1.Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Przed kościołem odbywa się zbiórka w ramach ogólnopolskiej akcji „1 grosz za 1 km bezpiecznie przejechany”. Jest to akcja pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu, potocznie zwana „MIVA Polska”. Wspierajmy modlitwą wszystkich kierowców i podróżnych.

2.Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa .Zachęcam do modlitwy w intencji tych osób. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wielu łask oraz pociechy z dzieci i wnuków.

3.Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Modlimy się za poszkodowanych. Trwa także zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem także pomocy ludzi dobrej woli. Również w naszej parafii z tej racji w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na poszkodowanych przez powódź w kraju i zagranicą

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

w poniedziałek wspomnienie Świętych Joachima i Anny,

w czwartek - Św. Marty, w sobotę - Św. Ignacego.

5.Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zachęcam w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości.

6.Parafia nasza  z parafią św. Jakuba organizuje w dniach: 7 – 12 września br. pielgrzymkę do Krakowa – Budapesztu i zakola Dunaju. Szczegóły program w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej. Można też zabrać ze sobą wyłożony program  pielgrzymki na stoliku pod chórem.

7.W przyszłą niedzielę zapraszam po Mszy św. o godz.  11,30 na konieczne spotkanie wszystkich uczestników  pielgrzymki,  która miała odbyć się do Czarnogóry w minionym roku.

8.W tym tygodniu wyjątkowo we wtorek, czwartek i piątek  Msza św. będzie odprawiona rano  o  godz.  8.00  !!!

9.Ksiądz Biskup Diecezjany skierował do diecezjan apel następującej treści: „W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek”.

10.Na stoliku pod chórem leżą czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii