1.Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2.Składam serdeczne Bóg zapłać za kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz  za przygotowanie liturgii  Triduum  Paschalnego.

3.Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30  (nie będzie Mszy  św. o godz. 8.00).

4.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze św. o godz. 8.00 ;  10.00;  11.30 . W tym dniu  modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich., a nade wszystko  za  KUL  (przed  kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet  Lubelski).

5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6.Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego.  Przez cały tydzień zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego,  którą odmawiamy wspólnie z Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00,  która jest bezpośrednio transmitowana na naszej stronie parafialnej.

7.Również za tydzień  - z racji dzisiejszego święta Wielkanocnego w 2 niedzielę miesiąca – zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie budowy naszego kościoła za przyczyną Bożego Miłosierdzia.

8.Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

9.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ŻYCZENIA  WIELKANOCNE  DLA  PARAFIAN  12023


Wszystkim Parafianom życzę,
aby Zmartwychwstały Chrystus
napełnił serca Wasze pokojem i miłością,
niech podwoi siły w pokonywaniu
życiowych trudności, wzmocni wiarę
w ludzi, obudzi radość do życia
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Spokojnych pełnych zadumy
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz  za przygotowanie liturgii  Triduum  Paschalnego.
 3. Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30  (nie będzie Mszy  św. o godz. 8.00).
 4. 4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze św. o godz. 8.00 ;  10.00;  11.30 . W tym dniu  modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich., a nade wszystko  za  KUL  (przed  kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet  Lubelski).
 5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 6. 6. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego.  Przez cały tydzień zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego,  którą odmawiamy wspólnie z Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00,  która jest bezpośrednio transmitowana na naszej stronie parafialnej.
 7. 7. Również za tydzień  - z racji dzisiejszego święta Wielkanocnego w 2 niedzielę miesiąca – zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie budowy naszego kościoła za przyczyną Bożego Miłosierdzia.
 8. Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.
 9. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

10.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

Wszystkim Parafianom życzę,
aby Zmartwychwstały Chrystus
napełnił serca Wasze pokojem i miłością,
niech podwoi siły w pokonywaniu
życiowych trudności, wzmocni wiarę
w ludzi, obudzi radość do życia
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Spokojnych pełnych zadumy
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii

1.Zakończyliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie dziękuję O. Włodzimierzowi  za przyjęcie naszego zaproszenia na wygłoszenie nauk rekolekcyjnych, które pozwoliły nam wgłębić się w naszą wiarę oraz przygotować się wewnętrznie na spotkanie z Chrystusem  Zmartwychwstałym. Swoją wdzięczność wraz z Ojcem Rekolekcjonistą wrażam wszystkim,  którzy uczestniczyli w tegorocznych naukach rekolekcyjnych

2.O godz. 16.00 zapraszam  dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Eucharystią.

3.Ponieważ przyszła 2 niedziela miesiąca jest zarazem Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego dlatego  modlitwy w intencji budowy naszego kościoła będą przełożona na tydzień później, tj. 3 niedzielę miesiąca  16  kwietnia br.

4.Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty połączona z akcją „Pola Nadziei”,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

5.W biurze parafialnym, do czwartku włącznie, można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę w Wielki Piątek  od godz. 10  do  godz. 14

6.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

7.Wielki Czwartek  -  ustanowienie Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Rano o godz. 10.00 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego będzie  Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

8.W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę  św.  Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Najświętszy Sakrament będziemy adorować w  Ciemnicy do godz. 22.00 . Wznowienie adoracji w piątek  od godz. 9.00.

9.Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18,oo. Adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00. Wznowienie adoracji w sobotę  od  godz. 9.00. Zapraszam  wszystkich do adoracji w miarę swoich możliwości.

10.O godz. 20.30 rozpocznie się nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ, które odprawimy w obronie Św. Jana Pawła II, w obronie naszych najświętszych wartości, przechodząc ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy na Placu Wolności przy pomniku Matki Bożej Królowej i przejdziemy do kościoła św. Bartłomieja. Proszę o zabranie świec na Drogę Krzyżową.

11.Ofiary Wielkiego Piątku z adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

12.Od Wielkiego Piątku  zapraszam codziennie o godz. 15.00  na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,  którą  rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego.

13.WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 15.00  i 16.00. RODZINY, które zbierały ofiary do skarbonek z jałmużną wielkopostną dla dzieci osieroconych na Ukrainie mogą przynieść skarbonki do kościoła wraz ze święconka i złożyć je na ołtarzu.

14.Obrzęd Wigilii Paschalnej w naszym kościele rozpoczniemy o godz. 22.30. Proszę o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilię Paschalną zakończymy procesją Rezurekcyjną.

15.Msze św. w pierwsze święto ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zostaną odprawione o godz. 10.00 oraz o godz. 11.3 0 ( Nie będzie  zatem pierwszej Mszy św. o godz. 8.00 z racji rezurekcji nocnej). Przed sumą parafialną o godz. 10.00 odbędzie się procesja Wielkanocną z figurą Chrystusa  Zmartwychwstałego.

