1.W dzisiejszą niedzielę po 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2.We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

3.W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18,00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4.W tym tygodniu przypada :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów)
pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Od godz. 17.30 spowiedź  I piątkowa,  na którą zapraszam dzieci które były już przyjęły I Komunię św.  oraz  młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

­-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 zapraszam na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia” .

5.W pierwszy piątek odwiedzę też chorych z posługą sakramentalną  miedzy godz. 10tą  a  14tą.

6.W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od minionego piątku trwa nowenna przed tą uroczystością w naszej parafii w łączności z nabożeństwem majowym i czerwcowym. Nowenna z dziewięciu sanktuariów Maryjnych naszej diecezji jest transmitowana  na antenie Radia Głos, o godz. 20.00.

7.Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00

8.W najbliższą sobotę odbędzie się w Pelplinie Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie Mszą świętą o godz. 13.00. Wyjazd we własnym zakresie.

9.  Zapraszam w sobotę na spotkanie  z Promieniami Miłosierdzia przed szpitalem, przy  figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. Parafia nasza przyłącza się do organizowanej wycieczki do Włoch szlakiem mozaikowej  Ravenna przez  Słoneczne Bari  do Toskanii zwiedzając miasta:Ravenna  > Bari > Alberobello > Florencja > Piza > Lukka >Siena > San Gimignano> Bolonia. Termin: 27.06.2022 – 06.07.2022Cena od osoby: 3835 zł. Osoby zainteresowane proszę o możliwie szybkie zapisywanie się w po każdej Mszy św. lub zgłoszenie telefoniczne.

11.Wszystkim solenizantom  i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

12.Przed kościołem można nabyć nowego ,,Pielgrzyma”, „W Rodzinie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa miesiąc maj, który jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

2.Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczyste wspomnienie  św. Rity. Dzień,  w którym jako święta odeszła  na spotkanie z Bogiem w niebie.  Jest to dzień,  w którym na całym świecie oddajemy  tej  Świętej szczególną część i uwielbienie.  Msza św.  wraz z nabożeństwem  oraz poświęceniem róż zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 18.00 ,  na którą serdecznie zapraszam.

3.Nabożeństwa majowe odprawiamy w naszej parafii  w dni powszednie o godz. 18.00. Dzieci Komunijne    zapraszam z rodzicami  we wtorki,  czwartki i piątki,  a  młodzież  do Bierzmowania. w środy i soboty.

4.Na spotkania formacyjne zapraszam dzieci komunijne we wtorki o godz. 16.30, natomiast młodzież do Bierzmowania w soboty  na godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św.

5.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, są to dawne „Dni Krzyżowe”. Procesja do krzyża i modlitwa o urodzaje w poniedziałek  (wyjątkowo rano) o godz. 9.00, we wtorek  i w środę o godz. 18.00.

6.We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,.

7.W czwartek przypada wspomnienie św. Filipa Neri.

8.W czwartek przypada Dzień Matki.  W tym dniu pamiętajmy o naszych żyjących matkach w życzeniach,  a te które odeszły do życia wiecznego w naszych modlitwach o radość szczęścia wiecznego w niebie.

9.W tym dniu,  w czwartek  o godz.  18.00, , serdecznie zapraszamy  z p. Marzeną opiekunką  naszej scholi  parafialnej „Vox cordis”  na koncert  dla wszystkich mam  pt. „Dla Ciebie, Mamo …” o godz. 18,00 w naszym dużym kościele.

10.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11.Otrzymaliśmy nowe numery Pielgrzyma i  W Rodzinie,  które można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.  Są  one  też wyłożone na ławce pryz ambonie.

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  swoje Jubileusze oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Niepokalanej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

2.Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.00, na które we wtorki,  czwartki i piątki zapraszam dzieci Komunijne    z rodzicami  oraz w środy i soboty młodzież  do Bierzmowania.

3.Dzieci do I Komunii św. mają bliższe przygotowanie we wszystkie  wtorki o godz. 16.30.

4.W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.

