1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 w Rudzkim Moście przy pomniku pomordowanych mieszkańców naszego regionu zostanie odprawiona Msza św. z udziałem ks. biskupa Arkadiusza Okroja.

3.. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

4. Po wakacyjnej przerwie  wznawiamy Mszę św. szkolną w niedzielę o godz.  11.30 z udziałem naszej scholii  Vox  Cordis,  na którą zapraszam dzieci  z rodzicami.

5.  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii św. i młodzieży   do Bierzmowania. Dzieci  komunijne zapraszam z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 ,  a młodzież do Bierzmowania  w przyszłą sobotę  po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Dzieci i młodzież  mogą zapisywać się po każdej Mszy św. do scholii  parafialnej oraz ministrantów.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

8. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.

9.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz  ofiarodawców.  Kolekta z tej niedzieli inwestycyjna jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary indywidualne od rodzin oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Za 2 tygodnie modlić się będziemy za nasze Seminarium w Pelplinie. Również kolekta będzie na utrzymanie Seminarium.

11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold  -proboszcz parafii

l. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za tych których spotkaliśmy na drodze wakacyjnej.

4. W środę zapraszam na Nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00  oraz adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych,  którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przed szkołą zapraszam o godz. 8,00 na Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

6. Najmłodszych,  którzy rozpoczynają szkołę zapraszam z tornistrami i przyborami szkolnymi na Mszę św. dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30.

7. Dnia 1 września przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Uroczysta Msza św., z okazji 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu, zostanie odprawiona w niedzielę, 4 września o godz. 16.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja.

8. W tym tygodniu przypada :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów)

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.3o okazja do spowiedzi św.

- w I piątek odwiedzę również chorych w godzinach od 10 do 14 tej.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 kolejna odsłona „Promieni Miłosierdzia”, modlić się będziemy w Rudzkim Moście, przy pomniku pomordowanych.

9. Po wakacyjnej przerwie od przyszłej niedzieli, 4 września, wznawiamy Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30 .

10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia  formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

11. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej zaprasza katechetki i katechetów do udziału w diecezjalnej konferencji katechetycznej. Spotkanie obędzie się w sobotę (3 września) o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2.Jutro ,  w poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. , która tym razem wyjątkowo odbędzie się o godz. 19.00 w małym kościele.

3.Podobnie w środę Msza św. z nowenną do M. N. Pomocy będzie wyjątkowo o godz. 19.00 również w małym kościele. Po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych,  którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

4.W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy świętej o godz. 18.00 odnowimy Śluby Narodu Polskiego.

5.Dziękuję serdecznie za modlitwę w minioną niedzielę w intencji budowy kościoła oraz kolektę  inwestycyjna, która  łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 3 660 zł, 10 GBP i  15 EUR. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

6.W tym tygodniu nie będzie Mszy św. rannej we wtorek i czwartek.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2.Serdecznie dziękuję   za dzisiejszą modlitwę w intencji budowy kościoła oraz za złożoną dzisiaj kolektę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary od rodzin oraz przelewy  na konto parafialne.

3.Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, co oficjalnie ogłosił  dogmatem  w 1950 roku papież Pius XII.  Msze Święte  w tym  dnia w porządku niedzielnym.  Uroczystość  dzisiejsza nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw.

4.Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych od 1 do 9 października  po Mszy św. , którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

7.W tym tygodniu Msza św. w czwartek będzie wieczorem o godz. 18.00.

8.Parafia nasza wraz z parafia św. Jakuba organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska w dniach  od 26 września do 1 października 2022 r. w cenie od osoby  2059 zl. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się po każdej Mszy św.  (Bliższe wiadomości na stronie parafialnej i tablicy ogłoszeń).

9.Zapraszam w tym miesiącu do kościoła parafii Bożego Ciała na koncerty  organowe w niedziele o godz. 19.00.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

11.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

l. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych od 1 do 9 października  br. Adorację  zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

3. W sobotę, 13 sierpnia, zapraszam nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. ( proszę o przyniesienie świec na procesję fatimską oraz  4 panów do niesienia feretronu figury Matki Bożej Fatimskiej).

