1. Składam serdeczne podziękowanie za modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz  w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Bóg zapłać za kolektę  inwestycyjną, która wynosiła 3.871 zł .
 2. W piątek przypada 22 dzień miesiąca. W tym dniu zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św.  o godz. 18.00
 3. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci,  które w 2024 r. przystąpią do I Komunii Świętej.
 5. Dzisiaj przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Dzień ten ogłoszony jest „Dniem pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie”.
 6. Chłopców przygotowujących się do I Komunii Świętej i tych, którzy już przyjęli ten sakrament zapraszamy do dołączenia do grona ministrantów. Zapisy po każdej Mszy św. Dziewczynki do naszej scholii  parafialnej zapaszam w każdy piątek o godz. 16.00 do dużego kościoła.
 7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: poniedziałek przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i Polski, w środę – Św. Andrzeja Kim, Pawła Chong i Towarzyszy - męczenników, w czwartek – Św. Mateusza Ap. i Ewangelisty, w sobotę – Św. Ojca Pio.
 8. We wtorek wyjątkowo Msza św. będzie rano o godz. 9.00..
 9. Do  BIERZMOWANIA młodzież I  roku zapraszam zawsze w 1 sobotę miesiąca o godz. 18.00  natomiast młodzież  2 roku  w ostatnią  sobotę miesiąca o godz. 18.00.

10. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy w poniedziałek, 25 września w ramach pielgrzymki maturzystów. Zapraszamy również dorosłych, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wyjazdu i odwiedzić duchową stolicę Polski oraz powierzyć swoje intencje Matce Bożej. Koszt wyjazdu to 130zł. Zapisy w biurze parafialnym po każdej Mszy św. Wyjazd rano,  a powrót w nocy z poniedziałku na wtorek.

11.  Zachęcam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie”

12.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 • W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca  dziękuję za wspólną modlitwę  o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże pierwszej kondygnacji  lewej i   prawej strony. Cieszymy się bardzo, ze witraż  frontowy w głównej nawie  już jest wstawiony,  za który serdeczne podziękowanie głównemu sponsorowi. Dziękuję też za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie rodzinne ofiary z ostatniego tygodnia miesiąca i wpłaty na konto parafialne.  Proszę rodziny i osoby,  które zadeklarowały pomoc o przyjście do biura parafialnego po Mszy św.
 • Dzisiaj w Markowej koło Rzeszowa odbywają się uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów. Po raz pierwszy w historii Kościoła wynosi się na ołtarze całą rodzinę. Rodzice wraz z sześciorgiem dzieci i nowonarodzonym dzieckiem zostali zamordowani w 1944 r. przez Niemców za ukrywanie ośmiorga Żydów.
 • W środę  przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00  nabożeństwo Fatimskie  z procesją światła. Zapraszam do niesienia figury Matki Bożej oraz przyniesienie świec.
 • W środę zapraszam na nowennę do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 18.00   oraz  od godz. 20.15 do  21.00  na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
 • W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę – Św. Jana Chryzostoma, w czwartek – Podwyższenie Krzyża Świętego, w piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę – Św. Korneliusza i Cypriana.
 • Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.
 • W przyszłą niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele, odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w 2024 r. przystąpią do I Komunii Świętej.
 • Zapraszamy chłopców przygotowujących się do I Komunii Świętej i tych, którzy już przyjęli ten sakrament do dołączenia do grona ministrantów po każdej Mszy
 • Za tydzień, w niedzielę 17 września zapraszam młodzież z II roku przygotowań do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 11,30, a po niej na spotkanie.
 • 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Dzień ten ogłoszony jest „Dniem pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie”.
 • Można nabyć „Pielgrzyma” i „W Rodzinie” u ministrantów i na ławce w prezbiterium.  Starsze numery pod chórem na kredensie można zabrać do domu  za darmo.
 • Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

1.Zapraszam w dzisiejszą  niedzielę,  3 września, z okazji 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Msza św. o godz. 16.00  przed pomnik  w lesie Rudzkiego Mostu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego dra Ryszarda Kasyny.

2.W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przed szkołą zapraszam o godz. 8,00 na Msza św. dzieci  i  młodzież z rodzicami oraz nauczycieli  i wszystkich pracowników naszej Szkoły Podstawowej  nr 5.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby nie zabrakło głosicieli słowa Bożego po mszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa i zakonu.

4.W środę zapraszam na Nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00  oraz adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.15   do  21.00 Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

5.Dzisiaj o godz. 7.00 wyruszyła piesza pielgrzymka  parafii św. Bartłomieja do Bysławka na odpust Matki Bożej Pocieszenia suma odpustowa o godz. 12.00 i o 14.00 powrót podstawionym autokarem na własny koszt.

6.W przyszłą niedzielę ,  drugą miesiąca, modlić się będziemy o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże  bocznej nawy I kondygnacji. W tym dniu również kolekta inwestycyjna kolekta parafialna.  Proszę rodziny i osoby,  które zadeklarowały pomoc w zakupie witraży  o połowę wpłaty na zaliczkę,  która jest wymagana przez wykonawcę. Jestem bardzo wdzięczny sponsorom  największego witraża fontowej ściany kościoła,  który we wtorek już został zainstalowany.

7.Natomiast  tydzień później,  17  września, będzie  kolekta na  nasze seminarium Duchowne w Pelplinie.

8.Zapraszam na spotkanie organizacyjne młodzież z klasy 7 i 8 przed bierzmowaniem w sobotę 9 września o godz. 18.00 w kościele.

9.Spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z ich rodzicami odbędzie się za tydzień  10  września po Mszy św. o godz. 11.30.

10.„Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w godzinach urzędowania w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato”.

11.W piątek 8 września w święto Narodzenia NMP błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion na wszystkich Mszach św.

12.W sobotę 9 września po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów. Zapraszam również nowe dzieci, które chciałyby dołączyć się do  grona ministrantów lub do scholii.

13.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

14.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

l. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za tych których spotkaliśmy na drodze wakacyjnej.

2.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

3. W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przed szkołą zapraszam o godz. 8,00 na Msza św. dzieci  i  młodzież z rodzicami oraz nauczycieli  i wszystkich pracowników naszej Szkoły Podstawowej  nr 5.

4. Najmłodszych,  którzy rozpoczynają szkołę zapraszam z tornistrami i przyborami szkolnymi na Mszę św. w niedzielę  dla dzieci o godz. 11.30.

5. W środę zapraszam na Nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00  oraz adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.15   do  21.00 Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

6. W najbliższą niedzielę 3 września zapraszam z okazji 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przed pomnikiem w lesie Rudzkiego Mostu na Msza św. o godz. 16.00  pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego dra Ryszarda Kasyny.

7. W tym tygodniu przypadają :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.3o okazja do spowiedzi św.

- w I piątek odwiedzę również chorych w godzinach od 10 do 14 tej.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 zapraszam na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia” przed pomnikiem pomordowanych w lesie Rudzkiego Mostu.

8. Po wakacyjnej przerwie od przyszłej niedzieli, 4 września, wznawiamy Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30 .

9. Biuro Fides Tour posiada jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej  + Bieszczady w terminie: 02.10.2023 - 06.10.2023.  Chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek tj. 31 sierpnia 2023 w parafii św. Jakuba o godz. 17, 30,  Ponadto prosimy chętnych o kontakt telefoniczny jeszcze przed spotkaniem. Program pielgrzymki z nr telefonów do odebrania w biurze parafii.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

11. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii


 

 1. We wtorek przypada 22 dzień miesiąca. W tym dniu zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św.  o godz. 18.00
 2. W środę Msza św. z nowenną do M. N. Pomocy będzie wyjątkowo o godz. 18.00 również w małym kościele.
 3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 4. W sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. Dziękuję serdecznie za modlitwę w minioną niedzielę w intencji budowy kościoła oraz kolektę  inwestycyjna, która  łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 4 260 zł, 20 GBP i  25 EUR. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.
 7. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ołtarzu.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca  dziękuję za współną modlitwę  o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże,  wielki witraż  frontowy w głównej nawie oraz witraże bocznej nawy I kondygnacji. Dziękuję też za kolekta inwestycyjną. Proszę rodziny i osoby,  które zadeklarowały pomoc w zakupie witraży  o połowę wpłaty na zaliczkę,  która jest wymagana przez wykonawcę.

2. We wtorek – 15 sierpnia – obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z błogosławieństwem kłosów zbóż, ziół i kwiatów odbędą się wg porządku niedzielnego.

3. Śpiesząc na pomoc mieszkańcom Słowenii, którzy od kilku dni zmagają się ze skutkami powodzi, Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Tego dnia zostaną zebrane ofiary do puszkę na rzecz poszkodowanych.


4. W  środę  o godz. 20.15  zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu  z okazją do spowiedzi.

5. Również w  środę 16 sierpnia przypada 103. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego.

6. Z W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
Poniedziałek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Wtorek – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Czwartek – Św. Jacka, prezbitera

7. Zapraszam do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zakupić u ministrantów lub na ławce przy ołtarzu,  lub starsze numery zabrać gratisowo ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże"

ks. Wiesław Herold  -  proboszcz parafii

1.  W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. W sierpniu  łączymy się z  pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie.

3. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.

Również w środę  zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18, 00.

4. W piątek, 11 sierpnia przypada wspomnienie  św. Klary (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia Klaryskami

5. W przyszłą niedzielę ,  drugą miesiąca, modlić się będziemy o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże,  wielki witraż  frontowy w głównej nawie oraz witraże bocznej nawy I kondygnacji. W tym dniu również kolekta inwestycyjna kolekta parafialna.  Proszę rodziny i osoby,  które zadeklarowały pomoc w zakupie witraży  o połowę wpłaty na zaliczkę,  która jest wymagana przez wykonawcę.

6. W piątek 11 sierpnia o godz. 21.15 w Amfiteatrze Cekcyńskim odbędą się XXIII Nocne Misteria Nadjeziorne pt. „Żywot Adama”.

7. Zapraszam do lektury Pielgrzyma i  W rodzinie  oraz czasopism o tematyce Misyjnej,  które można zakupić u ministrantów lub na ławce przy ołtarzu,  lub starsze numery zabrać gratisowo ze stolika pod chórem przy wyjściu z kościoła.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

Więcej artykułów…