5.W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msza  święta  jak w dni powszednie

6.W przyszłą niedzielę, za tydzień,  22 maja obchodzić będziemy w naszej parafii uroczyste wspomnienie św. Rity w dniu,  w którym odeszła Pana.  Jest to dzień,  w którym na całym świecie oddajemy   Świętej szczególną część i uwielbienie.  Msza św.  ku Jej czci wraz z nabożeństwem zostanie odprawiona o godz. 18.00 ,  na którą już dzisiaj serdecznie zapraszam.

7.Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wraz z wpłatami bankowymi na ten cel wyniosła 3 723 zł. Bóg zapłać za składane ofiary,  które są  przeznaczone na spłatę posadzki w kościele.

8.Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania  odbywa się we wszystkie soboty  po Mszy św. o godz. 18.00.

9.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

10.Otrzymaliśmy nowe numery Pielgrzyma i  W Rodzinie,  które można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.  Są  one  też wyłożone na ławce pryz ambonie.

11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  swoje Jubileusze oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Niepokalanej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Trwa miesiąc maj, który jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Dzieci do I Komunii św. zapraszam we wtorki, czwartki i piątki,  natomiast młodzież do Bierzmowania w środy i soboty.

2.Serdeczne „Bóg zapłać”  za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców, jak  i darczyńców. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszystkie ofiary  składane osobiście lub przelewem na konto parafialne, które  przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki w kościele.

3.Dzisiaj, Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tej intencji ofiarujemy adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00.

4.W poniedziałek przypada święto św. Stanisława, biskupa i męczennika -  głównego Patrona Polski. W sobotę święto św. Macieja, apostoła. W te dni Msze święte według porządku powszedniego.

5.Chłopców,  którzy pragną zostać ministrantami, zapraszam wraz z rodzicami w środę  po nabożeństwie majowym o godz. 18.00.do małego  kościoła na spotkanie.

6.W piątek, 13 maja, przypada rocznica  objawień  Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo majowe wraz Różańcem i procesją wokół kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 18.00. Proszę o przyniesienie świec na procesję.

7.W sobotę.  zapraszam obowiązkowo na spotkanie formacyjne  bezpośrednio  na Mszę św. o godz. 18.00  młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9.Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Rozpoczynamy dziś XIV Tydzień Biblijny, który będzie trwać do 8 maja, a którego celem jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą.

2.W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi
wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie

3.Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym będziemy oddawać cześć Niepokalanej. W naszej parafii  nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę w połączeniu na jednej z Mszy świętych. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zapraszam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach oraz w domach rodzinnych.

4.Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy wywiesić flagi narodowej.

5.We wtorek (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podczas Mszy św. odmówimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze św. w porządku niedzielnym.

6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z majowym.

7.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.   (W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów)
pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Od godz. 17.30 spowiedź  I piątkowa,  na którą zapraszam dzieci które przyjęły I Komunię św. i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

­-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 zapraszam na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia” przy figurze Matki Bożej na osiedlu przy Al. LOP.

8.W pierwszy piątek odwiedzę też chorych z posługą sakramentalną  miedzy godz. 10tą  a  14tą.

9.W tym tygodniu w srodę przypada wspomnienie Św. Floriana, a w piątek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

10.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na posadzkę w kościele,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”.

11.Również w przyszłą  niedzielę, 8 maja, obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza,  a zarazem  Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie,  którym rozpoczniemy modlić się  o powołania do służby kapłańskiej, misyjnej i zakonnej.

12.W Domu Rekolekcyjnym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze od 6 do 8 maja odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych pt. „Wspaniała wieść dla wszystkich!”. Koszt 250 zł od osoby. Zapisy na stronie  dombialogora.pl

13.Zapraszam do lektury Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W Rodzinie  oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

14.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam  do małego kościoła przed obraz  Bożego Miłosierdzia na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza niedziela jest okazją do wdzięczności za Boże miłosierdzie, którego szczególnym wyrazem jest sakrament pokuty i pojednania. Z racji patronalnego święta  CARITAS  przed kościołem trwa zbiórka na cele charytatywne.

