1.Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Eucharystią. Wyjątkowo w poniedziałek i wtorek zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 9.30 ze Msza św. w dużym kościele z myślą o uczestnikach naszego Domu Dziennego Pobytu.

2.W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w niedzielę 23 czerwca o godzinie 11.30; Zaproszenie kieruję nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do nauczycieli i rodziców. Zakończmy z czystym sercem mijający rok i wejdźmy z radością w czas odpoczynku i wakacji.

3.W sobotę 22 czerwca zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4.Podobnie jak było to przy Dniu Matki, również z okazji Dnia Ojca chcemy wspólnie pomodlić się w intencji wszystkich Ojców naszej parafii. Zatem zapraszamy tatusiów, w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, na Mszę świętą o godzinie 11.30.

5.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, który posługiwał najuboższym i spychanym na margines życia .

piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, który okazał gorliwość w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych

8.W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne łącznie z przelewami bankowymi wyniosła 3087 zł i 6 euro. Wkrótce zostaną zainstalowane nowe witraże w głównej nawie. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na tacę lub na konto parafialne oraz rodzinne w ostatnim tygodniu miesiąca.

9.Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

10.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Eucharystią. Wyjątkowo w poniedziałek i wtorek zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 9.30 ze Msza św. w dużym kościele z myślą o uczestnikach naszego Domu Dziennego Pobytu.

2. W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i zaczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym życzymy dobrego odpoczynku. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w niedzielę 23 czerwca o godzinie 11.30; Zaproszenie kieruję nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do nauczycieli i rodziców. Zakończmy z czystym sercem mijający rok i wejdźmy z radością w czas odpoczynku i wakacji.

3. W sobotę 22 czerwca zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. Podobnie jak było to przy Dniu Matki, również z okazji Dnia Ojca chcemy wspólnie pomodlić się w intencji wszystkich Ojców naszej parafii. Zatem zapraszamy tatusiów, w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, na Mszę świętą o godzinie 11.30.

5. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, który posługiwał najuboższym i spychanym na margines życia .

piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, który okazał gorliwość w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych

8. W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne łącznie z przelewami bankowymi wyniosła 3087 zł i 6 euro. Wkrótce zostaną zainstalowane nowe witraże w głównej nawie. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na tacę lub na konto parafialne oraz rodzinne w ostatnim tygodniu miesiąca.

9. Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

10. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.

