1.Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie my dajemy świadectwo naszego życia chrześcijańskiego.

2.Dzisiaj, w Kościele w Polsce przeżywamy beatyfikację ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni oraz  w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za ofiary dzisiaj złożone na tacę oraz w biurze i przelewane na konto parafialne. Przed kościołem odbywa się dziś zbiórka do puszek, jako pomoc dla chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej.

4.W poniedziałek przypada 13 dzień września -  o godzinie 18.00  zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec  na procesję fatimską.

5.We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego, który jest zewnętrznym znakiem naszej  wiary.

6.W sobotę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie. Obecność obowiązkowa.Serdecznie zapraszamy ministrantów na zbiórkę, która odbędzie się za tydzień,w sobotę, 18 września, o godz. 18.45 na plebanii. Na zbiórkę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, a szczególnie tych, którzy w zeszłym roku przystąpili po raz pierwszy do Komunii Świętej i tych, którzy w tym roku rozpoczynają takie przygotowanie.

7.Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.

8.Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „W rodzinie” i modlitewnik z modlitwami za wstawiennictwem bł. ks. kardynała Wyszyńskiego.

9.Wszystkim jubilatom obchodzącym Jubileusze swoich ślubów oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W dzisiejszą – pierwszą niedzielę września – zapraszam o godz. 16.00  na Mszę świętą w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem  pomordowanych, której przewodniczyć będzie ks. Biskup  dr Ryszard Kasyna.

2.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci, które Mszą św. w środę o godz. 8.00  rozpoczęły  nowy rok szkolny i katechetyczny.

3.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy Mszę św. szkolną o godz. 11.30, na którą zapraszam wszystkie dzieci naszej szkoły  nr 5

4.Dzisiejsza niedziela obchodzona jest też w Kościele w Polsce jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do jako pomoc dla Afganistanu.

5.W środę przypada święto Narodzenia NMP (zwane też  świętem Matki Bożej Siewnej) Na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.Serdecznie zwracam się do rodziców,  aby zatroszczyły się o dobre swoich dzieci w ich chrześcijańskim wychowaniu. W naszej parafii są różne wspólnoty dzieci i młodzieży. To nie tylko przygotowanie do I Komunii św. i Bierzmowania,  ale również działająca  schola parafialna „Vox cordis”  pod kierownictwem p. Marzeny,  której spotkania wokalno – instrumentalne odbywają się w soboty o godz. 16.00 w kościele  oraz  liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) . Wszystkich chętnych,  którzy pragną zapisać się do grup parafialnych zapraszam do zgłaszania się każdego dnia zawsze po Mszy świętej.

7.W przyszłą niedzielę przypada 2 niedziela  miesiąca,  w którą,  jak zawsze,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Kolekta przeznaczona będzie na położenie posadzki granitowej w prezbiterium  oraz  na stopnie ołtarza.

8.Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 14 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną (tel. 508 830 077)

9.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.                                                                                                                                                                        (w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął w zeszłym roku  swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów,  a 6 września złoży  pierwsze śluby zakonne ).
pierwszy piątek miesiąca modlić się będziemy  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem . Adorację rozpoczniemy o  godz. 15.00  Koronką do miłosierdzia Bożego, która zakończy się o godz. 18.00  Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą św.  Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej.

Chorych w pierwszy piątek miesiąc odwiedzę od godz.  10 tej do 14 tej.
pierwszą sobotę miesiąca modlić się będziemy w intencji rodzin do Niepokalanego Serca Maryi.

2.  Również w pierwszą sobotę zapraszam   na „Promienienie Miłosierdzia”  o godz. 15.00. Tym razem zapraszam parafian naszej parafii,  ponieważ modlić się będziemy w wigilię naszych uroczystości  przed pomnikiem pomordowanych w lesie Rudzkiego Mostu w dniu 5 września. Już dzisiaj zapraszam w przyszłą niedzielę o godz. 16.00  na Mszę świętą w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem  pomordowanych, której przewodniczyć będzie ks. Biskup Ryszard Kasyna.

3. W środę,  1 września,  rozpoczynamy  nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu zapraszam dzieci  i młodzież  z naszej szkoły  nr  5 wraz z rodzicami oraz  nauczycielami na Mszę Świętą  o godz. 8.00. Natomiast w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30  odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Zapraszam do udziału w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się w niedzielę 12 września w Warszawie. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy w biurze parafialnym parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Z uwagi na limit miejsc liczy się kolejność zgłoszeń.

5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

6. Parafia św. Bartłomieja zaprasza w przyszłą niedzielę,  5 września na pieszą pielgrzymkę do Bysławka na odpust Matki Bożej Pocieszenia. Wymarsz o 7.00, z placu przy kościele. Powrót pielgrzymów do Tucholi, podstawionym autobusem o godz. 14.00  na własny koszt.

7. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.W dzisiejszą  niedzielę  przypada 22 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam  czcicieli św. Rity na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństw rozpoczniemy jak zawsze poświęceniem róż św. Rity, a zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.