2.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam dzisiaj i w kolejne dni tygodnia  o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego  do małego kościoła.

3.Jutro w liturgii przypada święto św. Marka, ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W te dni Msze święte według porządku powszedniego.

4.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00  (karteczki z prośbami można wkładać do skrzynki przy chrzcielnicy w małym kościele przez wszystkie dni tygodnia).

5.W przyszłą niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godzinie 11.30 zapraszam na spotkanie dzieci i ich rodziców  przygotowujących  się do I Komunii Świętej.

6.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy  się miesiąc maj, a wraz z nim  nabożeństwo majowe,  na ktre zapraszam codziennie  w naszej parafii o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. wieczorną.

7.W każdą sobotę zaraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszam na spotkania formacyjne młodzież do Bierzmowania.

8.Biuro parafialne czynne jest  zawsze bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00  (od wtorku do piątku).

9.Zapraszam do lektury Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W Rodzinie  oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice ślub  oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2.Składam serdeczne Bóg zapłać za kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz za przygotowanie liturgii Triduum  Paschalnego.

3.Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30  (nie będzie Mszy  św. o godz. 8.00).

4.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze św. o godz. 8.00 ;  10.00;  11.30 . W tym dniu  modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich., a nade wszystko  za  KUL  (przed  kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet  Lubelski).

5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6.Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego.  Przez cały tydzień zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego,  którą odmawiamy wspólnie z Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00,  która jest bezpośrednio transmitowana na naszej stronie parafialnej.

7.Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

8.Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne kwiaty złożone do Grobu Pańskiego od parafian oraz rodzin z odległych miejscowości, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego.

9. Życzenia Ks. Biskupa Diecezjalnego

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO   NA   WIELKANOC   2022

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA WIELKANOC 2022

Siostry i Bracia,

Trudny był tegoroczny Wielki Post. Spędziliśmy ten czas nie tylko próbując porządkować nasze życie, ale również słuchając tragicznych wiadomości zza wschodniej granicy oraz pomagając uchodźcom z Ukrainy. To wszystko działo się jeszcze w cieniu pandemii i wśród własnych codziennych problemów i kłopotów. Czasami wydawało się nam, że za wiele już ludzkiej biedy.

Tym bardziej więc potrzebujemy wiary, nadziei i miłości, potrzebujemy pokrzepienia, które przynosi zmartwychwstały Jezus. Ten, który – jak słyszeliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej – „uwalnia wszystkich wierzących… od zepsucia pogańskiego życia i mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych… skruszywszy więzy śmierci…” (Exsultet).

Po raz kolejny dotarło do nas, że Pan zmartwychwstał i daje życie. Pan zostawił grób pusty i przynosi łaskę, nadzieję, moc. Pan przeszedł wraz z nami od wielkoczwartkowego Wieczernika i ciemnicy, przez mękę i śmierć Wielkiego Piątku aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Pan zmartwychwstał – wraz z Nim i my zmartwychwstaniemy, a dzisiaj powstajemy z grobów naszej rozpaczy, bólu i zwątpienia.

Dzieląc z Wami, Siostry i Bracia, Wielkanocną radość, życzę Wam przede wszystkim prawdziwej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Niech ona przeprowadzi Was z beznadziei do Nadziei oraz z żalu (a czasami nawet nienawiści) do Miłości. Niech Chrystus obdarza Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech wybawi od powietrza, głodu, ognia i wojny, a obdarzy pokojem. Prawdziwym pokojem między narodami, w rodzinach i sercach naszych.

Na świętowanie wielkich tajemnic naszej wiary i zanurzenie się w misterium Zmartwychwstania Pańskiego, z serca wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup
+ Ryszard

10. Do życzeń dolącza się ks. proboszcz parafii

Wszystkim Parafianom życzę,
aby Zmartwychwstały Chrystus
napełnił serca Wasze pokojem i miłością,
niech podwoi siły w pokonywaniu
życiowych trudności, wzmocni wiarę
w ludzi, obudzi radość do życia
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Spokojnych pełnych zadumy
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii

Więcej artykułów…