 1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
 3. W dzisiejszą  2  niedzielę miesiąca zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców darczyńców.  Dzisiejsza kolekta  inwestycyjna przeznaczona jest na zakup witraży.  Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości każdej rodziny.
 4. W dzisiejszą  niedzielę odbywa się  zbiórka na Świątynię Opatrzności. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin   na „Przystań dla rodzin” ,  które rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.
 6. W poniedziałek (17 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży XII edycja „Przystań! Warsztaty dla duszy”. Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
  Program spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej na kolejnej przystani wywieszony jest w gablocie.
 7. Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na rok 2024/2025. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 11.30 i 31 sierpnia o godz. 10.00 w Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie (aleja Cystersów 4).
 8. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.
 9. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 10. W czwartek 13 czerwca zapraszam na Różaniec Fatimski i procesję światła z feretronem Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę panów do feretronu i przyniesienie świec.
 11. Dziękuję serdecznie za zbiórkę  w minioną 1 niedzielę miesiąca na kwiaty  -   491, 05 zl.
 12. Zachęcam do lektury nowego numeru  Pielgrzyma  oraz  W rodzinie.
 13. Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej,  a zarazem Uroczystość  I  Komunii Świętej.
 2. O godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Nabożeństwo misyjne połączone z nabożeństwem majowym z udziałem dzieci przyjętych do I Komunii Świętej oraz ich rodzin o godz. 16.00 w dużym kościele. W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 w naszym kościółku. Do udziału w nabożeństwach zapraszam rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny. Wyjątkowo w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję podczas Mszy św. o godz. 10,oo.
 3. Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych oraz  wszystkich,  którzy pragną wziąć w niej udził  zapraszam wyjątkowo tydzień późnie, tj. w niedzielę  2 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.
 4. W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 5. Przez oktawę Bożego Ciała (od 31 maja do 7 czerwca) Msze św. wieczorne w kościele  o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 6. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w środę o godz. 17.00 na plac przed kościołem .
 7. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza wszystkich kapłanów z diecezji pelplińskiej wraz z delegacjami z parafii na obchody jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie, które odbędą się 6 czerwca 2024 roku. Rozpoczęcie na Górze Jana Pawła II o godz. 10.00
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy po Mszy św. i nowennie od 18.45 do 19.30 ( możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 19.00 ).
 9. W parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
 10. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci. DRUGA Ikona Matki Bożej rozpoczęła odwiedziny rodzin po drugiej stronie od ul. Sokolniczej i odwiedza obecnie rodziny przy ul. Borowiackiej i dalej do ul. Orlej, ul. Jastrzębiej i ul. Strzeleckiej (górna część za poprzednimi ulicami . Proszę dzisiaj o odbiór Ikony na  al. 700 lecia.
 11. W sobotę, 1 czerwca o godz. 15:00 zapraszam na kolejną odsłonę Promieni Miłosierdzia przy Urzędzie Miejskim, gdzie modlić się będziemy w intencji dzieci.
 12. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja 2024 r.
 13. Przy naszej parafii Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście wznawiamy działalność Dziennego Dom Pomocy dla mieszkańców  Miasta i Gminy Tuchola.
 14. Zgłoszenia do uczestnictwa w Dziennym Domu Pomocy oraz wypełnione  i podpisane formularze można składać w dni powszednie tj. wtorek, środa i czwartek  w godz. 10:00 – 12:00 oraz 19:00 – 20:00 do końca maja br. (w biurze zakrystii nowego kościoła, ul. Jana Pawła II  nr 1).
 15. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „W  rodzinie” i inne czasopisma misyjne.
 16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii
 1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
 2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.
 3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo. W czwartek najbliższy spotkanie obowiązkowe z rodzicem o godz. 15.30.
 4. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończymy w kościele okres wielkanocny i zaczynamy okres zwykły.  Za uroczysty w kościele lub kaplicy śpiew lub modlitwę słowami hymnu  „ O Stworzycielu Duchu, przyjdź …” można uzyskać odpust zupełny.
 5. W najbliższą niedzielę 26 maja w Uroczystość Trójcy Świętej,  a zarazem w Dzień Matki będą przyjęte do Uroczystej I Komunii Św. o godz. 10.00 dzieci  naszej parafii. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
 6. W dzień Komunii św. zapraszam na  nabożeństwo Misyjne o godz. 16.00 dzieci Komunijne z rodzinami i gośćmi oraz zapraszam też wszystkie Mamy z racji ich święta w intencji których będziemy modlili się na nabożeństwie majowym
 7. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
 8. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci. DRUGA Ikona Matki Bożej rozpoczęła odwiedziny rodzin po drugiej stronie od ul. Sokolniczej i odwiedza obecnie rodziny przy ul. Borowiackiej i dalej do ul. Orlej, ul. Jastrzębiej i ul. Strzeleckiej (górna część za poprzednimi ulicami . Proszę dzisiaj o odbiór Ikony na  al. 700 lecia.
 9. Zbliżmy się do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),  która  w tym roku przypada 30 maja. Trasa procesji będzie podobnie jak w zeszłym roku.
 10. Wierzę, że w tym roku rodziny też pięknie przygotują ołtarze i ufam, że sąsiedzi pomogą. Już dzisiaj bardzo dziękuję za przygotowanie Ołtarzy.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy  od 18:4500 do 19:30 i możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania od 19.00.
 12. Wszystkie dziewczynki,  które są chętne  do sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała i przez oktawę zapraszam na próbę 22 maja (środa) o godz. 17.00.
 13. W dzisiejszą niedzielę dziękuję za modlitwę w intencji  szczęśliwego wykończenia kościoła oraz w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną 3878 zl ,  która jest przeznaczona na zakup witraży
 14. Dzisiejsza  kolekta jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 15. Zapraszam do Włoch samolotem na pielgrzymkę WSPOMNIENIE: ŚW. JAN PAWŁ II   I   ŚW. FRANCISZEK Watykan > Rzym > Asyż  > Zatybrze w TERMINIE  od  01.09.2024  –  07.09.2024. Cena promocyjna od osoby: 4300 zł./os.Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmowane są w biurze parafii lub u  organizatora  wyjazdu: Biuro Fides Tour,  nr Tel. 571 322 438;  517 460 748, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 16. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.

3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo. W czwartki spotkanie obowiązkowe z rodzicem o godz. 16.00.

4. Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca dziękuję za do modlitwy  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup witraży. W tym tygodniu będą wstawiane 4 wiraże w oknach od lewej strony. Rodzinom, które zasponsorowały te witraże składam serdeczne Bóg zapłać. Są jeszcze 4 okna witrażowe do zakupienia, Jeśli jest to możliwe to zapraszam do pomocy w ich zakupieniu tych witraży rodziny, ulice, firmy, czy też grupy stanowe.

5. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.

6. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci, natomiast DRÓGA Ikona Matki Bożej rozpocznie odwiedziny rodzin po drugiej stronie ulicy Świeckiej od białej cegielni przy torach do Domu Komunalnego i dalej do centrum osiedla. Proszę zatem dzisiaj o odbiór Ikony do Domu Komunalnego.

7. W Poniedziałek 13 maja zapraszam na mszę o godz. 18.00 połączoną z pierwszym Nabożeństwem Fatimskim. Po mszy różaniec i procesja światła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. O poprowadzenie różańca w tym miesiącu proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy zapraszam Różę Fatimską na plebanię.

8. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

9. W czwartek 16 maja nasza parafia łączy się w „moście modlitewnym” z Seminarium Duchownym w Pelplinie, alumni seminarium tego dnia obejmują modlitwą naszą parafię. Zachęcamy do modlitwy za nasze diecezjalne seminarium i przyszłych kapłanów.

10. We wtorek przypada liturgiczne święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek Św. Andrzeja Boboli.

11. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont WSD w Pelplinie.

12. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

13. We wtorek 16 maja łączymy się Mostem Modlitwy w naszej parafii z Seminarium Duchownym w Pelplinie. W tym dniu klerycy naszego seminarium modlą się za naszą wspólnotę parafialną, a parafia również w ich intencji.

14. Za kończyliśmy wczoraj większą inwestycje w parafii. Zostały wstawione na dzwonnicy wielkie żaluzje na trzech kondygnacjach zainstalowanych dzwonów kościelnych. Razem żaluzji metalowych ocynkowanych jest 24 sztuk. Serdecznie dziękuję za ich zaprojektowanie, wykonanie, ocynkowanie oraz firmie, która je zainstalowała z użyciem dużego dźwigu. Wszystkim, którzy pomogli w ich wykonaniu składam wielkie podziękowanie, a zarazem proszę wszystkich parafian , a przede wszystkim rodzinom, które prosiły o ich konieczne wstawienie, ponieważ ich wykonanie było kosztowne.

15. W tym miesiącu nastąpi wznowienie działalności Domu Dziennej Pobytu przy naszej parafii. Ponieważ jest wiele pytań i telefonów odnośnie działania tego Domu pragnę poinformować, że otwarcie nastąpi w tym miesiącu. Na pytania osób już biorących udział w naszym Domu w zeszłym roku odpowiadam, że uczęszczających było ponad 60 osób, że wszystkie te osoby i nowi zainteresowani mogą zgłaszać się przez osoby zainteresowane na nowe przyjęcie po wieczornej Mszy św. w środę i piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19 tej na nowej plebanii od strony wieży kościelnej oraz w niedzielę po Mszy św. rannej o godz. 9.00. Bliższe dane będą wywieszone przy parafiach naszej Gminy Tuchola oraz na plakatach.

16.Zachęcam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

17. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -  „Szczęść Boże"

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.

3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo. W czwartki spotkanie obowiązkowe z rodzicem o godz. 16.00.

4. Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca dziękuję za do modlitwy  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup witraży. W tym tygodniu będą wstawiane 4 wiraże w oknach od lewej strony. Rodzinom, które zasponsorowały te witraże składam serdeczne Bóg zapłać. Są jeszcze 4 okna witrażowe do zakupienia, Jeśli jest to możliwe to zapraszam do pomocy w ich zakupieniu tych witraży rodziny, ulice, firmy, czy też grupy stanowe.

5. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.

6. PIERWSZA Ikona Matki Bożej odwiedza rodziny przy ulicy al. 700 leci, natomiast DRÓGA Ikona Matki Bożej rozpocznie odwiedziny rodzin po drugiej stronie ulicy Świeckiej od białej cegielni przy torach do Domu Komunalnego i dalej do centrum osiedla. Proszę zatem dzisiaj o odbiór Ikony do Domu Komunalnego.

7. W Poniedziałek 13 maja zapraszam na mszę o godz. 18.00 połączoną z pierwszym Nabożeństwem Fatimskim. Po mszy różaniec i procesja światła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. O poprowadzenie różańca w tym miesiącu proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy zapraszam Różę Fatimską na plebanię.

8. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

9. W czwartek 16 maja nasza parafia łączy się w „moście modlitewnym” z Seminarium Duchownym w Pelplinie, alumni seminarium tego dnia obejmują modlitwą naszą parafię. Zachęcamy do modlitwy za nasze diecezjalne seminarium i przyszłych kapłanów.

10. We wtorek przypada liturgiczne święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek Św. Andrzeja Boboli.

11. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont WSD w Pelplinie.

12. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).

13. We wtorek 16 maja łączymy się Mostem Modlitwy w naszej parafii z Seminarium Duchownym w Pelplinie. W tym dniu klerycy naszego seminarium modlą się za naszą wspólnotę parafialną, a parafia również w ich intencji.

