1. 1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego dobiega końca okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny w kościele lub kaplicy. Oprócz stałych warunków należy pomodlić się słowami hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…”.
 2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.
 3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W dniu  również  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. 4. W tym tygodniu,  jak  w każdą środę miesiąca,  zapraszam  na  adorację Najświętszego Sakramentu w małym kościele  od godz. 20.15  do 21.00 (do Apelu Maryjnego). W tym czasie okazja do spowiedzi św.
 5. W czwartek – 1 czerwca – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszę św. o godz.  18.00 zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami, a nade wszystko komunijne.
 6. 6. W przyszłą niedzielę (4 czerwca) przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. O godz. 10.00 dzieci przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego  ( z tej racji nie będzie Mszy ś w. dla  dzieci o godz. 11.30). W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku dzieci  przychodzą  do kościoła w strojach komunijnych  na Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00.  Do udziału w nabożeństwach zapraszam również  rodziców i rodziny dzieci przyjętych do I Komunii Świętej.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy  miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszam codziennie o godz.  18.00.
 8. W tym tygodniu przypada przypadają Dni Eucharystyczne :

w I czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie,  zakonne  i  misyjne.

w I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 17.30. Zapraszamy w tym dniu do spowiedzi młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania .

Chorych odwiedzę również w  I piątek  od godz. 10  do  ok. godz. 14.

w I  piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00  do  godz. 18.00.

w I sobotę modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi w intencji wszystkich rodzin.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 1. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.  Przez  Jego  wstawiennictwo będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

10. Dzisiaj po Mszach  św. przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności  w  Warszawie.

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

12.   Zapraszam też do czytania pism katolickich „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.
 2. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” . My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.
 3. Wyjątkowo  dzisiaj w niedzielę,  tj. 21 maja  2023 r.  zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po  Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem  róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem lourdzkim.
 4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela.
 5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
 6. Zapraszam w każdą środę  od godz. 20.15 do 21.00 do małego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu.
 7. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. W ich intencji będzie nabożeństwo majowe.
 8. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Od poniedziałku do soboty – wigilii tej Uroczystości - zapraszam na Dni Modlitw o Ducha Świętego.
 9. W niedzielę, 28 maja, przypada również 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
 10. Parafia Bożego Ciała zaprasza młodzież – również z naszej parafii - na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd odbędzie się 3 czerwca (sobota) o godz. 9.00 z dworca w Tucholi. Powrót w godzinach porannych w niedzielę. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym u nas lub w Bożym Ciele u ks. Oskara Pryby..
 11. W poniedziałek (29 maja br.) o godzinie 17.00 zapraszam dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i Oktawie  na spotkanie. Dziewczęta starsze proszę o ich prowadzenie.
 12. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza wszystkich przedstawicieli wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji do Pelplina na wspólną modlitwę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha świętego, 27 maja na godz. 10.00
 13. Zaproszenie ks. Biskupa : Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży, pod nazwą „Przystań”. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Zapraszam zatem Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, na które Wasi duszpasterze organizują już wyjazd. Zapytajcie ich proszę o szczegóły i niech Was nie zabraknie na „Przystani”. Do zobaczenia zatem w Pelplinie w sobotę, 17 czerwca tego roku. Wasz Biskup Ryszard
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 15. Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

2.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Dziękuję również za dzisiejszą kolekta  inwestycyjną na miarę możliwości każdej rodziny.

3.W czwartek zakończyliśmy,  przypadającą raz na 5 lat,  WIZYTACJĘ  PASTERSKĄ  Mszą św. o godz. 17.30,  na której ks. bp dr Arkadiusz Okroj udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzież. Dziękuję wszystkim,  którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii do wizytacji oraz udział w poszczególnych spotkaniach w grupach stanowych. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg Zapłać.

4.Z racji wizytacji parafialnych w poniedziałek, 15 maja,  Msza św.  będzie naszej parafii o godz. 16.00. Natomiast za tydzień  za  tydzień zamiast 22 maja nabożeństwo do św. Rity będzie dzień wcześniej  w niedzielę,  tj. 21 maja o godz. 18.00 z racji wizytacji w poniedziałek w parafii św. Bartłomieja.

5.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. „Dni Krzyżowe”. W tych dniach modlić się będziemy o dobre urodzaje: w poniedziałek w łączności ze Mszą św. o godz. 16.00, we wtorek i  w środę o godz. 18.00.

6.We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msza św.  jak w dzień powszedni.

