1.Dzisiaj przeżywamy  I dzień Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny. Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o do dużego  kościoła. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas następnej Mszy św. w ciągu dnia.

2.W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w sobotę 26 grudnia, przypada  święto św. Szczepana  - pierwszego męczennika. W koś­ciołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składamy ofiary do puszek na potrzeby szkolnictwa katolickiego, a nade wszystko na Katolicki Uniwersyte­t Lubelski. Msze św. będą tak jak w niedzielę: o godz. 8,00;  10,00  oraz 11,30 (spotkanie dzieci przy żłóbku w dużym kościele).

3.W niedzielę, 27 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

4.W poniedziałek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. W tym dniu  modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych.

5.W czwartek,  31 grudnia,  w ostatni dzień roku kalendarzowego, tzw. Sylwester,  zapraszam na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne  połączone  ze  Mszą św.  o godz. 16,oo.

6.W piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00  i  11.30. (Nie będzie rano Mszy św. o godz. 8.00)

7.Kolędy z racji,  które wskazaliśmy w naszym wspólnym liście do parafii Tucholskich w tym roku nie będzie. Jej termin zostaje przesunięty na czas po Wielkanocy.

8.Wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli do naszej świątyni  pragnę złożyć z głębi serca płynące życzenia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii