1.To już ostatnie dni naszego oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Roraty do czwartku z racji spowiedzi w dekanacie o godz. 18.00.

2.Zapraszam na Roraty codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 (dzieci przynoszą lampiony).

3.W tym tygodniu w środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w nasze parafii poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity

4.W biurze parafialnym można jeszcze do wtorku włącznie zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną w czwartek, 23 grudnia  br.

5.W biurze parafialnym lub po Mszy św. można nabyć opłatek wigilijny o świece wigilijne Caritas.

6.W piątek przypada wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy o tradycji chrześcijańskiej w wigilię,  aby rozpocząć od:

- przeczytać Ewangelię  św. Łk. 2.1-14

- złożyć wspólne życzenia przez głowę rodziny

- podzielić się opłatkiem

- spożyć wieczerzę wigilijną przy świecy ”Caritas”.

O północy zapraszam na Pasterkę. Pamiętajmy o maseczkach i o obostrzeniach sanitarnych!

7.W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu” (nawet za pośrednictwem radia lub telewizji).

8.W sobotę obchodzimy I  Święto Narodzenia Pańskiego. Rano nie będzie mszy św. o godz. 800 z racji Pasterki. Msze św. będą o godz.  10.00  oraz o godz. 11.30 (dzieci przywitają dzieciątko Jezus w żłóbku przynosząc swoje prezenty -     koperty uczynków Adwentowych). Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie.

9.II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak  w niedzielę, która jest również Niedzielą Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. (Tego dnia odbywa się zbiórka do puszek na KUL).

10.Od  Nowego  Roku  planujemy wizyty kolędowe wśród parafian. W dni powszednie rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, w soboty i w niedzielę od godz. 15.00. W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornych  (oprócz soboty). Rodziny, w których będzie kwarantanna z racji koronawirusa serdecznie proszę o wcześniejsze zgłoszenie,  że w tej rodzinie wyjątkowo kolędy nie będzie. Oczywiście w dniu kolędy można tej informacji udzielić wcześniej ministrantowi, który pójdzie bezpośrednio przed księdzem.

11.Dziękuję wszystkim za modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła, w intencji ofiarodawców i darczyńców oraz za kolektę inwestycyjną, ofiary indywidualne, a nade wszystko przelewy na konto parafialne. Razem zabraliśmy w zeszłym tygodniu 4187 zł i 8 Euro.

12.W tym tygodniu z racji pomocy w spowiedzi św. w innych parafiach Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.

Po świętach Msze św.  ponownie w porządku zimowym o godz. 17.00.

13.Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i  „W rodzinie” na ławce przy ambonie, natomiast przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę na każdy dzień obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

2.Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (...)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Stąd wyjątkowo, różowy kolor szat liturgicznych.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę  miesiąca,  dziękuję za wspólną modlitwę w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuje za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na spłatę  posadzki granitowej w prezbiterium. składam  Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto naszej parafii.

4.Serdecznie zapraszam codziennie od poniedziałku do piątku na Roraty w dużym kościele o godz. 17.00, z racji zachowania odpowiedniego dystansu między sobą. Zapraszam nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0 ,  I ,  II  oraz III (dzieci przynoszą z sobą lampiony).  Zapraszam też młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII

5.Od dzisiejszej niedzieli do 18 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Są to dni modlitw za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.

6.Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego czasu oraz o pokój dla naszej ojczyzny.

7.Spowiedź święta dla całej naszej parafialnej wspólnoty będzie w środę, 15 grudnia  od 16.00-18.00 ( z przerwą półgodzinną o godz. 17.00).  Zachęcam do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pojednania przed każdą Mszą św. w niedziele.

8.Zapraszam na spotkanie opłatkowe Róże Różańcowe w sobotę, 18 grudnia zaraz po Mszy św. o godz. 17.00.

9.W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem w czwartek, 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

10.Jak co roku po Mszach Świętych nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 8 zł, a także w zakrystii lub w biurze parafialnym można się zaopatrzyć w wigilijne opłatki i kalendarze na rok 2022.

