1.Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu jako niedzielę   „Ad Gentes”. To dzień modlitwy i materialnego wsparcia polskich misjonarzy. Z tej okazji po każdej Mszy św.odbywa się  zbiórka  ofiar do puszek, za którą skladam serdeczne Bóg Zapłać.

2.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach będzie Msza św. recytowana.

3.W piątek.  zapraszam obowiązkowo na spotkanie formacyjne  bezpośrednio  na Mszę św. o godz. 17.00  młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani (przed Mszą od godz. 16.30 zapraszam  do spowiedzi I - szopiątkowej ).

4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.                                                                   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął w tym roku  swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów).
pierwszy piątek miesiąca modlić się będziemy  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do Serca Pana Jezusa z przebłaganiem za grzechy nasze i całego świata.

Spowiedź  św. od godz. 16.30.                                                                                  Chorych w pierwszy piątek miesiąc. odwiedzam tylko na imienne zaproszenie do domu.
pierwszą sobotę miesiąca (6 lutego) modlić się będziemy w intencji rodzin do Niepokalanego Serca Maryi.                                                                                     5. Serdecznie zapraszam,  jak zawsze w każdą pierwszą sobotę,  na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00  do  godz.17.00 (Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego,  którą tym razem łączyć się będziemy z modlącymi się w kościele Bożego Ciała na „Promieniach Miłosierdzia”,   a zakończenia Mszą św. o godz. 17.00 ).

6.Jak  zawsze w I sobotę miesiąca zapraszam na „Promienie  Miłosierdzia” -  wspólną modlitwę dla wszystkich mieszkańców Tucholi.

7.W czwartek, 4 marca,  przypada też święto Św. Kazimierza.

8.„Caritas Polska” zaprasza do wspólnej akcji  „Jałmużna Wielkopostna”.  Zapraszam do zabrania skarbonki  i zbierania ofiary przez całe rodziny w Wielkim Poście, które przyniesiemy w Wielką Sobotę ze święconką,  jako dar dla bardziej potrzebujących.

9.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz.1700 i w niedzielę o 800, 1000 i 1130 (transmisja jest drogą internetową on line lub You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej:   www.parafiarudzkimost.pl

10.W związku z ograniczoną liczbą wiernych w kościele serdecznie  dziękuję  za wszelką okazaną pomoc na utrzymanie parafii , a nade wszystko za ofiary wpłacane na  konto parafialne.  Wszystkim  składam serdeczne Bóg zapłać.

11.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

12.Zapraszam do nabywania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

2.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania).

3.W piątek również spotkanie formacyjne dla młodzieży do Bierzmowanie zaraz po Mszy św. wieczornej.

4.Czas Wielkiego Postu to czas przemiany wewnętrznej i samo refleksji . Z tej racji  przed każdą  Mszą św. okazja do spowiedzi świętej Wielkopostnej.

5.W dzisiejszą niedzielę modlimy się w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Składam serdeczne Bóg zapłać również za kolektę dzisiejszą,  którą również przeznaczamy na  wsparcie WSD w Pelplinie.

6.Jutro, w poniedziałek  przypada 22 dzień miesiąca poświęcony w naszej parafii św. Ricie.  Ponieważ cały czas pandemia koronawirsa śmiertelnie dotyka ludzkość zapraszam na nabożeństwo  do św. Rity o godz. 17.00,  która może swoim wstawiennictwem  wy prosić łaskę ustania tej zarazy.

7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu ze  Mszą św. o godz. 17.00.

8.Pragnę  serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę i na nasze konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i wykańczanie naszego kościoła.  Za złożone ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.

9.Za tydzień w 2 niedzielę Wielkiego Postu, z racji dnia  modlitwy  w intencji misji i misjonarzy,  odbędzie się przed kościołami zbiórka do puszek  na dzieło pomocy Ad Gentes.

10.W tym roku,  pod koniec lipca,  parafia nasza po raz drugi organizuje wyjazd dzieci na kolonie do Jarosławca. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 20 marca 2021r.  u prowadzącej  scholę – p. Marzeny Mathia i w biurze parafialnym.   O przyjęciu dziecka decyduje kolejność zgłoszeńW niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana). Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

11.Caritas diecezjalny zachęca do przekazania 1% podatku na pomoc dla biednych i potrzebujących .

