1.Serdeczne dziękuję  wszystkim,  którzy przyczynili się do organizacji uroczystości i procesji Bożego Ciała. Dziękuję przede wszystkim  rodzinom,  które przygotowały 4 stacje Bożych  Domków  oraz przyozdobienie posesji na trasie procesji Bożego Ciała.  Dziękuję służbie liturgicznej – ministrantom, lektorkom  i p. organiście.  Dziękuję p. katechetce Justynie za przygotowanie dzieci komunijnych i dziewczynki sypiące kwiatki.  Dziękuję niosącym baldachim  oraz  sztandary. Ale dziękuję nade wszystko wszystkim,  którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczną procesję Bożego Ciała. W intencji wszystkich, zaangażowanych w przebieg uroczystości Bożego Ciała  i trwającej  oktawie, odprawię Mszę św. o potrzebne łaski  we wtorek , 8. czerwca, o godz. 18.00.

2.W dzisiejszą niedzielę, z prawie 20 letnią tradycją,  zapraszam wszystkie dzieci, które były przyjęte do I Komunii św. oraz ich rodziny i wszystkich chętnych na tradycyjną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.00.

3.W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 połączonej z nabożeństwem czerwcowym..

4.W środę o godz. 18.00  nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

5.W czwartek  na zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna w łączności ze Mszą św. oraz obrzęd błogosławieństwa wianków.

6.W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00.   Tego dnia odbędzie się ostatnia procesja eucharystyczna. Również w piątek błogosławieństwo wianków na zakończenie procesji. W piątek z uwagi na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.W przyszłą niedzielę  przypada 13 dzień miesiąca, w którym odprawiamy nabożeństwo Fatimskie.  Tym razem z racji wyjazdu do Pelplina na Jubileusz Kapłański  wyjątkowo  nabożeństwo Fatimskie z procesją światła odbędzie  się w sobotę  -  12 czerwca  w połączeniu  ze Mszą  św. wieczorną  o godz. 18.00.

8.W przyszłą niedzielę przypada 2 niedziela  miesiąca,  w którą,  jak zawsze,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Kolekta przeznaczona będzie na położenie posadzki granitowej w prezbiterium  oraz  na stopnie ołtarza. Wstępna wycena jest na ok. 100 tys. Serdecznie proszę wszystkie rodziny o pomoc w tej inwestycji na miarę swoich możliwości.

9.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę  "Świętokrzyskie sacrum" w dniach  od 28 czerwca  do  2 lipca  2021 r. Są jeszcze wolne miejsca. Ponieważ jest krótki czas zgłaszania się (10 czerwca),  dlatego proszę o bezpośredni kontakt z biurem podróży. Bliższe dane w ogłoszeniach  w gablotce przed kościołem  oraz na stronie internetowej parafii.

10.Przypominam  o przepisach sanitarnych w kościele,  jak  zachowanie dystansu, dezynfekcji rąk oraz  zasłanianie maseczką nosa i ust.

11.Zachęcam   do lektury Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

1.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Dzisiaj też kończy się  czas składania Jałmużny Postnej do tradycyjnych  skarbonek Wielkopostnych . Bóg zapłać za przekazane w ten sposób ofiary na Caritas naszej Diecezji.

2.Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.  Natomiast po południu o godz. 16.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych  i chlebków misyjnych.  Wyjątkowo  w czwartek  w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję  połączoną  ze Mszy św. o godz. 10,oo.

3.W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  zapraszam  na Mszę św. z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. w strojach komunijnych  wraz z rodzicami i bliskimi.

4.W  białym  tygodniu  modlić się będziemy w intencjach:

PONIEDZIAŁEK dzień wdzięczności Panu Bogu

WTOREK dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym  i

opiekunom

ŚRODA dzień wdzięczności katechetom,wychowawcom - nauczycielom

CZWARTEK dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny

PIĄTEK dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

SOBOTA dzień oddania się w opiekę Matki Bożej

5.Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych  z rodzinami w przyszłą  niedzielę, tj. 6 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

6.W poniedziałek obchodzić będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem ostatnie nabożeństwo majowe.

7.We wtorek przypada Dzień Dziecka.

8.Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną.

9.W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary.

Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie    się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwartastacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

10.Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 16,45 na plac przed kościołem

11.Przez oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła o godz. 18.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

12.Dnia 4 czerwca przypada I piątek miesiąca. O godz. 15.00 w kościele - koronka do Miłosierdzia Bożego. okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30. Chorych odwiedzę od godz. 10 do 14 tej

13.W I sobotę miesiąca godz. 15.00 w godzinie miłosierdzia w naszym kościele będziemy łączyć się duchowo przez  „Promienie Miłosierdzia” z zebranymi przy pomniku Św. Małgorzaty.

14.Biskup Diecezjalny odwołał dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymał  nadal  dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz czujących obawę przed zarażeniem koronawirusem. Na terenie kościoła należy zachowywać zarządzenia kościelne i państwowe dotyczące maseczek i odstępu. Zapraszam do łączności na oraz Mszy św. i nabożeństwach drogą internetową, jak do tej pory.

15.Wszystkie nabożeństwa  – Msze święte, nabożeństwo czerwcowe oraz  Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00  są transmitujemy na żywo przez internet. Link dostępny na stronie parafii: www.rudzkimostparafia (w lewej stronie kliknąć  On Line   lub  You Tube)

16.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

17.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  zwana też „Zielonymi Świątkami. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.

2.Trwamy w miesiącu maju. W naszej parafii nabożeństwa majowe w łączności ze Mszą świętą o godz. 18.00.

3.W poniedziałek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza  św. o godz. 18.00.

4.W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszam dzieci z rodzicami na ostatnie  obowiązkowe spotkanie formacyjne do kościoła.

5.Za tydzień, 30 maja, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej dzieci w naszej parafii przystąpią do I Komunii św. na sumie parafialnej o godz. 10.00 (z tej racji nie będzie Mszy św.  o godz. 11.30). W tym dniu również o godz. 16.00 przyjdą wraz z  rodzicami chrzestnymi na nabożeństwo misyjne,  na  którym  otrzymają pamiątkowe obrazki  i chlebki misyjne.

6.W najbliższą środę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu modlić się będziemy w intencji naszych mam oraz  za mamy,  które nie żyją o szczęście wieczne w niebie.

7.W czwartek, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.W sobotę przypada wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.

9.Również w sobotę 29 maja w Bazylice katedralnej odbędą święcenia kapłańskie, Naszą modlitwą otaczajmy kandydatów do przyjęcia święceń kapłańskich

10.Rozpoczęły się podróże wakacyjno – pielgrzymkowe. Otrzymaliśmy również wiadomość z Biura Podróży o parafialnej pielgrzymce do Medjugorie i wycieczce do Czarnogóry. Ponieważ niektóre osoby zrezygnowały zapraszam  chętnych do zgłaszania się w biurze parafialnym.

11.Parafia nasza organizuje również w tym rokuWakacje z Bogiem” w Jarosławiec  w dniach od 27-31 lipca 2021 r. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 czerwca .

12.Zgodnie z nowymi wytycznymi od 4 maja w świątyniach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na `15 m2. W dużym kościele może przebywać jednocześnie 64 osób, a w małym  11 osób.  Przypominam o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

13.Składam serdeczne „Bóg zapłać!” za wspieranie finansowe naszej parafii poprzez ofiary złożone na kolektę, w biurze parafialnym  oraz wpłacane na nasze konto parafialne. Szczególne podziękowanie kieruję względem rodzin,  które zgłosiły chęć złożenia specjalnej cegiełki na położenie posadzki granitowej w naszym prezbiterium (płyty granit zostały już zakupiony i przywiezione do kościoła)

14.Za tydzień w czwartek,  3 czerwca,  przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Proszę o przygotowanie 4 stacji zwanych  Bożymi Domkami na tej samej trasie i w tych samych miejscach,  jak w poprzednich latach. Obwiązują przepisy, jak do tej pory,  tj. maseczki w pomieszczeniach,  a na powietrzu dystans 1,5 m miedzy osobami. Te same przepisy obowiązują na procesjach w oktawie Bożego Ciała.

15,Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.  Zapraszam też do czytania pism katolickich,  które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

1.W dzisiejszą niedzielę po 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.W najbliższą środę,  tj.  19  maja,  Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli naszej młodzież Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. Z tej racji w sposób szczególny zapraszam na nowennę  nie tylko przed  Zesłaniem Ducha  Świętego,  ale  wcześniej do dnia  otrzymania darów Ducha Świętego  mocą sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

4.Już dzisiaj zapraszam całą parafię, tak jak w zeszłym roku,  do wspólnej modlitwy w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie  mocą tzw. mostu modlitewnego w piątek, 21 maja przez cały dzień. Będziemy trwać na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w adoracji od godz. 15.00  -  Koronki do Miłosierdzia Bożego,  aż do 18.00 - Mszy św. w intencji  kleryków,  moderatorów i profesorów z księżmi biskupami.  W tym dniu również klerycy modlić się będą w intencji naszej parafii, a środowa Eucharystia ofiarowana m.in. będzie również w intencji naszej parafii.

5.W sobotę, 22 maja, będzie  transmisja  na zakończenie nowenny,  która  rozpocznie się o  godz. 14.00  w Internecie na stronie:   nacalyswiat.pl   i  na antenie Diecezjalnego Radia Głos.

6.W sobotę przypada 22 dzień miesiąca. W tym dniu,  jak co miesiąc, serdecznie zapraszam wszystkich  czcicieli św. Rity na nabożeństwo wypraszania szczególnej pomocy i wstawiennictwa  za  J     ej przyczyną :  patronki od spraw trudnych,  często wręcz beznadziejnych dla człowieka. Nabożeństw jak zawsze rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a zakończymy błogosławieństwem lourdzkim.

7.W dniach od 21 - 23 maja w Pelplinie odbędą się dni skupienia dla młodzieży męskiej, pragnącej wstąpić do Seminarium Duchownego. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

8.Zgodnie z nowymi wytycznymi od 4 maja w świątyniach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na `15 m2. W dużym kościele może przebywać jednocześnie 64 osób, a w małym  11 osób.  Przypominam o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

9.Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, tak indywidualne, na kolektę,  czy przelewem  na konto parafialne. Dziękuję nade wszystko za modlitwę  w minioną niedzielę w intencji  wykańczania budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców parafii oraz za kolektę inwestycyjną na sumę  3.274 zł  i  15 Euro.

10.Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi na co dzień propaguje rodzicielstwo zastępcze, pomaga w tworzeniu niespokrewnionych rodzin zastępczych, szkoli je i wspiera. Projekt zakłada przeprowadzenie szeregu działań w tym poruszenie tego bardzo ważnego tematu, zapewnienia miłości, wsparcia tych najbardziej potrzebujących ­ dzieci - zapewnienia im godnych warunków do codziennego rozwoju fizycznego, psychicznego i duchowego.  W powiecie tucholskim powstał piękny film poruszający zagadnienia związane z codziennym życiem rodzin zastępczych funkcjonujących na naszym terenie. Może ktoś,  zostania rodziną zastępczą ofiarowania MIŁOŚCI tym  małym - DZIECIOM.   Plakat i link do filmu podany na naszej stronie parafialnej.

11.Zapraszam też do czytania pism katolickich,  które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Pielgrzyma.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 


1.Trwa miesiąc maj, który jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

2.Dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary składane osobiście  oraz przekazywane na konto naszej parafii. (W najbliższym  dniach zostanie przywieziony granit na posadzkę w  prezbiterium  i na stopnie przed ołtarzem).

3.W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe –  dni modlitw o dobre urodzaje oraz za rolników.

4.W czwartek (13 maja) wspominamy Objawienia Matki Bożej w Fatimie. Zgodnie z zaleceniem ks. biskupa  w tym dniu o godz. 18.00  odbędzie się nabożeństwo różańcowe i procesja ze świecami połączone z modlitwą o odnowę diecezji .

5.W piątek przypada święto św. Macieja, apostoła. Msze święte jak w dni powszednie.

6.W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.W piątek rozpoczniemy nowennę przed  uroczystością  Zesłania  Ducha  Świętego. Zapraszam wszystkich  do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8.Młodzież,  która ma przyjąć sakrament Bierzmowania 19 maja o godz. 18.00 bierze udział codziennie w nowennie do Ducha Świętego w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00. Jest to czas  dni skupienia ,  które będą dla młodzieży czasem rekolekcji do Bierzmowania,  aż do wtorku  -  18 maja.

9.W najbliższą sobotę,  15  maja,  po Mszy św. o godz. 18.00  zapraszam młodzież do Bierzmowania wraz ze świadkami na ostatnie spotkanie formacyjne

10.W tym samym czasie rozpocznie się  Diecezjalna  nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego,   która będzie  transmitowana na stronie    nacalyswiat.pl   codziennie, o godz. 20.00  z dziewięciu parafii naszej diecezji.  W sobotę, 22 maja, na zakończenie nowenny transmisja rozpocznie się o godz. 14.00 na stronie:  nacalyswiat.pl  i na antenie Diecezjalnego Radia Głos.