11.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

2.Dziś, w II Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce obchodzi XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie (przed kościołem odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie).

3.Serdecznie zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku w dużym kościele o godz. 17.00, z racji zachowania odpowiedniego dystansu między sobą. Zapraszam nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0 ,  I ,  II  oraz III.  Zapraszam też młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII (dzieci przynoszą z sobą lampiony).

4.Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami

5.We wtorek  przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

6.W środę obchodzimy w kościele  uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w naszej parafialnej wspólnocie ponowimy akty zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie roku pod jego patronatem.

7.W tę uroczystość przypada też  IX  rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej w Pelplinie.

8.W przyszłą niedzielę, 2 niedzielę  miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta jest przeznaczona na spłatę wykonanej posadzki granitowej w prezbiterium. Za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto parafialne składam  serdeczne „Bóg zapłać”.

9.Jak co roku po Mszach Świętych nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 8 zł, a także w zakrystii lub w biurze parafialnym można się zaopatrzyć w wigilijne opłatki i kalendarze na rok 2022.

10.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Dzisiejszą  I niedzielą Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy
duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
Mottem biblijnym będą słowa  z Ewangelii św. Jana: „...ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

2.Serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty od poniedziałku do piątku w dużym kościele o godz. 17.00, aby zachować odpowiedni dystans między sobą z zachowaniem maseczek. o godz. 17.00, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0  do  III oraz młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII (dzieci, jak każdego roku, zapraszam z lampionami).

3.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

we wtorek, 30 listopada, św. Andrzeja Apostoła, pierwszego z uczniów Jezusa

w piątek, 3 grudnia, św. Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich.

w sobotę, 4 grudnia, św. Barbary, patronki górników

4.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Zapraszamy wszystkich małżonków i całe rodziny do udziału wRekolekcje mają formę indywidualnej pracy rodzin - zarówno dorosłych jak i dzieci - w oparciu o materiały. 21 listopada rozpoczęły się indywidualne rekolekcjach o nazwie „Rodzina33”  (dostępne online na stronie www.rodzina33.pl ) i trwać będą 33 dni - do 23 grudnia, a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny - 26 grudnia. Biorących udział w indywidualnych naukach zapraszam w środy na wspólny Różaniec po Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy o go 17.00.

5.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne
– pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 na modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z nowenną do św. Andrzeja Boboli o pokój i spokój na wschodniej granicy. Spowiedź św. od godz. 16.30.
– pierwsza sobota miesiąca modlitwy w intencji rodzin do Niepokalanego Serca Maryi oraz Promienie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele Bożego Ciała w intencji osób cierpiących na depresję i przeżywających trudności duchowe.

6.W pierwszy piątek miedzy godz. 10  a  14 odwiedzę chorych.

7.Zgodnie  z zaleceniem Biskupa Diecezjalnego po modlitwie powszechnej  dodamy modlitwę o powołania, a po błogosławieństwie modlitwę do świętego Michała Archanioła.

8.W poprzednią niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne wyniosła  466 zł . W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

9.W sobotę przypada kolejna rocznica śmierci ks. gen. Józefa Wryczy. Msza św. z tej okazji odprawiona zostanie o godz. 18.00 w kościele Bożego Ciała.

10.W zakrystii można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie  od 8 zł.

11.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na mszy św.  o godz. 10.00 wystawienie  Najświętszego  Sakramentu  z Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

2.Serdecznie pragnę powitać dzisiaj  p. Joannę  Jurkiewicz autorką  książki  „Zwiastuna  z  gór”), która da nam świadectwo o św. Janie Pawle II  na  każdej Mszy św. oraz w poniedziałek po nabożeństwie św. Rity.

3.Jutro, jak każdego 22  dnia  miesiąca, zapraszam na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00, które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity. Po nabożeństwie  błogosławieństwo  lourdzkie.