12.Całe rodziny, a zwłaszcza dzieci i młodzież zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Temu celowi służy także skarbonka Caritasu „ Czas Miłosierdzia”. Datki zebrane w papierowych skarbonkach przynosimy do kościoła w Wielką Sobotę na święconkę. Zapraszam do zabrania skarbonek do jałmużny wielkopostnej oraz lektury nowego numeru Pielgrzyma i W Rodzinie,  które są wyłożone na stoliku pod chórem.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu wszelkie jubileusze oraz urodziny imieniny składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks. Wiesłw Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: w intencji kobiet – ofiar przemocy,  aby były chronione przez społeczeństwo,  a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

2.Dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary składane osobiście  oraz przekazywane na konto naszej parafii.

3.W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.

4.Dzisiaj też wspominamy św. Walentego, jako patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy i  podziękowania Panu Bogu za miłość, którą obdarzył  każdego z nas.

5.Dzisiaj pod hasłem : „Trzeźwością pokonać kryzys” rozpoczynamy 54. Tydzień modlitwy o trzeźwość narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych sec i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

6.Dzisiaj też tradycją dawnego nabożeństwo czterdziestogodzinnego  przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (koronką do Miłosierdzia Bożego) do  17.00 w kaplicy,  a w poniedziałek i wtorek również od 15.00  o godz. 17.00 (do Mszy św.).  Zapraszam na  adorację grupy Różańcowe w trzech czuwaniach:

  • godz. 15.00  do  godz. 15.40  –  Róża Fatimska
  • godz. 15.40  do  godz. 16.20  –  Róża św. Rity
  • godz. 16.20  do  godz. 17.00  –  Róża św. Faustyny (miłosierdzia)

7.Najbliższą środą – zwaną Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów odbędzie się na Mszy św. o godz. 16.00  i  17.00. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, natomiast w każdy piątek obowiązuje post zwykły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. (Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post – wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia).

8.Natomiast w  piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. recytowana.

9.Również  w piątek  (19 lutego) zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania klas VIII i starszych  na Drogę Krzyżową i Mszę św. o godz. 17.00  (po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne).

10.Zachęcamy do podjęcia inicjatywy „Pokuta Rodzin Niniwa 2021” ,  która rozpocznie się w Środę Popielcową,  a zakończy w Wielką Sobotę, 3 kwietnia. W tym czasie zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej, choćby jednym dziesiątkiem różańca świętego, a także spełniania dobrych uczynków oraz podejmowania drobnych aktów pokutnych. W ten sposób przez 40 dni rodzina pokutuje za grzechy, które miały w niej miejsce. Więcej informacji  na stronie internetowej pod hasłem:  Pokuta Rodzin Niniwa 2021.

11.W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,  a od razu po nich na Mszę św. recytowaną.

12.W tym roku,  pod koniec lipca,  Parafia nasza po raz drugi organizuje wyjazd dzieci na kolonie do Jarosławca. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 20 marca 2021r.  u prowadzącej  scholę – p. Marzeny Mathia i w biurze parafialnym.   O przyjęciu dziecka decyduje kolejność zgłoszeń.

13.Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i  „Małego Pielgrzyma” oraz  „W Rodzinie”.  Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

14.Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa  oraz wstawiennictwa Opatrzności Bożej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

2.Dzisiaj, przed kościołami w całej diecezji – na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza – odbywa się zbiórka na odbudowę spalonego kościoła w Kasparusie k/ Skórcza.

3.W przyszła niedzielę przypada  2  niedzielą miesiąca, w którą zapraszam do wspólnej modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta przeznaczona jest na wykańczanie naszej świątyni.

4.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Msza św. o godz 17.00.

5.W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem  Światowy Dzień  Chorego. Ogarnijmy modlitwą wszystkich  chorych naszej parafii  wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej (w tym dniu proszę o pomoc w przywiezieniu do kościoła  chorych, niepełnosprawnym i starszym wiekiem,  którym udzielę Sakramentu  Chorych).

6.W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam w tym dniu na nabożeństwo fatimskie i wspólny Różaniec Fatimski,  który poprowadzi  Róża Fatimska.

7.Od przyszłej niedzieli, w dniach 14 II – 20 II będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to okres w polskim Kościele katolickim, który ma zachęcić wiernych do umiarkowanego picia alkoholu oraz całkowitej abstynencji podczas wielkiego postu.

8.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu poprzedzającą Wielki Post. Jest to dawne 40-to godzinne nabożeństwo.  Zapraszam każdego,  kto znajdzie choć kilkanaście minut na adorację Najświętszego Sakramentu i poświęcić na osobistą modlitwę.

9.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz. 17.00 i w niedzielę o godz.  8.00;  10.00  i  11.30 (transmisja jest nadawana  drogą internetową  on line  i  na  You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

10.Wszystkim,  którzy wspomagają parafię składam z serca płynące Bóg zapłać. Dziękuję  również  za ofiary wpłacane na  konto parafialne.

