1.W dzisiejszą,  ostatnią niedzielę roku,  obchodzimy święto Świętej Rodziny z  Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniują mocą wiary.

2.W poniedziałek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków męczenników. W tym dniu  módlmy  się w intencji dzieci nienarodzonych.

3.W środę zapraszam na ostatnią w tym roku Nowenna do M.N. Pomocy o godz. 17.00.

4.W czwartek, 31 grudnia, o godz. 16,00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Podziękujemy Opatrzności Bożej za odebrane dobro, a zarazem  przeprosimy  za wszelkie popełnione grzechy. Prosić  będziemy o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i bliskimi. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny.

5.W piątek,  w Nowy Rok, przypada  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00  i  11.30. (Nie będzie rano Mszy św. o godz. 8.00).

6.W tym tygodniu , 2 stycznia,  przypada pierwsza sobota miesiąca, w którą prosić będziemy przez Niepokalane Serce Maryi  o potrzebne łaski dla wszystkich rodzin  parafii.

7.Ksiądz Biskup wyznaczył datę bierzmowania dla naszej parafii na środę,  dnia 19 maja 2021 r. o godz. 18.00.

8.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach w dużym kościele to udział  51 osób,  a w małym  kościele 11 osób. Przypominam też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

9.Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na Misje.

10.Dziękuję wszystkim za troskę o utrzymanie naszej parafii przez składaną ofiarę oraz ofiary przelewana na konto parafii. Za okazane serce składam serdeczne Bóg zapłać.

11.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem, za które można złożyć ofiarę do puszki.

12.Wszystkich serdecznie pozdrawiam z pamięcią w modlitwie jeszcze z plebanii,  ale żyję już nadzieją powrotu do ołtarza w najbliższych dwóch tygodniach.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii