l. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w kościele nosi nazwę Niedzieli Laetare i jest  różowy kolor szat. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym  postanowieniu wielkopostnej przemiany.

2. Dziękuję bardzo za modlitwę w minioną  niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za złożoną  kolektę  inwestycyjną oraz ofiary indywidualne w biurze i na konto parafialne. Zebraliśmy 4187 zł.

3. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej

4. W środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci i Maryi  Matki Niestającej Pomocy odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie.

5. W piątki Wielkiego Postu  zapraszam wszystkich na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00której będą przewodniczyć grupy stanowe naszej parafii (tym razem zapraszam do prowadzenia Różę Różańcowe).W niedziele natomiast o godz. 16.00  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

6. Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  za tydzień, w ostatnią sobotę miesiąca,  na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

7. Zapraszam w każdą środę  od godz. 20.15 do 21.00  do małego  kościoła na cotygodniową adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

8. W piątek, 24 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Świętości Życia, a w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

9. W piątek, 31 marca 2023 r. zapraszam  naszych parafian na Mszą św. o godz. 20.00 w  kościele  Bożego Ciała,  którą rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać po każdej Mszy św. oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie EkstremalnaTuchola.pl

10.„Caritas Polska” wzorem ubiegłych prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

12.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.
 2. Dzisiaj po Mszy św.  składane  są  ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”  na misje.
 3. W okresie Wielkiego Postu w naszym  kościele w każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam  na Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00 na  Gorzkie  Żale. Po  nabożeństwach  Msza św.  recytowana.
 4. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania zapraszam w piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach
 6. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie WSD w Pelplinie.
 7. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.
 8. Zapraszam   w każdą środę od godz. 20. 15  do 21.00 do naszego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
 9. W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek, 31 marca 2023 r., Mszą św. o godz. 20.00 kościele  Bożego Ciała  rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać w biurach tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji  na stronie EkstremalnaTuchola.pl Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
 11. Zapraszam  w każdą niedzielę  po Mszy św. o godz. 11.30, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

14.  Zachęcam do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma

ks. Wiesław Herold - prooszcz parafii

l. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.

3. W okresie Wielkiego Postu w naszym  kościele w każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam  na Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00  na  Gorzkie  ŻalE. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przy wyjściu kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

5. W przyszłą niedzielę , 2 niedzielę miesiąca ,  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła . W tym dniu również  kolekta  inwestycyjną na budowę na miarę możliwości każdej rodziny.

6. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi.

7. Również w środę, 8 marca obchodzimy święto 551 rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

8. Zapraszam   w każdą środę od godz. 20. 15  do 21.00 do naszego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy!

9. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

11. W piątek, 31 marca 2023 r., Mszą św. o godz. 20.00 w kościele  Bożego Ciała rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można od 10.marca nabywać w biurach tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie EkstremalnaTuchola.pl Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

13. Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks, Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. Rozpoczęliśmy w kościele 40 dniowy czas Wielkiego Postu.

2. W piątki zapraszam wszystkich na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00,  której będą przewodniczyć grupy stanowe naszej parafii. W niedziele natomiast o godz. 16.00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Po tych nabożeństwach Msza św. recytowana,  aby przyjąć Komunię św.  z racji odpustu.

3. Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  w ostatnią sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

4. Młodzież natomiast klasy VIII  , która pierwszy rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  pierwszą  sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

5.W dzisiejszą niedzielę, 26 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. w Tucholi rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej.

6. W tym tygodniu przypada Dni Eucharystyczne :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.

pierwszy piątek miesiąca do miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za grzechy naszego i całego świata. Zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin

- chorych odwiedzę z posługą Sakramentalną w sobotę od godz.  10  do  14.

7. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

8. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

9.Rodzina z naszej parafii potrzebuje wsparcia na leczenie chorych dzieci bliźniąt  Igi i Poli Wróblewskie  - dlatego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego przez  „FUNDACJA  SIEPOMAGA” lub wpisanie numeru KRS „0000396361”. Celem szczegółowym 1,5% 0230185 Wróblewskie

10. Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszam  na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca w Bysławku k. Tucholi. Zapisy - do 10 marca. 11. Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza na rekolekcje dla pielgrzymów w dniach 10-12 marca 2023 r. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej www.dombialogora.pl/rekolekcje.
12. Zarządzeniem  ks. biskupa Ryszarda  Kasyny dzisiaj przed kościołami naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ,,pomocy dla Ukrainy”..

13.W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek, jako pomoc misjonarzom, tzw. „Ad gentes”.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

15. Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

2.W dzisiejszą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 11.30,  aż do Koronki  o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tak będzie też w poniedziałek i wtorek: od godz. 15.00 – 17.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 16.30.  Jest to dawne 40 godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem

3.Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu  Środę Popielcową. W tym dniu Msze święte o godz. 16.00  i   17.00. Przypominamy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani od 18 do 60 roku życia zachować post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczeniu posiłków – jeden do syta i dwukrotne posilenie się. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia we wszystkie piątki roku. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4.Zapraszam  serdecznie w każdą środę od godz. 20.15   do 21.00 do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.  W tym czasie okazja do Spowiedzi.

5.W środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci i Maryi  Matki Niestającej Pomocy odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie.

6.W piątki Wielkiego Postu  zapraszam wszystkich na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00,  której będą przewodniczyć grupy stanowe naszej parafii. W niedziele natomiast o godz. 16.00   Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam dzieci do I Komunii św. wraz z rodzicami.

8.Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  w ostatnią sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

9.W niedzielę, 26 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. w Tucholi rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej.

10.W piątek, dn. 31 marca 2023 r.  Mszą świętą o godz. 20.00 w parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak św. Małgorzaty prowadzący z kościoła pw. Bożego Ciała przez kościoły pw. św. Bartłomieja Ap. i pw. Opatrzności Bożej do kościoła pw. św. Jakuba Ap, gdzie zakończy się indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu. Trasa liczy 27 km, prowadząc z Tucholi przez Rudzki Most, Płazowo, Szumiącą, Las Wandowo, Piłę  - Młyn, Świt, Żółwiniec, Przy Szosie Bydgoskiej do Tucholi. Pakiety, zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać od 10 marca w biurach parafialnych tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz sklepie Hossana przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi.

11.W poprzednią niedzielę ofiary zebrane na remont WSD w Pelplinie wyniosły 610 zł. Ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji  981 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

12.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 • W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.
 • Dziękuję bardzo za dzisiejszą modlitwę w 2 niedzielę miesiąca o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za dzisiejszą kolektę  inwestycyjną oraz ofiary indywidualne w biurze i na konto parafialne.
 • Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • W środę  zapraszam  po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00 na  Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W każdą środę od godz. 20.15 do 21.00  zapraszam do małego  kościoła na adorację Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
 • Kończy się czas tegorocznego karnawału. W czwartek przypada już  tzw. „tłusty czwartek”.
 • W przyszłą sobotę zapraszam młodzież, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie po Mszy św. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Przez cały czas zapraszam  chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów i służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.
 • W minionych dniach Turcja i Syria zostały dotknięte bardzo poważnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięgnęła już kilkunastu tysięcy osób, tysiące osób zostało rannych. Bardzo wielu mieszkańców zostało pozbawionych swoich domów i aktualnie  musi mierzyć się z dotkliwym zimnem. W duchu braterskiej solidarności ze wszystkimi ofiarami trzęsienia ziemi Ksiądz Biskup Diecezjalny prosi o przeprowadzenie w dzisiejszą niedzielę 12 lutego br. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki na rzecz poszkodowanych przez kataklizm.
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).
 • Tegoroczne kolonie dla dzieci odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym TROJAK w Rowach k/ Ustki. Zapisy do 15 lutego 2023 r.
 • Zapraszam osoby zainteresowane na pielgrzymką samolotową do Portugalii (m. in. Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela) od 25 czerwca do 2 lipca 2023 r. w cenie 4750 zł.
 • Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.
 • Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.   
 • ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

2.Dzieciom,  młodzieży i wszystkim,  którzy są na wakacjach życzę, aby pamiętali o  modlitwie  i  Mszy św. niedzielnej.

3.Zapraszam  chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów i służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :  świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii,  Św. Scholastyki, a w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

5.W sobotę przypada z tej racji Światowy Dzień Chorego. Zapraszam osoby chore  i starsze  na Mszę św. o godz. 17.00, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Ogarnijmy modlitwą chorych naszej parafialnej wspólnoty, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na każdy dzień.

6.W przyszłą niedzielę , 2 niedzielę miesiąca ,  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła . W tym dniu również  kolekta  inwestycyjną na budowę na miarę możliwości każdej rodziny.

7.W przyszłą  sobotę  po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy drugi rok przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu  11 maja  2023 r.  wraz  z ich rodzicami.

8.W przyszłą niedzielę, w łączności ze Mszą św. o godz. 11.30  odbędzie się  poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz czasopism misyjnych.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Więcej artykułów…