`1.Od przyszłej soboty ( 1 października)  do niedzieli  (9 października)  w naszej Wspólnocie Parafialnej  rozpoczną się Misje Święte pod hasłem: „Posłani  w  pokoju  Chrystusa”.  Szczegółowy program można zabrać ze sobą.  Jest wyłożony pod chórem oraz zamieszczony na plakacie  w gablocie oraz  na  naszej parafialnej stronie internetowej .  Ułóżmy sobie tak zajęcia, aby w tych Misjach  Świętych  aktywnie uczestniczyć .  Głosić je będzie o. Tyberiusz W. Nitkiewicz ofm.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam do zaplanowania swojego czasu na czas naszych parafialnych Misji świętych.

2.Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 19.00 w dużym kościele  wszystkie grupy parafialne celem przygotowania  się do misji w posłudze liturgicznej na Mszach i nabożeństwach misyjnych.

3.W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek – Św. Wincentego a Paulo, w środę – Św. Wacława, w czwartek – Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – Św. Hieronima, w sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

4.Są jeszcze wolne miejsca w autokarze do Częstochowy na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Maturzystów. Wyjazd w poniedziałek, o godz. 6.00 sprzed dworca PKP, powrót we wtorek ok. godz. 3.30 nad ranem. Koszt wyjazdu 115 zł.

5.Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz oddział KSM w Zblewie zapraszają członków KSM Diecezji Pelplińskiej oraz młodzieżowych wspólnot parafialnych do wzięcia udziału, dnia 15 października, w XIII Marszu na Orientację im. św. Jana Pawła II w Bytoni.

6.W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w naszym kościele  (po skończonych Misjach parafialnych) będzie odmawiany codziennie o godz. 17.30. Podobnie jak w latach ubiegłych nabożeństwo różańcowe prowadzić będzie Wspólnota Żywego Różańca i inne wspólnoty parafialne.

7.W 1 sobotę miesiąca  o  godz. 15.00 zapraszam na  „Promieni Miłosierdzia”. Modlić się będziemy w intencji młodzieży, przy figurze Św. Jana Nepomucena na rogu ul. Głównej i Polnej.

8.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

9.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

2.W dzisiejszą niedzielę modlimy się za nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie. Dziękuję też za ofiarę składaną na utrzymanie naszego Seminarium.

3.W każdej parafii  odbywają się  co  1o lat  Misje Parafialne,  których celem jest odnowa życia duchowego,  jako wspólnoty  rodziny parafialnej.

4.Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam do zaplanowania swojego czasu na czas naszych parafialnych Misji świętych,  które odbędą się  od  soboty  ( 1 października)  do  niedzieli  (9 października).  Program szczegółowy zostanie podany w tygodniu poprzedzającym Misje. Zapraszam w każdą środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 do  Apelu Maryjnego o godz. 21.00 w intencji osobistego przygotowania się do Misji.

5.Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą za przyczyną ich patrona otaczamy całe młode pokolenie.

6.W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00, a po nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

7.Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.  Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny,  a nade wszystko za naszą rozgłośnię diecezjalną Radio Głos.

8.W  czwartek przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00.

9.Organizujemy wyjazd do Pelplina 8 października na I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kaplanów. Chętnych proszę  o zgłaszanie się w biurze parafialnym.

10.W piątek, 23 września w liturgii przypada wspomnienie Świętego Ojca Pio.

11.W najbliższą sobotę – 24  września -  po Mszy św. o godz. 18,00  zapraszam młodzież klas VIII z jednym z rodziców,  która rozpoczyna 2 letni okres  przygotowania przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania .

12.Również  w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież klasy I szych  szkół średnich też z jednym z rodziców,   którzy w tym roku szkolnym  mają być bierzmowani.

13.Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, zapraszam do wspólnoty ministrantów. Zapisy po  zawsze po każdej Mszach św.

14.W ostatni poniedziałek  września,  tj. 26 , o godz. 6.00 organizowany jest wyjazd na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Maturzystów. Powrót we wtorek ok. godz. 3.30. Koszt wyjazdu 120 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszam do zapisywania się w biurze parafialnym.

15.Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz oddział KSM w Zblewie zapraszają członków KSM Diecezji Pelplińskiej oraz młodzieżowych wspólnot parafialnych do wzięcia udziału, dnia 15 października, w XIII Marszu na Orientację im. św. Jana Pawła II w Bytoni.

16.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

17.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Serdecznie dziękuję   za dzisiejszą modlitwę w intencji budowy kościoła oraz za złożoną dzisiaj kolektę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary od rodzin oraz przelewy  na konto parafialne.

2.Rozpoczynamy dzisiaj XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6). Tydzień ten jest zaproszeniem do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

3,Codziennie zapraszam również  o godz. 15 na  Koronką do Miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4.W każdą środę zapraszam  na  adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. od  godz. 18.00  do Apelu Maryjnego o godz. 21.00 - naszą adorację ofiarujemy  o osobiste i rodzinne przygotowanie się na czas  Misji Parafialnychktóre odbędą się od 1  do  9  października 2022 r.

