1. ,,Wakacje z Bogiem” , to mój duszpasterski apel. Pamiętajmy w czasie wakacji o obowiązku chrześcijańskiego życia, zwłaszcza niedzielnej Mszy świętej i właściwym stroju w kościele.

2. Dziękuję za modlitwę w minioną niedzielę w intencji  szczęśliwego wykończenia kościoła oraz w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną 3278 zl ,  która jest przeznaczona na zakup witraży.

3. W poniedziałek  22 lipca  zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek wspomnienie Św. Marii Magdaleny, we wtorek wspomnienie Św. Brygidy- zakonnicy, patronki Europy, w środę Św. Kingi- dziewicy, w czwartek Św. Jakuba Starszego Apostoła, w piątek Świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Marii Panny (w tym dniu modlimy się za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów).

5. Dzisiaj  w Polsce rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa ,21-28 lipca 2024. Pod hasłem:,, Razem niesiemy Chrystusa na Krańce świata. Poświęcenie pojazdów w dzisiejszą   niedzielę  po mszy o godz. 8,00, 10,00 i 11,30. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek za wstawiennictwem  św. Krzysztofa  „1 grosz za 1 km bezpiecznie przejechany”, jako pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu do pracy misyjnej .

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy  po Mszy św. wieczornej z nowenn do M. B. N. Pomocy  od 18.45  do 19.30 i (możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania).

W najbliższy czwartek 25 lipca o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa połączona z 30. rocznica powstania  parafii św. Jakuba Apostoła.

7. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy. Niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.  Dziękuję za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

8. Życzę wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzę wielu Bożych łask.

9. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W dzisiejszą  2  niedzielę miesiąca zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców darczyńców.  Dzisiejsza kolekta  inwestycyjna przeznaczona jest na zakup witraży.

2.Dzisiaj w parafii Bożego Ciała w Tucholi  jest odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Po każdej mszy świętej można przyjąć Szkaplerz.

3.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

w poniedziałek wspomnienie Św. Bonawentury - biskupa i doktora Kościoła,

w wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

4.W sobotę 20 lipca obchodzimy uroczystość Patronki naszego miasta Św. Małgorzaty – dziewicy i męczennicy. O godzinie 12.00 Msza św. w kosciele  Bożego Ciała intencji władz miasta i mieszkańców. Po mszy dalszy ciąg uroczystości przy pomniku Św. Małgorzaty.

5.Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18:00 w połączeniu ze Mszą  oraz adoracją Najświętszego  Sakramentu do 18.45 i okazją do Spowiedzi św.

6.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

7.Ponieważ w zeszłym tygodniu był  odpust,   dlatego dzisiaj po Mszy św.  przy  wyjściu  z  kościoła odbywa się zbiórka na kwiaty do kościoła.  Za  złożone ofiary składam Bóg zapłać.

8.Za tydzień w Polsce rozpoczniemy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, 21-28 lipca 2024. Pod hasłem: ,,Razem niesiemy Chrystusa na Krańce świata”. Obchody organizuje MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Szczególnie w tym czasie odbywa się akcja pomocy polskim misjonarzom i misjonarkom na środki transportu tzw. Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1km szczęśliwej jazdy na pojazdy misyjne. Poświęcenie pojazdów za tydzień w niedzielę 21 lipca po mszy o godz. 8:00, 10:00 i 12:00, będzie można złożyć symboliczny 1 gr .

9.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

10.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”  i  „W rodzinie”,  które są wyłożone na stoliku pod chórem.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Dziękuję przede wszystkim  ks. Zbigniewowi Kostewiczowi za przewodniczenie w sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję za piękny śpiew naszej scholi parafialnej „Vox cordis”pod przewodnictwem p. Marzeny Mathia. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza oraz niosącym sztandary kościelne. Dziękuję zaproszonym gościom z Czerska Rycerzom św. Kolumba za danie świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. Dziękuję wszystkim przebywających na wakacjach obecnych na Mszy św., a nade wszystko naszym parafianom.

2.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

3.W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. W tym dniu, jak zawsze z racji Domu Dziennego Pobytu, msza św. jest odprawiana w dużym kościele rano o godz. 9.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

4.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakup witraży.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

· 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania ,

· 12 VIIŚwięty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich .

6.Każdego 13 dnia miesiąca - od maja gromadzimy się na nabożeństwie fatimskim. W najbliższą sobotę, tj. 13 lipca zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy świętej o godz. 18.00.

7.Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

8.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

9.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

10.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 1. Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Dziękuję przede wszystkim  ks. Zbigniewowi Kostewiczowi za przewodniczenie w sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję za piękny śpiew naszej scholi parafialnej „Vox cordis”pod przewodnictwem p. Marzeny Mathia. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza oraz niosącym sztandary kościelne. Dziękuję zaproszonym gościom z Czerska Rycerzom św. Kolumba za danie świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. Dziękuję wszystkim przebywających na wakacjach obecnych na Mszy św., a nade wszystko naszym parafianom.

 1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

 1. W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. W tym dniu, jak zawsze z racji Domu Dziennego Pobytu, msza św. jest odprawiana w dużym kościele rano o godz. 9.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

 1. Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakup witraży.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

· 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania ,

· 12 VIIŚwięty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich .

 1. Każdego 13 dnia miesiąca - od maja gromadzimy się na nabożeństwie fatimskim. W najbliższą sobotę, tj. 13 lipca zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy świętej o godz. 18.00.

 1. Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

 1. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 1. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

 1. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”

1.Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.

2.Za tydzień,  w najbliższą niedzielę 7 lipca,   parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Kostewicz.  (Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, natomiast dla tych co nie mogą być na Mszy odpustowej będzie Msza św. o godz. 8.00 ). .Zapraszam  bardzo dzieci do sypania kwiatków  oraz dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym i w zeszłym roku w strojach komunijnych, naszą scholę parafialną, ministrantów oraz panie i panów do niesienia chorągwi i baldachimu. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach, a nade wszystko wszystkich parafian.

Na Mszy św.   Rycerze św. Kolumba  naszych starszych braci z Czerska przedstawią świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. również z Rycerstwa św. Kolumba.

3.W środę w liturgii wspomnienie św. Tomasza Apostoła.

4.Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca od Koronki o godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 18.00 (podczas adoracji  z racji odpustu parafialnego okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 ).

5.W tym tygodniu przypadają dzni Eucharystyczne :

§ w pierwszy czwartek Msza św. o powołania kapłańskie , misyjne i zakonne oraz  za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie..

§ w pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 18.

§ Chorych odwiedzę w piątek od godz. 10.00 do ok. 14 tej.

§ w pierwszą sobotę zapraszam o godz. 15.00   na kolejną akcję Promieni Miłosierdzia, tym razem  spotykamy się na   ulicy Sępoleńskiej przy krzyżu.

6.Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

7.Parafia Bożego Ciała organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.

8.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

9.W przyszłym tygodniu w I niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na kwiaty do naszego Kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

10.Od tego miesiąca w czwartki będzie zawsze Msza św. rano o godz. 9.30 do goszczących w naszym Domu Dziennego Pobytu

11.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże".

proboszcz parafii - ks. Wiesław Herold

 1. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.

2. Za tydzień,  w najbliższą niedzielę,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Kostewicz.  (Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, natomiast dla tych co nie mogą być na Mszy odpustowej będzie Msza św. o godz. 8.00 ). .Zapraszam  bardzo dzieci do sypania kwiatków  oraz dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym i w zeszłym roku w strojach komunijnych, naszą scholę parafialną, ministrantów oraz panie i panów do niesienia chorągwi i baldachimu. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach, a nade wszystko wszystkich parafian.

3. Na Mszy św. będzie uroczyste nominacja na Rycerzy św. Kolumba w towarzystwie naszych starszych braci z Chojnic również z Rycerstwa św. Kolumba.

 1. W środę w liturgii wspomnienie św. Tomasza Apostoła.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca od Koronki o godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 18.00 (podczas adoracji  z racji odpustu parafialnego okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 ).
 3. W tym tygodniu przypadają dzni Eucharystyczne :

§ w pierwszy czwartek Msza św. o powołania kapłańskie , misyjne i zakonne oraz  za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie..

§ w pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 18.

§ Chorych odwiedzę w piątek od godz. 10.00 do ok. 14 tej.

§ w pierwszą sobotę zapraszam o godz. 15.00   na kolejną akcję Promieni Miłosierdzia, tym razem  spotykamy się na   ulicy Sępoleńskiej przy krzyżu.

 1. Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.
 2. Parafia Bożego Ciała organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.
 3. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.
 4. W przyszłym tygodniu w I niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na kwiaty do naszego Kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
 5. Od tego miesiąca w czwartki będzie zawsze Msza św. rano o godz. 9.30 do goszczących w naszym Domu Dziennego Pobytu
 6. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść B

1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

2.Rozpocząl  się czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy w czasie wakacji o obowiązku chrześcijańskiego życia, zwłaszcza niedzielnej Mszy świętej.

3.W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4.W czwartek, 27 czerwca w całej diecezji obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – patronki diecezji.

5.W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, Ksiądz Biskup zachęca w dniu uroczystości, 27 czerwca (czwartek) do nawiedzenia kościołów diecezji pelplińskiej, w których obchodzony jest tego dnia odpust. Dla naszego dekanatu tym miejscem jest Żalno. Uroczysta Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie będzie sprawowana o godz. 20.00. Zachęcamy wszystkich wiernych dekanatu tucholskiego do udziału. Można podjechać własnym środkiem transportu lub autokarem, który wyruszy o 19.30 sprzed kościoła Bożego Ciała w Tucholi. Zapisy na wyjazd autokarem w biurze parafii Bożego Ciała. Tel. 52 336 38 21,      E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Można też udać się z pielgrzymką pieszą naszego rejonu, która wyruszy o 16.30 z parafii w Nowej Cerkwi.