7.Jak w każdą środę zapraszam na adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od godz. 20.15 do  godz. 21.00 (do Apelu Jasnogórskiego).

8.Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Wiela w dniach 19-20 maja 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy pielgrzymkę Mszą świętą o godz. 7.00 (rano) w Kościele Bożego Ciała w Tucholi, po której pątnicy wyruszą w trasę do Wiela. Serdecznie zapraszamy do zapisów w biurze parafialnym. Koszt uczestnictwa wynosi 25 zł od osoby.

9.W sobotę,  20 maja br., zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (II rok) na spotkanie w kościele bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

10.W sobotę, 20 maja, o godz. 10:00 w katedrze pelplińskiej ks. Biskup udzieli święceń kapłańskich 5 diakonom, w tej grupie jest z parafii Bożego Ciała diakon Filip Michalski,  następnego dnia w niedzielę o godz. 12:00  odprawi swoją Mszę prymicyjną.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

12.Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

1.W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

2.W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3.Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

4.W najbliższy czwartek,  11  maja  2023 r.,  nasza parafia będzie przeżywała uroczysty dzień wizytacji biskupiej,  która przypada co 5 lat w każdej parafii. Już dzisiaj zapraszam całą parafię na Mszę św. o godz. 17.30,  której będzie przewodniczył ks. Biskup Arkadiusz Okroj. W tym dniu  młodzież naszej parafii otrzyma sakrament  Bierzmowania.

Spotkania z ks. Biskupem :

godz.  10.00   -   odwiedziny jednej z rodzin z chorą osobą

godz.  10.50  -  spotkanie z dziećmi i młodzieżą   Szkoły  nr 5

godz.  11.45  -  poświęcenie  Domu Dziennego Pobytu  przy naszej parafii

godz.  15.00  -  Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie z Różami Różańcowymi

godz. 16.00  -  spotkanie z Radą Duszpasterską  i  Ekonomiczną,  szafarzami,  lektorami oraz  zelatorami  Żywego Różańca

godz.  17.30   -   Msza św. na zakończenie wizytacji parafialnej pod przewodnictwem ks. biskupa   Arkadiusza

5.We wtorek, 9  maja po Mszy św. o godz. 18.00  odbędzie się obowiązkowe spotkanie młodzieży II rocznika, która 11 maja z rąk Księdza Biskupa Arkadiusza przyjmie sakrament Bierzmowania.

6.W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie.  Różaniec fatimski z procesją Figury Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 (proszę o przyniesienie świec na procesję).

7.Przyszła niedziela, 14 maja, wyprzedza święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.

8.W przyszłą niedzielę, jako drugą w miesiącu, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe wykańczanie budowy naszej świątyni oraz ofiarodawców. Również na ten cel będzie przeznaczona nasza specjalna kolekta na miarę możliwości.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10.Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. Dzisiejszą niedzielę zwaną Dobrego Pasterza przeżywamy w kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Zapraszam  do modlitwy o wytrwałość w powołaniu oraz o nowe powołania.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.
 3. We wtorek obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 4. W środę, 3 maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu obchodzimy już  33. rocznicę powstania naszej parafii  i poświecenia Krzyża Misyjnego. Mó
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
 6. W  I czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.
 7. W I piątek miesiąca Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie  adoracji  Najświętszego Sakramentu,  którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę  w  I piątek od godz. 10 do 14.
 9. W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 15:00  kolejna odsłona Promieni Miłosierdzia przy figurze Matki Bożej na Al. LOP.
 10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – Św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek – Św. Anastazego, w czwartek – Św. Floriana, w sobotę – Św. Filipa i Jakuba – Apostołów.
 11. Młodzież  do bierzmowania zapraszam obowiązkowo na spotkanie we wtorki czwartki na godz. 19.00 oraz w soboty po Mszy św. o godz. 18.00 ( z wyjątkiem 2 maja  br.)
 12. Przyjęcie dzieci do I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę , przed Bożym Ciałem , tj. 4 czerwca  o godz. 10.00. Najbliższa spotkanie dzieci do I  Komunii  we wtorek o godz. 16.00
 13. Zapraszam w najbliższą środę,  tj. w 3 maja po Mszy św. o godz. 11.30 wszystkie Róże Różańcowe z zelatorkami na wspólne spotkanie na plebanii.
 14. Natomiast w najbliższą niedzielę,  tj. 7 maja po Mszy św. o godz. 11.30 osoby należące do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 16. Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

2.Dzisiaj pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego” przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna  XV Tydzień Biblijny.

