1.Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie dziękuję O. Tyberiuszowi za przyjęcie naszego zaproszenia na wygłoszenie nauk rekolekcyjnych, które pozwolą nam lepiej przygotować się do świąt Wielkanocnych.

2.O godz. 16.00 zapraszam  na ostatnie Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Eucharystią.

3.Również dzisiaj – w 2 niedzielę miesiąca - składam serdeczne „Bóg zapłać”  za modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz za złożoną kolektę inwestycyjną,  którą wraz z ofiarami osobistymi  i  przelewami na  konto parafialne przeznaczamy na posadzkę w kościele.

4.Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty połączona z akcją „Pola Nadziei”,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

5.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

6.Wielki Czwartek  -  ustanowienie Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Rano o godz. 10.00 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego będzie  Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

7.W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę  św.  Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Najświętszy Sakrament będziemy adorować  do godz. 22.00 . Wznowienie adoracji w piątek  od godz. 9.00.

8.Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18,oo. Adoracja przy Grobie Pańskim do 22,oo. Wznowienie adoracji w sobotę  od  godz. 9.00. Zapraszam  wszystkich do adoracji w miarę swoich możliwości.

9.Ofiary Wielkiego Piątku z adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

10.Od Wielkiego Piątku, codziennie o godz. 15.00  Koronką Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego.

11.WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 15.00  i 16.00. Osoby, które zbierały ofiary do skarbonek z jałmużną wielkopostną mogą przynieść skarbonki do kościoła wraz ze święconka i złożyć na ołtarzu.

12.Obrzęd Wigilii Paschalnej w naszym kościele rozpoczniemy o godz. 22.30. Proszę  o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilię Paschalną zakończymy procesją Rezurekcyjną.

13.Msze św. w pierwsze święto ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zostaną odprawione o godz. 10.00 oraz o godz. 11.3 0 ( Nie będzie  zatem pierwszej Mszy św. o godz. 8.00 z racji rezurekcji nocnej).   Przed sumą parafialną o godz. 10.00 odbędzie się procesja Wielkanocną z figurą Chrystusa  Zmartwychwstałego.

14.W Poniedziałek Wielkanocny – II dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00   i o 11.30.

15.Tradycją lat ubiegłych można przynosić kwiaty do Grobu Pańskiego do małego kościoła.

16.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

17.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) o godz. 18.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

4.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na posadzkę w kościele,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać” (przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty wraz z akcją „Pola Nadziei”.)

5.Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową – Niedzielę Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo palm.

6.Również w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia przypada  12 rocznica  katastrofy smoleńskiej, jest to zarazem dzień modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

7.Zapraszam do czytania  pism katolickich :  „Pielgrzym”,   „W rodzinie” oraz inne o treści misyjnej.

8.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00  ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.W piątek – 1 kwietnia – przypada I piątek miesiącaw którym zapraszam na  adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia)  do  godz. 18.00 – Msza św.

4.Chorych z posługą Sakramentalną odwiedzę nie w I piątek miesiąca,  ale w czasie rekolekcji Wielkopostnych w poniedziałek 11 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.

5,W  I  sobotę miesiąca o godz. 15.00 przy pomniku Św. Małgorzaty „Promienie Miłosierdzia”.

6.W sobotę, 2 kwietnia przypada 17. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

7.Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w tym tygodniu  zapraszam ma  spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 18.00.

8.Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

9.Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem www.sp23.lublin.pl – znajdują się w nim szczegółowe informacje konieczne do zgłoszenia prac uczestników. Prace przyjmowane są do 8 kwietnia 2022r.

10.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania  (od wtorku do piątku po Mszy św.)  można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne.

11.Zachęcam do lektury dwutygodnika: „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, na ławce przy amonie oraz u ministrantów. Starsze numery,  które są wyłożone pod chórem można zabrać za darmo lub włożyć ofiarę do puszki.

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego

ks. Wiesław Herold - proboszcz  -  parafii

1.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00  ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.We wtorek przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a następnie zaniesiemy nasze wspólne modlitwy za Jej wstawiennictwem w naszych intencjach i zakończymy błogosławieństwem lourdzkim

4.W piątek,  25  marca,  przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

5. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Z tej racji  Biskup Pelpliński zwraca się z prośbą, aby tego dnia w kościołach naszej diecezji  o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o nawrócenie Rosji i pokój na Ukrainie  zostanie odprawiona dodatkowo o godz. 18,  po której zapraszam do  adoracji Najświętszego Sakramentu  w tejże intencji do godz. 22.00  oraz w sobotę od 15 do 17.00.

6. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w tym tygodniu  ma  spotkanie formacyjne w piątek na Drodze Krzyżowej, a nie w sobotę.

7. Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

8. Zapraszam  w każdą śodę po Mszy św. wieczornej chłopców, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

9. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania  (od wtorku do piątku po Mszy św.)  można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne.

10. Zapraszam do nabywania  pism katolickich: „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła po prawej stronie oraz u ministrantów.

11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Serdeczne „Bóg zapłać”  za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców, jak  i darczyńców. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną, która tak, jak wszystkie ofiary, czy to składane osobiście,  czy przelewem na konto parafialne.

2.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

3.W najbliższą sobotę w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Świętego Józefa. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za wszystkich ojców i mężów.

4.W sobotę.  zapraszam obowiązkowo na spotkanie formacyjne  bezpośrednio  na Mszę św. o godz. 17.00  młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani.

5.Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

6.Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

7.Zapraszam wszystkich chłopców, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

8.Serdecznie  dziękuję  wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary  dla Ukrainy. Zebraliśmy  razem 2147 zl. Proszę o podanie gdzie i u kogo znalazły schronienie rodziny z Ukrainy i ile osób,  abym podał do Caritas w Pelplinie celem uzyskania wsparcia. Przez cały czas w małym kościele można składać rzeczy, jedzenie i sanitariat,  jeśli są Rodziny w naszej parafii,  które chciałyby wesprzeć naród Ukraiński będący w biedzie i potrzebie, to gorąco proszę o pomoc.

9.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na tegoroczne kolonie dla dzieci,  które odbędą się w dniach od 4 do 8  lipca 2022 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym  URSZULA  w Darłówku.  Proszę o zgłoszenie do końca tygodnia.

10.Jest organizowana W Y C I E C Z K 0 - P I E L G R Z Y M K A Szlakiem SANKTUARIÓW DOLNEGO ŚLĄSKA ,   KOTLINA KŁODZKA – KARPACZ  w terminie 19.04.2022 – 23.04.2022 . Chetni mogą zgłaszać się bezpośrednio do Biur  Fides Tur w Szymbarku  (koszt 1750 zł)   oraz 

11.Pielgrzymka „ Bałkańskie sakrum”  do Medjugorie  od 29 czerwca do 8 lipca w cenie 2950 zł.

12.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania – od wtorku do piątku - można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2022.

13.Zapraszam do nabywania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła po prawej stronie oraz u ministrantów.

14.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania zamiast sobotnich spotkań .

2.W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana). Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

3.Serdecznie  dziękuję  wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary  dla Ukrainy.

4.We wtorek w naszej diecezji obchodzimy święto 550 rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. Tego dnia przypada również Dzień Kobiet. Pamiętajmy o  wszystkich kobietach w dniu ich święta,  którym dziękujemy za wszelkie otrzymane od nich dobro.

5.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na posadzkę w kościele,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”.

6.Również w  przyszłą  niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary dla misjonarzy do puszek  na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

7.W przyszłą sobotę zapraszam po Mszy św. na spotkanie formacyjne młodzież do Bierzmowania.

8.Otrzymaliśmy również skarbonki „jałmużna wielkopostna”. Zebrane fundusze będą przekazane na pomoc Ukrainie. Zapraszam,  a zarazem zachęcam do pobranie skarbonek w każdej rodzinie.

9.Wczoraj rozpoczął się w parafii św. Bartłomieja kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą we wszystkie soboty Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej.

10.Jak każdego roku nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci. Tegoroczne kolonie odbędą się w dniach 25 – 29 lipca 2022 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym  URSZULA  w Darłówku.

Można się jeszcze zapisywać po każdej Mszy św.  do przyszłej niedzieli.

11. Zachęcam do lektury dwutygodnika  Pielgrzyma  i  W rodzinie.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Dzisiaj rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2.  Ksiądz  biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą do księży proboszczów o kontynuowanie modlitwy we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej w czasie Mszy Świętych w intencji pokoju na Ukrainie, dodając odpowiednie wezwanie w modlitwie powszechnej, jak i – wedle uznania – odśpiewując Suplikacje na zakończenie celebracji.

3. Przed nami czas Wielkiego Postu. 1 marca  przypada Środa Popielcowa. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Środę Popielcową Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów będą o godz. 16.00  i  17.00.

5. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca.

6. Chorych odwiedzę w I piątek od 10.00  do ok. 14.00

7. Również w piątek rozpoczniemy rozważania Drogi Krzyżowej, która, jak co roku, będzie wspólna dla wszystkich w naszym kościele  o godz. 17.00 (rozważania w kolejne piątki prowadzić będą dzieci, młodzież i dorośli z poszczególnych grup parafialnych).

8. Serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca od godziny Miłosierdzia o 15.00 do 17.00. Rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego i kończymy  Mszą św. Od 16.30 okazja do spowiedzi św.

9. W piątek, 4 marca, czcimy św. Kazimierza polskiego królewicza.

10. W najbliższą  niedzielę (6 marca) rozpoczniemy również Gorzkie Żale o godz. 16.00 z rozważaniem kazań pasyjnych. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. recytowana.


11. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

12. Jak każdego roku nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci. Tegoroczne kolonie odbędą się w dniach 25 – 29 lipca 2022 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym  URSZULA  w Darłówku.Zapisy do 6 marca po każdej Mszy św.  Serdecznie prosimy o jak najszybsze zgłaszanie bo musimy potwierdzić liczbę zgłoszonych dzieci.

13. W sobotę, 5 marca przed I niedzielą Wielkiego Postu rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla dekanatu tucholskiego w parafii p.w. św. Bartłomieja Ap.  w Tucholi. Spotkania ok. 18.45 (po Mszy św. o godz. 18.00) w każdą sobotę Wielkiego Postu na plebanii przy ul. Wincentego Witosa 3 w Tucholi. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego, a planują  zawarcie sakramentu małżeństwa.

14. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów. Starsze numery może zabrać do domu gratisowo ze stolika pod chórem.

15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…