5.We wtorek, 13 września, zapraszam na nabożeństwo fatimskie w łączności ze Mszą świętą wieczorną o godz. 18.00 ( proszę o przyniesienie świec na procesję oraz  wyznaczenie 4 panów do niesienia feretronu Matki Bożej Fatimskiej).

6.Odpowiadając na apel Księdza Biskupa Diecezjalnego adorację w środę, ofiarujmy  również w intencji Ukrainy. Natomiast  we wtorek  również w tej intencji odmówimy Różaniec Fatimski .

7.W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza święta jak w dzień  powszedni  o godz. 18.00.

8.W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego  dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

9.W przyszłą niedzielę w Lubaniu (parafia Rekownica) odbędą się Dożynki Diecezjalne. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego.

10.W przyszłą niedzielę modlić się będziemy w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Również kolekta będzie przeznaczona na  Seminarium Duchowne w Pelplinie.

11.Również w najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy  modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

12.W najbliższy czwartek Msza św. będzie rano o godz. 9.00.

13.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 w Rudzkim Moście przy pomniku pomordowanych mieszkańców naszego regionu zostanie odprawiona Msza św. z udziałem ks. biskupa Arkadiusza Okroja.

3.. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

4. Po wakacyjnej przerwie  wznawiamy Mszę św. szkolną w niedzielę o godz.  11.30 z udziałem naszej scholii  Vox  Cordis,  na którą zapraszam dzieci  z rodzicami.

5.  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii św. i młodzieży   do Bierzmowania. Dzieci  komunijne zapraszam z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 ,  a młodzież do Bierzmowania  w przyszłą sobotę  po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Dzieci i młodzież  mogą zapisywać się po każdej Mszy św. do scholii  parafialnej oraz ministrantów.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

8. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.

9.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz  ofiarodawców.  Kolekta z tej niedzieli inwestycyjna jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary indywidualne od rodzin oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Za 2 tygodnie modlić się będziemy za nasze Seminarium w Pelplinie. Również kolekta będzie na utrzymanie Seminarium.

11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold  -proboszcz parafii

l. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za tych których spotkaliśmy na drodze wakacyjnej.

4. W środę zapraszam na Nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00  oraz adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych,  którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przed szkołą zapraszam o godz. 8,00 na Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

6. Najmłodszych,  którzy rozpoczynają szkołę zapraszam z tornistrami i przyborami szkolnymi na Mszę św. dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30.

7. Dnia 1 września przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Uroczysta Msza św., z okazji 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu, zostanie odprawiona w niedzielę, 4 września o godz. 16.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja.

8. W tym tygodniu przypada :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów)

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.3o okazja do spowiedzi św.

- w I piątek odwiedzę również chorych w godzinach od 10 do 14 tej.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 kolejna odsłona „Promieni Miłosierdzia”, modlić się będziemy w Rudzkim Moście, przy pomniku pomordowanych.

9. Po wakacyjnej przerwie od przyszłej niedzieli, 4 września, wznawiamy Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30 .

10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia  formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

11. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej zaprasza katechetki i katechetów do udziału w diecezjalnej konferencji katechetycznej. Spotkanie obędzie się w sobotę (3 września) o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2.Jutro ,  w poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. , która tym razem wyjątkowo odbędzie się o godz. 19.00 w małym kościele.

3.Podobnie w środę Msza św. z nowenną do M. N. Pomocy będzie wyjątkowo o godz. 19.00 również w małym kościele. Po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych,  którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

4.W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy świętej o godz. 18.00 odnowimy Śluby Narodu Polskiego.

5.Dziękuję serdecznie za modlitwę w minioną niedzielę w intencji budowy kościoła oraz kolektę  inwestycyjna, która  łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 3 660 zł, 10 GBP i  15 EUR. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

6.W tym tygodniu nie będzie Mszy św. rannej we wtorek i czwartek.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2.Serdecznie dziękuję   za dzisiejszą modlitwę w intencji budowy kościoła oraz za złożoną dzisiaj kolektę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary od rodzin oraz przelewy  na konto parafialne.

3.Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, co oficjalnie ogłosił  dogmatem  w 1950 roku papież Pius XII.  Msze Święte  w tym  dnia w porządku niedzielnym.  Uroczystość  dzisiejsza nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw.

4.Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych od 1 do 9 października  po Mszy św. , którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

7.W tym tygodniu Msza św. w czwartek będzie wieczorem o godz. 18.00.

8.Parafia nasza wraz z parafia św. Jakuba organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska w dniach  od 26 września do 1 października 2022 r. w cenie od osoby  2059 zl. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się po każdej Mszy św.  (Bliższe wiadomości na stronie parafialnej i tablicy ogłoszeń).

9.Zapraszam w tym miesiącu do kościoła parafii Bożego Ciała na koncerty  organowe w niedziele o godz. 19.00.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

11.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…