4.Jutro też wspominamy w kalendarzu liturgicznym  św. Cecylię  patronkę śpiewu kościelnego. Prośmy o wszelkie potrzebne łaski za przyczyną patronki  dla p. Tomaszu naszego organisty oraz dla p. Marzeny  prowadzącej nasza scholę parafialną „Vox cordis”. Zapraszamy na koncert Jubileuszowy 10 lecia naszej scholi VOX  CORDIS Tucholskiego Ośrodka Kultury w sobotę 27 listopada o godz.  17.00.

5.Zapraszamy wszystkich małżonków i całe rodziny do udziału w rekolekcjach o nazwie „Rodzina33”. Rekolekcje mają formę indywidualnej pracy rodzin - zarówno dorosłych jak i dzieci - w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl. Rekolekcje rozpoczynają się w dzisiaj i trwać będą 33 dni - do dnia 23 grudnia, a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny - 26 grudnia. Uczestników rekolekcji zapraszamy w środy na Różaniec o godz. 17.30.

6.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7.Nasza parafia w dniach od 22 do 30 listopada o godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinie Miłosierdzia Bożego włączy się w ogólnopolską Nowennę do św. Andrzeja Boboli, jako szturm do nieba i ratunek dla Ojczyzny wobec zagrożeń płynących z za wschodniej granicy z Białorusią. W tym roku, 30 listopada, przypada 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli.  Święty Andrzej Bobola okrutnie torturowany przez Kozaków, nie wyparł się wiary i podczas objawień zapewnia, że chce walczyć o naszą Ojczyznę, jako główny patron Polski. Tylko pomoc z nieba może naprawić to, co nas dzieli i niszczy. Ale żeby pomoc z nieba przyszła, trzeba się modlić. Wszyscy   potrzebujemy nadprzyrodzonej  pomocy, mądrości i interwencji Boga w naszej Ojczyźnie. Zatem tylko potężną modlitwą i pokutą możemy zatrzymać te destrukcyjne działania. Zapraszam  wszystkich do  włączenia się  w to zbawienne boże działanie.

8.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w kościele czas Adwentu i nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy I,  II  i III oraz młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII . Dzieci, jak każdego roku, zapraszam z lampionami..

9.Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Decyzją Ojca Świętego Franciszka przez bały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za duszę zmarłych.

10.Składam serdeczne Bóg zapłać za kolektę inwestycyjna z poprzedniej niedzieli, która  łącznie z przelewami na ten cel wyniosła 2940 zł oraz  za zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie 391 zł.

11.Zachęcam do czytania  prasy katolickiej : „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie”  W zakrystii oraz biurze parafialnym  można nabyć  kalendarze  diecezjalne na rok 2022 oraz świece w cenie 8 zł

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

1. Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego każdego dnia. Warunki odpustu to: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2.  Dzisiaj, w 2 niedzielę  miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na spłatę wykonanej posadzki granitowej w prezbiterium i na schodach.  Za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto parafialne składam  serdeczne „Bóg zapłać”.

3.  Dzisiejsza niedziela jest też „Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym” .  Z tej racji przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Libanie.

4. W naszej parafii w środę połączymy się  "Mostem  modlitewnym"  z  Seminarium Duchownym w Pelplinie i modlić się będziemy za kleryków oraz profesorów i moderatorów prosząc o dar nowych powołań kapłańskich. Rozpoczniemy adorację po Mszy św. wieczornej do godz. Apelu Jasnogórskiego o  godzinie 21.00 i w czwartek rozpoczniemy na nowo adorację od 8,00  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.  Zapraszam  do adoracji poszczególne grupy stanowe,  a nade wszystko Róże Różańcowe oraz dzieci i młodzież w godzinach lekcji religii.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
w środę – Św. Elżbiety Węgierskiej
w czwartek Bł. Karoliny Kózkówny
w sobotę Św. Rafała Kalinowskiego

6.  W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 wystawimy Najświętszy Sakrament i będziemy trwać na adoracji do Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po każdej Mszy św. w niedzielę oraz w poniedziałek po nabożeństwie św. Rity odbędzie się spotkanie z autorką  książki  „Zwiastuna  z  gór” (św. Jana Pawła II) Joanną M. Jurkiewicz.