4. W tym tygodniu przypadaja wspomnienia:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), patrona naszej diecezji

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

5. W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji wykańczania wnętrza kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli inwestycyjna jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapraszam w tym miesiącu do kościoła parafii Bożego Ciała na koncerty  organowe o godz. 19.00. Dzisiaj na organach zagra Krzysztof Karcz i zaśpiewa sopranistka Małgorzata Racławska.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2.Dzisiaj z Chojnic wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę,  do której dołączają się pielgrzymi również z naszej parafii.  Pielgrzymujących wspierajmy naszą modlitwą.

3.W poniedziałek  - 1 sierpnia przypada 78.rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o bohaterach naszej Ojczyzny.

4.Tym tygodniu przypadają wspomnienia :

w poniedziałek przypada wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguriego,

w czwartek – Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów,

W sobotę  przypada  święto Przemienienia Pańskiego.

5.W tym tygodniu przypada :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów)

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.oo okazja do spowiedzi św.

- w I piątek odwiedzę również chorych w godzinach od 10 do 14 tej.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 zapraszam na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia” przy dworcu kolejowym w intencji podróżujących.

6.W miesiącu sierpniu zachęcam do abstynencji od alkoholu.  Módlmy  się  w tej intencji za przyczyną św. Maksymiliana Marii Kolbego – Patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce: Święty Maksymilianie, który tyle razy przypominałeś, że szatan przy pomocy alkoholu zabiera Chrystusowi wiele dusz nieśmiertelnych, miej nas w swojej opiece. Poświęcając się dla drugie go człowieka, pokazałeś jak wielką wartość ma życie ludzkie. Ciebie więc Kościół w Polsce chce uznawać za Patrona Trzeźwości. Wyjednaj, prosimy, moc naszemu katolickiemu narodowi, który Maryi Jasnogórskiej uroczyście ślubował walkę z pijaństwem. Pomóż nam skutecznie zachęcać bliźnich do życia w trzeźwości. Amen.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

2.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszek w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa, których wspomnienie przypada we wtorek. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wielu łask oraz pociechy z dzieci i wnuków.

3.Dzisiaj rozpoczynamy także XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dzisiaj też po  Mszach św. pobłogosławimy kierowców, samochody i inne pojazdy. Przy wyjściu kościoła zbierane są  ofiary  na zakup pojazdów na misje dla Misyjnej działalności Miva 1 gr od przejechanego km.

4.W każdej parafii  odbywają się  co  1o lat  Misje Parafialne,  których celem jest odnowa życia duchowego,  jako wspólnoty  rodziny parafialnej. Misje odbędą się w naszej parafii od  soboty  ( 1 października)  do  niedzieli  (9 października). Na czas duchowego przygotowania się do misji zapraszam w każdą środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 do  Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

5. Codziennie zapraszam również  o godz. 15 na  Koronką do Miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu.

6.W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

- w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła;

- we wtorek świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej;

- w piątek świętych Marii, Marty i Łazarza

7.Jutro przypada święto św. Jakuba Apostoła, który wraz ze św. Krzysztofem jest patronem kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Z racji sumy odpustowej w parafii św. Jakuba msza św. w naszym kościele będzie rano o godz. 9.00.

8.Przypominam,  że w czasie wakacyjnym we wtorki i czwartki Msze św. są odprawiane  rano o godz. 9.00. Rodziny,  które zamówiły w te dni Msze wieczorem proszę o przyjście rano lub ustalenie zmiany terminu na wieczór.

9.Parafia nasza wraz z parafia św. Jakuba organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska w dniach  od 26 września do 1 października 2022 r. w cenie od osoby  2059 zl. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się po każdej Mszy św.( Bliższe wiadomości na stronie parafialnej).

10.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…