11.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

12.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem, za które można składać ofiarę do puszki.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

2.We wtorek (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego,   Z racji święta zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkich, którzy mogą przyjść ze świecami,  a nade wszystko dzieci,  które mają być przyjęte do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. będą  pobłogosławione świece komunijne dzieci,  które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Ołtarza.

3.W środę 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
–  pierwszy czwartek miesiąca (4 lutego) modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego. (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął w tym roku  swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów w Bagnie koło Obornik Śląskich).
pierwszy piątek miesiąca (5 lutego) modlić się będziemy  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do Serca Pana Jezusa z przebłaganiem za grzechy nasze i całego świata, (Spowiedź św. od godz. 16.30. Chorych z Komunią św. odwiedzam tylko na imienne zaproszenie do domu).
pierwszą sobotę miesiąca (6 lutego) modlić się będziemy w intencji rodzin do Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszam,  jak zawsze w każdą pierwszą sobotę,  na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00  do  godz.17.00 (Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego). „Promienie  Miłosierdzia”  wspólne dla wszystkich parafii w I sobotę lutego będą w kościele Bożego Ciała.

5.W piątek dnia 5 lutego 2021 r.  zapraszam obowiązkowo na pierwsze spotkanie w tym roku. na Mszę św. o godz. 17.00  uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz wszystkich starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani (przed Mszą od godz. 16.30 zapraszam  do spowiedzi I - szopiątkowej ). Zapraszam na to 1- sze spotkanie również rodziców Bierzmowanych.

6.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz.1700 i w niedzielę o 800, 1000 i 1130 (transmisja jest drogą internetową on line lub You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej:   www.parafiarudzkimost.pl

7.W przyszłą niedzielę w naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na odbudowę kościoła w Kasparusie, który spłonął w nocy z 30 na 31 grudnia 2020 roku.

8.Przez cały czas trwania ograniczenia liczby wiernych w kościele serdecznie  dziękuję  za wszelkie  składane, a nade wszystko za ofiary wpłacane na  konto parafialne.  Za okazaną pomoc  składam z serca płynące Bóg zapłać.

9.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

10.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem, za które można składać ofiarę do puszki.

11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

2.Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się w naszych codziennych modlitwach u Ducha jedności ekumenicznej i pokój na całym w świecie.

3.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego. To okazja do odkrycia znaczenia Słowa Bożego w naszej wierze i życiu codziennym.

4.Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna w celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji, które miały miejsce 29 grudnia 2020 i 6 stycznia 2021 ogłosił w naszej diecezji dzisiejszą niedzielę „Dniem solidarności z Chorwacją”. Z tej okazji można złożyć ofiarę do puszek na rzecz poszkodowanych.

5.W poniedziałek obchodzimy święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

6.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do składania wspólnych próśb i podziękowań w naszych osobistych i wspólnych intencjach.

7.Dziękuję wszystkim za troskę o utrzymanie naszej parafii przez składaną ofiarę oraz ofiary przekazywane  na konto parafii.  Za okazane serce składam serdeczne Bóg zapłać.

8.Zapraszam do czytania pism katolickich takich  jak „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, „List naszej Pani”,  które są na stoliku pod chórem.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Ks. Biskup składa serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę oraz modlitwę w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

2.Składam  też serdeczne „Bóg zapłać” za naszą wspólna modlitwę w intencji budowy naszej świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców, jak równie za kolektę i wszystkie ofiary indywidualnie  oraz przelewy na konto parafialne, których suma wyniosła 4 290 zl.

3.Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” i będzie trwał do poniedziałku  25 stycznia.

4.W celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji (miały one miejsce w dniach 29 grudnia 2020 oraz 6 stycznia 2021), biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłosił w naszej diecezji niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia oprócz modlitw w intencji ofiar zostanie przeprowadzona przed kościołem zbiórka ofiar do puszek.

5.W tym tygodniu w piątek  przypada 22 dzień miesiąca poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem lourdskim.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek 19 stycznia –św. Józef Sebastian Pelczar, w środę 21 stycznia –św. Agnieszka

7.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do składania wspólnych próśb i podziękowań w naszych osobistych i wspólnych intencjach.

8.W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze troszczą się o nas i okazują swoją miłość do nas.  Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej wdzięczności.

9.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz.1700 i w niedzielę o 800, 1000 i 1130 (transmisja jest drogą internetową on line lub You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

10.Przypominamy o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

11.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

12.Zapraszam do czytania pism katolickich takich  jak „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, „List naszej Pani”,  które są na stoliku pod chórem.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

ks. Wiesław Herold -proboszcz parafii

Więcej artykułów…