7.   Za tydzień w poniedziałek , 22 listopada,. serdecznie zapraszam wszystkich  czcicieli św. Rity na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo  rozpoczynamy  poświęceniem róż św. Rity,  które  zakończy się błogosławieństwem  lourdzkim.

8.  W związku z przeniesieniem przez papieża Franciszka obchodów Światowego Dnia Młodzieży na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza w najbliższą sobotę o god. 18.00 na spotkanie modlitewne do bazyliki katedralnej w Pelplinie. Po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 18.00  zespół „Na cały Głos” będzie świętował swoje 10 – lecie i przedstawi premierowy koncert pod nazwą „Nowe serce”. Na ten sobotni wieczór zapraszam młodzież naszej parafii nade wszystko przygotowującą się do bierzmowania.

9.  Zapraszam do udziału w rekolekcjach „Rodzina33”, które mają formę indywidualnej pracy rodzin – zarówno dorosłych jak i dzieciw oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl Rekolekcje rozpoczniemy Mszą świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.  Będą one trwały 33 dni  (od 21 XI  do  23. XII . 2021 r.) na zakończenie  będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny- 26 grudnia 2021 r. Uczestników rekolekcji zapraszam w każdą środę  na wspólny Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00.

10.  Przez rodziców i dziadków zapraszam chłopców młodszych klas Szkoły Podstawowej na ministrantów oraz dziewczynki i chłopców do naszej scholii parafialnej, aby śpiewać  Panu Boga  i wszystkim ,  którzy są w kościele ?  Zapisywać  można się w każdą niedzielę po każdej Mszy świętej w zakrystii   oraz u p. Marzeny.

11.  Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie ( m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas.

12.  Od przyszłej niedzieli w dużym kościele w prezbiterium przy ambonie po każdej Mszy św., a w tygodniu w Biurze Parafialnym, można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie 8 zł.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych oraz opieki Niepokalanej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Przez cały miesiąc listopad listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych z nawiedzeniem cmentarza oraz  pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej i  przyjąć Komunię Świętą. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

2.W Kościele powszechnym trwa synod, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego,  odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Dlatego zapraszam  na to spotkanie w sobotę 13 listopada  Radę Parafialną,  Radę Ekonomiczną  oraz  grupy stanowe:  szafarzy nadzwyczajnych,  lektorki,  zelatorki  Róż Różańcowych oraz p. katechetkę i p. organistę.  Spotkanie rozpoczniemy wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem  na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.  Po adoracji  zapraszam wszystkich  na spotkanie  w plebanii podczas,  którego  będziemy mogli podzielić  się swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.  Serdecznie już dzisiaj zapraszam na  spotkanie synodalne w naszej parafii .

3.W przyszłą niedzielę, 2 niedzielę  miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta jest przeznaczona na spłatę wykonanej posadzki granitowej w prezbiterium. Za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto parafialne składam  serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję nade wszystko za większą ofiarę  w ostatnim tygodniu dwom sponsorom,  dzięki którym jest już połowa inwestycji spłacona.

4.Za tydzień,   druga niedziela listopada , w kościele jest  „Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym”Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych i cierpiących chrześcijan w Libanie.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
Wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Środa – Św. Leona Wielkiego, papieża
Czwartek – Św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości
Piątek – Św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika
Sobota – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

6.W czwartek obchodzimy kolejną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w parafii Bożego Ciała o godz. 13.00,  na którą serdecznie zapraszam. Zachęcam też do wywieszenia flag narodowych na naszych domach z okazji Święta Niepodległości.

7.We wtorek Msza św.  będzie rano o godz.  9.00.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie ( m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…