszam do udziału w procesjach eucharystycznych i nabożeństwo czerwcowe wszystkich,  a nade wszystko  dzieci  I Komunii św. z rodzicami w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo proszę  parafian o włączenie się w procesję, o pomoc w niesieniu baldachimu i dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.

3.Serdeczne „Bóg zapłać”  za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców, jak  i darczyńców. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszystkie ofiary  składane osobiście lub przelewem na konto parafialne, które  przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki w kościele.

4.W środę przypada 22 dzień miesiąca czerwca. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00.

5.W czwartek (23 czerwca) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6.W piątek (24 czerwca) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów.  Ksiądz biskup na piątek 24 czerwca udziela dyspensy od  potraw mięsnych.

7.W czwartek i piątek po procesjach będzie błogosławieństwo wianków.

8.W sobotę w liturgii przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9.Bardzo dziękuję Wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie naszych domów, za pomoc w liturgii Panom szafarzom, służbie liturgicznej, panu organiście, panom niosącym baldachim osobom niosącym feretrony, pani katechetce z dziećmi I komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, paniom i dziewczętom opiekującymi się dziewczynkami sypiącym kwiatki, rodzicom, i wszystkim,  którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała

10.Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie zaprasza nauczycieli i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach, które odbędą się w Pelplinie w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2022 r., w budynku Collegium Marianum. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/rekolekcje/

11.W najbliższy wtorek tj. 21  czerwca  o godz. 19.00  (zaraz po Mszy św.) odbędzie się w kościele obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania z klas VIII,  które pragną przystąpić do Bierzmowania w 2023 r. – będzie to ostateczna lista kandydatów !

12.Dzisiaj zapraszam wszystkie dzieci  I  Komunii św. z rodzinami oraz wszystkich chętnych z Tucholi na  XV  pielgrzymkę rowerową do sanktuarium w Bysławku.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

14.Zapraszam też do nabycia  czasopism  katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” ( starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła).

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii


1.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2.Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.  Natomiast po południu o godz. 16.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych  i chlebków misyjnych.  Wyjątkowo  w czwartek  w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję  połączoną  ze Mszy św. o godz. 10,oo oraz w niedzielę o godz. 10.00 (w sobotę nie przychodzimy o godz. 18.00)

3.W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  zapraszam  na Mszę św. z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. w strojach komunijnych  wraz z rodzicami i bliskimi.

4.W poniedziałek, 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

5.W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i opiekunom,

ŚRODA dzień wdzięczności katechetom,wychowawcom - nauczycielom

CZWARTEK dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

6.Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych  z rodzinami w przyszłą  niedzielę, tj. 19 czerwca. Na tę pielgrzymkę zapraszam wszystkich chętnych z całej Tucholi. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

7.W czwartek, 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w symbole religijne). Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła  przejdziemy do I stacji przy ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich)  dalej  do  II stacji na   al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),   stąd ul. Sambora do  III stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie IV stacja przy  posesji p. Berendt, od której  przejdziemy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy) .

8.Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 16.45 na plac przed małym kościołem przy krzyżu.

9.W sobotę w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży „Przystań – warsztaty dla duszy”. Do wyjazdu zapraszam  młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, którzy podczas przygotowania zobowiązani są do odbycia pielgrzymki. Wyjazd w sobotę o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy po każdej Mszy św. Również w sobotę odbędzie się sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie spotkanie narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rozpoczęcie konferencją o godz. 11.45. Centralnym wydarzeniem będzie Msza święta o godz. 12.00. Zachęcamy do wyjazdu we własnym zakresie.

10.Dzisiaj przypada też 2 niedzielą miesiąca, w którą zawsze modliliśmy się w intencji budowy kościoła. Jednak z racji I Komunii św. te modlitwy i kolektę inwestycyjną przesuwamy na następną niedzielę (za tydzień),  a więc wyjątkowo na 3 niedzielę miesiąca, tj. 19 czerwca.

11.W naszej parafii wszystkie nabożeństwa  – Msze święte, nabożeństwo czerwcowe oraz  Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00  są transmitujemy na żywo przez internet. ( zobacz  link  On Line dostępny  na stronie parafialnej  www.rudzkimostparafia)

12.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

13.Wszystkim, którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności . Szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W czerwcu łączymy się z Papieżem się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

2.Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w Polsce przeżywamy Dzień Dziękczynienia - dobiega końca okres Wielkanocny.

3.W poniedziałek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

4.W przyszłą niedzielę (12 czerwca) przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. O godz. 10.00 dzieci przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego  ( z tej racji nie będzie Mszy św. dla  dzieci o godz. 11.30). W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny.

5.W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej.

6.W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek święto  NMP  MATKI  KOŚCIOŁA.  Msza św.  o godz. 18.00

- w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej oraz nowenna do Bożej Nieustającej Pomocy.

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

7.Dzisiaj po Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności. W przyszłą niedzielę kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a za dwa tygodnie  będzie  nasza kolekta inwestycyjna przeniesiona z 2 niedzieli miesiąca z racji I Komunii św.

8. Dzisiaj o godz. 17. 00 zapraszam do salki parafialnej radnych Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.

9.Przed kościołem  u ministrantów lub przy ambonce można nabyć  nowego ,,Pielgrzyma”  oraz „W rodzinie”.

10. Wszystkim solenizantom  i jubilatom najbliższego tygodnia składam  najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…