14. Za kończyliśmy wczoraj większą inwestycje w parafii. Zostały wstawione na dzwonnicy wielkie żaluzje na trzech kondygnacjach zainstalowanych dzwonów kościelnych. Razem żaluzji metalowych ocynkowanych jest 24 sztuk. Serdecznie dziękuję za ich zaprojektowanie, wykonanie, ocynkowanie oraz firmie, która je zainstalowała z użyciem dużego dźwigu. Wszystkim, którzy pomogli w ich wykonaniu składam wielkie podziękowanie, a zarazem proszę wszystkich parafian , a przede wszystkim rodzinom, które prosiły o ich konieczne wstawienie, ponieważ ich wykonanie było kosztowne.

15. W tym miesiącu nastąpi wznowienie działalności Domu Dziennej Pobytu przy naszej parafii. Ponieważ jest wiele pytań i telefonów odnośnie działania tego Domu pragnę poinformować, że otwarcie nastąpi w tym miesiącu. Na pytania osób już biorących udział w naszym Domu w zeszłym roku odpowiadam, że uczęszczających było ponad 60 osób, że wszystkie te osoby i nowi zainteresowani mogą zgłaszać się przez osoby zainteresowane na nowe przyjęcie po wieczornej Mszy św. w środę i piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19 tej na nowej plebanii od strony wieży kościelnej oraz w niedzielę po Mszy św. rannej o godz. 9.00. Bliższe dane będą wywieszone przy parafiach naszej Gminy Tuchola oraz na plakatach.

16. Zachęcam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

17. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -  „Szczęść Boże

 1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
 2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo.
 3. Od 5 do 8 maja przypadają Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe).
  Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w tej intencji.
 4. W poniedziałek przypada święto Św. Filipa i Jakub Młodszego , a w środę – Św. Stanisława Bpa i Męczennika.
 5. Za tydzień  – w drugą niedzielę miesiąca –  zapraszam do modlitwy,  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup witraży
 6. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
 7. W najbliższą środę po Nowennie do M. N. Pomocy proszę  jedną z rodzin  z  ul. Aleja 700 – lecia  o odebranie  Ikony – Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy na czas odwiedzin od  godz. 18.00  do następnego dnia  godz. 18.00. Proszę o zabranie modlitewnika i Księgi Pamiątkowej do  rodzinnego – pamiątkowego wpisania się (może być ze zdjęciem). Obraz odbiera kolejna umówiona rodzina z tej samej ulicy po osobistym przekazaniu  oraz sprawdzeniu w książce kalendarzowej rezerwacji,  która będzie w kaplicy  przy chrzcielnicy.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy po Mszy św. i majowym o godz. 18.45  do  19.30 ( podczas adoracji  możliwość skorzystania sakramentu Pokuty ).
 9. Dzisiaj I niedziela i zbiórka na kwiaty do naszego kościoła za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
 10. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Wiela w dniach 10-11 maja 2024r. Zapisy do 7 maja w biurze parafialnym parafii Bożego Ciała lub w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt organizacyjny 30 zł od osoby. Pielgrzymi wyruszą po Mszy św. o godz. 7,00.
 11. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

 

 1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.
 1. Jutro zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w łączności ze Mszą świętą wieczorną będzie majowe. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 1. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych będziemy się modlić za wszystkich pracujących,  ojców i opiekunów.
 1. Przypominam kandydatom do sakramentu bierzmowania o uczestnictwie w nabożeństwach majowych (w kościele) wg wskazań zawartych w indeksie.
 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z I roku przygotowań odbędzie się w najbliższy sobotę,  za tydzień,   po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w kościele.
 1. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej.
 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.
 1. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze będą odprawione w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Z racji świąt majowych chorych odwiedzę za tydzień w kolejny piątek.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Promienie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia :
  w poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny patronka Europy,

w środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.

w czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii,

w sobotę, 4 maja – św. Florian, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

 1. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękuję za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów. Pomocą służą księgi kalendarzowe do dwóch wędrujących ikon Maryjnych,  które są na półce przy chrzcielnicy w kaplicy,  do których  w wyznaczonym przez siebie terminie można wpisać swój adres.
 1. 15. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Wiela w dniach 10-11 maja 2024r. Zapisy do 7 maja w biurze parafialnym lub w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt organizacyjny 30 zł od osoby. W związku z warunkami ubezpieczenia zapisu osoby niepełnoletniej mogą dokonać tylko prawni opiekunowie.

 1. Zachęcam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 1. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -  „Szczęść Boże
ks.Wieslaw Herold - proboszcz parafii
Więcej artykułów…