11.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, do udziału w Dniach Skupienia pod hasłem :  „W poszukiwaniu drogocennej perły. Gdzie ją znaleźć i ile jest warta?”, które odbędą się od 21 do 23 maja. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział jest bezpłatny, należy zabrać z sobą Pismo Święte. Dni skupienia zaczynają się w piątek 21 maja o godz. 18.00. Recepcja w gmachu seminarium będzie czynna od godz. 17.00. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać za pomocą formularza zamieszczonego na stronie seminariumpelplin.pl lub drogą mailową:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

12.Zgodnie z nowymi wytycznymi od 4 maja w świątyniach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na `15 m2. W dużym kościele może przebywać jednocześnie 64 osób, a w małym  11 osób.  Przypominam o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.  Zapraszam też do czytania pism katolickich,  które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

2.Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie o  godz. 18.00 w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

3.W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte według porządku powszedniego.

4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów)
pierwszy piątek miesiąca modlić się będziemy  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  od Koronki do Miłosierdzia Bożego  do Mszy św. wieczornej ku czci  Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam,  jak w każdym miesiącu, do adoracji  od  godz. 15.00    do  godz. 18. 00.

5.W piątek odwiedzę  chorych z posługa sakramentalną od godz. 10  do  14 tej.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :

we wtorek4 maja  - św. Floriana  -  patron strażaków;

w czwartek6 maja  - świętych apostołów Filipa i  Jakuba

7.W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: o godz. 8.00,   10.00,  11,30. W czasie każdej Mszy św. odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski.

8.Za tydzień, w drugą niedzielę po Wielkanocy, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Kolekta przeznaczona jest prace wykończeniowe kościoła.

9.Przygotowanie  dzieci do I Komunii Świętej w tym tygodniu odbędzie się wyjątkowo we wtorek o godz. 16.00 w  dużym kościele.

10.Spotkania formacyjne  dla młodzieży do Bierzmowania odbywają  się we wszystkie soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Obecność jest obowiązkowa.

11.Przypominam  o obowiązujących przepisach sanitarnych, a więc o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

12.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, do udziału w Dniach Skupienia pod hasłem :  „W poszukiwaniu drogocennej perły. Gdzie ją znaleźć i ile jest warta?”, które odbędą się od 21 do 23 maja. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział jest bezpłatny, należy zabrać z sobą Pismo Święte. Dni skupienia zaczynają się w piątek 21 maja o godz. 18.00. Recepcja w gmachu seminarium będzie czynna od godz. 17.00. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać za pomocą formularza zamieszczonego na stronie seminariumpelplin.pl lub drogą mailową:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.  Zapraszam też do czytania pism katolickich, które można zabrać ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, podczas której przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał od 25 kwietnia do 1 maja pod hasłem “Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

2.W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc maj ku  czci Matki Bożej. Zapraszam na nabożeństwo majowe przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 całe rodziny ,  a nade wszystko rodziny dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. i młodzieży do Bierzmowania. Z racji  pierwszej soboty miesiąca łączymy się również o godz. 15.00  w kolejnej  akcji „Promieni Miłosierdzia”,  jak każdego dnia,  w naszym kościele z kościołem  Bożego Ciała.

3.W sobotę przypada też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

4.W niedzielę, 2 maja obchodzić będziemy  Dzień Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu narodowej flagi na naszych posesjach.

5.Spotkania bliższego przygotowania  dzieci do I Komunii Świętej odbywać się będą od jutra w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w  dużym kościele.

6.Spotkania formacyjne  dla młodzieży do Bierzmowania odbywają  się we wszystkie soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

7.Chorych odwiedzę w I piątek miesiąca - za tydzień - w godzinach od 10 tej  do 14 tej.

8.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

9.Składam serdeczne Bóg zapłać za  kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę , która wyniosła   2 354 zł. Dziękuję też za modlitwę w intencji szczęśliwego wykańczania naszego kościoła oraz  w intencji  ofiarodawców i darczyńców.

10. Przypominam  o obowiązujących przepisach sanitarnych, a więc o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i zasłanianiu maseczką nosa i ust.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.  Zapraszam też do czytania pism katolickich,  które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…