3.Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne rodziców dzieci I komunijnych.

4.Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia dzisiaj zbiórka na cele charytatywne

5.Jutro w liturgii będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6.We wtorek przypada święto św. Marka, ewangelisty. Tego dnia  modlitwa o  urodzaje.

7.Również  we wtorek (25 kwietnia) przypada jedenasta rocznica śmierci Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi (2012). Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Arcypasterzu.

8.W środę o godz. 18.00  Nowenn  do M. B. N. Pomocy, a o godz. 20.15 zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

9.W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. W 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

10.W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia -  w kościele obchodzić będziemy  Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się  też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

11.Od przyszłego tygodnia zapraszam obowiązkowo na przygotowanie do sakramentu Bierzmowani młodzież mającą przyjąć  ten Sakrament 11 maja br, we wtorki i czwartki o godz. 19.oo i w soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

12.Zapraszam do lektury Pielgrzyma, W Rodzinie oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice ślubu oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam do małego kościoła przed obraz Bożego Miłosierdzia na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza niedziela jest okazją do wdzięczności za Boże miłosierdzie, którego szczególnym wyrazem jest sakrament pokuty i pojednania. Z racji patronalnego święta CARITAS przed kościołem trwa zbiórka na cele charytatywne.

2.Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego, które zarazem jest świętem patronalnym Caritas, zapraszam o godzinie 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu .

3.Dzisiaj rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia – czas, w którym mamy szczególnie dostrzegać wszystkich potrzebujących naszej pomocy i modlitwy.

4.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Dziękuję również za dzisiejszą kolekta  inwestycyjną na miarę możliwości każdej rodziny.

5.W sobotę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci będzie błogosławieństwo lourdzkie.

6.W kalendarzu liturgicznym 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, stąd tegoroczna uroczystość została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00. (karteczki z prośbami można wkładać do skrzynki przy chrzcielnicy w małym kościele przez wszystkie dni tygodnia).

8.Przyszła niedziela, 23 kwietnia we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.

9.Spotkania dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą za tydzień w niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Gorąco proszę o obecność.

10.W sobotę natomiast za tydzień zapraszam obowiązkowo wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00, którzy 11 maja br. mają otrzymać Sakrament Bierzmowania.

11.W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi sytuacji podszywania się pod pracowników urzędu czy Ośrodka Pomocy Społecznej prosimy wszystkich, zwłaszcza osoby starsze o zachowanie szczególnej ostrożności, nie podawania informacji wrażliwych  i nie wpuszczania osób nieznajomych do mieszkań.

12.Zapraszam do lektury Pielgrzyma, W Rodzinie oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice ślubu oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam do małego kościoła przed obraz Bożego Miłosierdzia na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza niedziela jest okazją do wdzięczności za Boże miłosierdzie, którego szczególnym wyrazem jest sakrament pokuty i pojednania. Z racji patronalnego święta CARITAS przed kościołem trwa zbiórka na cele charytatywne.

 1. Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego, które zarazem jest świętem patronalnym Caritas, zapraszam o godzinie 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu .

3. Dzisiaj rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia – czas, w którym mamy szczególnie dostrzegać wszystkich potrzebujących naszej pomocy i modlitwy.

4. W dzisiejszą niedzielę  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Dziękuję również za dzisiejszą kolekta  inwestycyjną na miarę możliwości każdej rodziny.

5. W sobotę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci będzie błogosławieństwo lourdzkie.

 1. W kalendarzu liturgicznym 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, stąd tegoroczna uroczystość została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

 1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00. (karteczki z prośbami można wkładać do skrzynki przy chrzcielnicy w małym kościele przez wszystkie dni tygodnia).

 1. Przyszła niedziela, 23 kwietnia we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.

 1. Spotkania dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą za tydzień w niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Gorąco proszę o obecność.

 1. W sobotę natomiast za tydzień zapraszam obowiązkowo wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00, którzy 11 maja br. mają otrzymać Sakrament Bierzmowania.

11. W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi sytuacji podszywania się pod pracowników urzędu czy Ośrodka Pomocy Społecznej prosimy wszystkich, zwłaszcza osoby starsze o zachowanie szczególnej ostrożności, nie podawania informacji wrażliwych  i nie wpuszczania osób nieznajomych do mieszkań.

 1. Zapraszam do lektury Pielgrzyma, W Rodzinie oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice ślubu oraz urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

Więcej artykułów…