6.W piątek wspominamy Św. Ireneusza biskupa i męczennika

7.W sobotę uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu  kolekta na Stolicę Apostolską – świętopietrze.

8.Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środy po Mszy św. od godz. 18.45  do  godz. 19.30  (możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania).

9.W parafii trwa peregrynacja  Ikony MB Nieustającej Pomocy .  Dziękuję  za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

10.Festiwal w tym roku odbędzie się wyjątkowo w nowym terminie,  który jest bliższy zakończeniu roku szkolnego,  a zarazem wskazanym z racji  rozjazdu na wakacje. Będzie ostatni tydzień czerwca,  który w tym roku przypada w ostatnią sobotę i niedzielę czerwca  br. tj. w dniach  29  -  30  czerwca 2024 r. (sobota - TOK Tuchola oraz  niedziela -  amfiteatr leśny w  Tucholi - Rudzkim Moście).

11.Parafia Bożego Ciała Organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.

12.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

13.Przewodnik Grupy Chojnickiej zaprasza na spotkanie Pielgrzymkowe 30 czerwca, o godz. 15.00 w kościele gimnazjalnym w Chojnicach. Piesza Pielgrzymka wyrusza 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach.

14.Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

15.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Eucharystią. Wyjątkowo w poniedziałek i wtorek zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 9.30 ze Msza św. w dużym kościele z myślą o uczestnikach naszego Domu Dziennego Pobytu.

2.W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w niedzielę 23 czerwca o godzinie 11.30; Zaproszenie kieruję nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do nauczycieli i rodziców. Zakończmy z czystym sercem mijający rok i wejdźmy z radością w czas odpoczynku i wakacji.

3.W sobotę 22 czerwca zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4.Podobnie jak było to przy Dniu Matki, również z okazji Dnia Ojca chcemy wspólnie pomodlić się w intencji wszystkich Ojców naszej parafii. Zatem zapraszamy tatusiów, w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, na Mszę świętą o godzinie 11.30.

5.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, który posługiwał najuboższym i spychanym na margines życia .

piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, który okazał gorliwość w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych

8.W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne łącznie z przelewami bankowymi wyniosła 3087 zł i 6 euro. Wkrótce zostaną zainstalowane nowe witraże w głównej nawie. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na tacę lub na konto parafialne oraz rodzinne w ostatnim tygodniu miesiąca.

9.Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

10.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Eucharystią. Wyjątkowo w poniedziałek i wtorek zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 9.30 ze Msza św. w dużym kościele z myślą o uczestnikach naszego Domu Dziennego Pobytu.

2. W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w niedzielę 23 czerwca o godzinie 11.30; Zaproszenie kieruję nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do nauczycieli i rodziców. Zakończmy z czystym sercem mijający rok i wejdźmy z radością w czas odpoczynku i wakacji.

3. W sobotę 22 czerwca zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. Podobnie jak było to przy Dniu Matki, również z okazji Dnia Ojca chcemy wspólnie pomodlić się w intencji wszystkich Ojców naszej parafii. Zatem zapraszamy tatusiów, w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, na Mszę świętą o godzinie 11.30.

5. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, który posługiwał najuboższym i spychanym na margines życia .

piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, który okazał gorliwość w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych

8. W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne łącznie z przelewami bankowymi wyniosła 3087 zł i 6 euro. Wkrótce zostaną zainstalowane nowe witraże w głównej nawie. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na tacę lub na konto parafialne oraz rodzinne w ostatnim tygodniu miesiąca.

9. Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

10. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.

 1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
 3. W dzisiejszą  2  niedzielę miesiąca zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców darczyńców.  Dzisiejsza kolekta  inwestycyjna przeznaczona jest na zakup witraży.  Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości każdej rodziny.
 4. W dzisiejszą  niedzielę odbywa się  zbiórka na Świątynię Opatrzności. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin   na „Przystań dla rodzin” ,  które rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.
 6. W poniedziałek (17 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży XII edycja „Przystań! Warsztaty dla duszy”. Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
  Program spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej na kolejnej przystani wywieszony jest w gablocie.
 7. Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na rok 2024/2025. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 11.30 i 31 sierpnia o godz. 10.00 w Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie (aleja Cystersów 4).
 8. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.
 9. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 10. W czwartek 13 czerwca zapraszam na Różaniec Fatimski i procesję światła z feretronem Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę panów do feretronu i przyniesienie świec.
 11. Dziękuję serdecznie za zbiórkę  w minioną 1 niedzielę miesiąca na kwiaty  -   491, 05 zl.
 12. Zachęcam do lektury nowego numeru  Pielgrzyma  oraz  W rodzinie.
 13. Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
Więcej artykułów…