16.W Poniedziałek Wielkanocny – II dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00  i o 11.30.

17.Tradycją lat ubiegłych można przynosić kwiaty do Grobu Pańskiego do małego i dużego kościoła.

18.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

19.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) o godz. 18.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii oraz dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 5, które  będą do środy 29 marca.  Poprowadzi  je o. Włodzimierz – franciszkanin. Serdecznie zapraszam wszystkich do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w sobotę  - 1 kwietnia od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.Za tydzień w Niedzielą Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy palmy.

4.Również w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty wraz z akcją „Pola Nadziei”.

5.W najbliższy piątek Mszą św. o godz. 20:00 rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa liczy 27 kilometrów. Należy ze sobą zabrać: pakiet (do nabycia w biurach parafialnych i sklepie Hosanna), telefon, latarkę, krzyż, wodę i jedzenie. Całość trasy przechodzimy w ciszy. Przy każdej stacji indywidualnie odczytujemy rozważania, które dostępne są w pakietach. Więcej informacji znajduje się na stronie EkstremalnaTuchola.pl.

6.W tym tygodniu  przypada I sobota miesiąca. Tego dnia, 1 kwietnia, zapraszam na spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).  Natomiast o godz. 15,00 kolejna odsłona Promieni Miłosierdzia, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, całego narodu polskiego i lokalnej społeczności na Rynku przy figurze Matki Bożej Królowej Polski.

7.Wzorem ubiegłych lat Caritas prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

8.W niedzielę, 2 kwietnia przypada 18. rocz. śmierci Św. Jana Pawła II.

9.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

10.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii  - tym razem zapraszam do prowadzenia Różę Różańcowe). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade dzieci do I Komunii św.z rodzicami  oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w kościele nosi nazwę Niedzieli Laetare -  różowy kolor szat. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym  postanowieniu wielkopostnej przemiany.

3.Dziękuję bardzo za modlitwę w minioną  niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za złożoną  kolektę  inwestycyjną oraz ofiary indywidualne w biurze i na konto parafialne. Zebraliśmy 4187 zł.

4.W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej

5.W środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci i Maryi  Matki Niestającej Pomocy odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie.

6.Jak każdego roku w V  Niedzielę Wielkiego Postu za tydzień 26 marca br. zapraszam na Rekolekcje Wielkopostne, które będą do środy 29 marca. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi  o. Włodzimierz  - franciszkanin. Serdecznie zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii,  aby zaplanować wolny czas na godz. 9.00  lub  godz. 18.00 na Mszę św. oraz o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

7.Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  za tydzień, w ostatnią sobotę miesiąca,  na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

8.Zapraszam w każdą środę  od godz. 20.15 do 21.00  do małego  kościoła na cotygodniową adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

9.W piątek, 24 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Świętości Życia, a w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Zachęcam w tym dniu do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

10.W piątek, 31 marca 2023 r. zapraszam  naszych parafian na Mszą św. o godz. 20.00 w  kościele  Bożego Ciała,  którą rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać po każdej Mszy św. oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie EkstremalnaTuchola.pl

11.„Caritas Polska” wzorem ubiegłych prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

13.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.
 2. Dzisiaj po Mszy św.  składane  są  ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”  na misje.
 3. W okresie Wielkiego Postu w naszym  kościele w każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam  na Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00 na  Gorzkie  Żale. Po  nabożeństwach  Msza św.  recytowana.
 4. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania zapraszam w piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach
 6. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie WSD w Pelplinie.
 7. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.
 8. Zapraszam   w każdą środę od godz. 20. 15  do 21.00 do naszego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
 9. W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek, 31 marca 2023 r., Mszą św. o godz. 20.00 kościele  Bożego Ciała  rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać w biurach tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji  na stronie EkstremalnaTuchola.pl Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
 11. Zapraszam  w każdą niedzielę  po Mszy św. o godz. 11.30, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

14.  Zachęcam do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma

ks. Wiesław Herold - prooszcz parafii

l. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.

3. W okresie Wielkiego Postu w naszym  kościele w każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam  na Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00  na  Gorzkie  ŻalE. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przy wyjściu kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

5. W przyszłą niedzielę , 2 niedzielę miesiąca ,  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła . W tym dniu również  kolekta  inwestycyjną na budowę na miarę możliwości każdej rodziny.

6. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi.

7. Również w środę, 8 marca obchodzimy święto 551 rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

8. Zapraszam   w każdą środę od godz. 20. 15  do 21.00 do naszego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy!

9. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

11. W piątek, 31 marca 2023 r., Mszą św. o godz. 20.00 w kościele  Bożego Ciała rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można od 10.marca nabywać w biurach tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie EkstremalnaTuchola.pl Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

13. Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…