3.W czwartek obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej (w czasie Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie Ślubów Jasnogórskich Narodu.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

- we wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła;

- w piątek wspomnienie św. Moniki;

- w sobotę wspomnienie św. Augustyna.

5.W sobotę, 28 sierpnia, o godz. 14.00 w kościele Bożego Ciała zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa - podziękowanie za tegoroczne plony.

6.W tym tygodniu nie będzie we wtorek Mszy św. rano o godz. 9 tej  z racji Mszy św. dożynkowej o g. 17 tej w Bożym Ciele oraz w czwartek z racji święta M.B. Częstochowskiej  Msza św. będzie o godz. 18.00.

7.Za dwa tygodnie , w niedziele 5 września o godz. 16.00 w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem  zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych , której przewodniczyć będzie ks. Biskup Ryszard Kasyna.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie ( m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych błogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Dzisiaj przypada również 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego.

3.Z racji Dnia Wojska w Tucholi na stadionie odbędzie się wystawa sprzętu wojskowego.

4.W tym tygodniu wspominamy :
wtorek – Św. Jacka, prezbitera
piątek – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła                                                                                                                    sobota – Św. Piusa X, papieża

5.W przyszłą niedzielę  przypada 22 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam wszystkich  czcicieli św. Rity na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństw rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.

6.Dziękuję serdecznie wszystkim za modlitwę w zeszłym tygodniu o potrzebne łaski na czas wykańczania  wnętrza naszej świątyni   oraz kolektę inwestycyjna -  2956 zł. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne, a nade wszystko za ostatnią wpłatę na sumę 10 000 zł.

7.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas. Zachęcam  do lektury nowego numeru Pielgrzyma z artykułem m.in. ks. Sławomira Kunki na temat Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni oraz  w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za ofiary dzisiaj złożone na tacę oraz w biurze i na konto parafialne.

3.W  piątek  13  sierpnia  przypada dzień Fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszam do procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej  (proszę o przyniesienie świec).

4.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. 15 sierpnia eo również 101. rocznica cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego.

5.W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 9 sierpnia –
św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;
– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

6.Witam,  a zarazem  pozdrawiam serdecznie wszystkich gości wczasowiczów,  którzy wypoczywają na terenie naszej  parafii. Zapraszam do wspólnoty modlitewnej podczas Eucharystii w dni powszednie we wtorki i czwartki rano o godz. 9.00  pozostałe powszednie o godz. 18.00,  natomiast w niedzielę o  godz. 8.00 ;  10.00  i  11. 30.

7.Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 14 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną (tel. 508 830 077) oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u duszpasterzy oraz na seminaryjnej stronie internetowej.

8.Bardzo proszę o odbiór  albumów i zdjęć z I Komunii św. po każdej Mszy św.

9.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas. Zachęcam  do lektury nowego numeru Pielgrzyma z artykułem m.in. ks. Sławomira Kunki na temat Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.Dzisiaj w naszej parafii z racji dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie odbywa się przed kościołem zbiórka do puszek

3.Dzisiaj po południu i jutro przez cały dzień istnieje możliwość zyskania odpustu związanego z rocznicą poświęcenia  kapliczki  Porcjunkuli  w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.

4.W środę przypada wspomnienie patrona proboszczów - Św. Jana Marii Vianneya. W tym dniu zapraszam też na nowennę do M.B.N. Pomocy

5.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

pierwszy czwartek miesiąca - dzień modlitw o nowe, liczne i święte powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.

pierwszy piątek miesiąca, a  zarazem święto Przemienienia Pańskiego. O  godz. 15.00  Koronką do miłosierdzia Bożego rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu,  która zakończy się o godz. 18.00 Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą św.  W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.

w pierwszy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10 tej  do 14 tej

w pierwszą sobota miesiąca zapraszam wyjątkowo na  Promienie Miłosierdzia Bożego parafian  Rudzkiego Mostu  o godz. 15.00 przed krzyżem  koło restauracji Pod Jeleniem.

6.Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń (cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku) .  Zachęcam w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę oraz  zachowania trzeźwości.

7.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji wykańczania wnętrza kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Kolekta przeznaczona będzie na położenie posadzki w prezbiterium  wraz ze stopniami. Za wszelkie ofiary oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

8.Parafia   nasza  z parafią św. Jakuba w Tucholi zaprasza do udziału w wycieczko – pielgrzymce do KRAKÓW – BUDAPESZT – ZAKOLE DUNAJU, (najważniejsze zabytki Budapesztu i wybrane sanktuaria).
Termin : 07.09.2021 – 12.09.2021 Cena podstawowa: 1550 zł. + 54 € / os.
Więcej informacji na ulotkach umieszczonych pod chórem.  Ze względu na określaną terminem opcje rezerwacji pokoi w hotelu, prosimy o zgłaszanie swojego udziału w pielgrzymce do dnia 16.08.2021 r.

9.Dzisiaj po Mszy św. o godz.  11,30 zapraszam uczestników pielgrzymki do Medjugorie.

10.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wieslaw Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…