1.Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w liturgii jako święto Chrztu Pańskiego,  która  kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Zachowajmy  zwyczaj śpiewania kolęd do święta Ofiarowania Pańskiego,  do 2.02. - święta Matki Bożej Gromnicznej. Dzisiejsze święto niech będzie  okazją do wdzięczności wobec Boga oraz tych, którzy zatroszczyli się o nasze wychowanie w wierze, a także do refleksji nad zadaniami wynikającymi z przyjęcia sakramentu chrztu.

2.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca dziękuję za wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców . Składam  też  serdeczne „Bóg zapłać” z kolektę z dzisiejszej  niedzieli na wykańczanie naszej  świątyni  oraz  ofiary,   które  są  przekazywane  na konto parafii.

3.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach w dużym kościele może brać udział 51 osób,  a w małym 11 osób. Przypominamy też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

4.W środę,  13 stycznia,  nowenna do M. N. Pomocy o godz. 17.00. Przed Mszą św. o godz. 16.30  Różaniec Fatimski,  który poprowadzi Róża Fatimska.

5.W przyszła niedzielę  kolekta przeznaczona będzie na  utrzymanie naszego Seminarium Duchownego  w Pelplinie.

6.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać  intencje mszalne na rok 2021.

7.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach w dużym kościele może brać udział 51 osób,  a w małym 11 osób. Przypominamy też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

8.Zapraszam do czytania pism katolickich takich  jak „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, „List naszej Pani”,  które są przy wyjściu  pod chórem.

9.Wszystkich serdecznie pozdrawiam z pamięcią w modlitwie  i nadzieją spotkania się  już przy ołtarzu w sobotę, 16 stycznia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii