1.W grudniu łączymy się z papieżem w modlitwie: aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiona przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

2.W czwartek dzień wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o tradycji chrześcijańskiej i aby rozpocząć od:

- przeczytać Ewangelię  św. Łk. 2.1-14

- złożyć wspólne życzenia przez głowę rodziny

- podzielić się opłatkiem

- spożyć wieczerzę wigilijną przy świecy ”Caritas”

3.W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

4.Aby przyjąć Nowonarodzonego Dziecię do serca zapraszam wcześniej do spowiedzi przed każdą mszą świętą.

5.W tym tygodniu we wtorek przypada 22 dzień miesiąca,  który w nasze parafii poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity

6.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach w dużym kościele to udział  51 osób,  a w małym  kościele 11 osób. Przypominamy też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

7.W piątek uroczystość Bożego Narodzenia. Zapraszam na pasterkę o północy w dużym kościele. Rano nie będzie mszy św. o godz. 800 z racji Pasterki. Kolejne Msze św. o godz. 1000 oraz 1130

8.W sobotę (26.12) przypada II dzień Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana.  Msze  św. jak w niedzielę: 800, 1000 i 1130

9.Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na Misje.

10.W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

11.W przyszła niedzielę przypada uroczystość św. Rodziny: Jezusa, Marii i Józefa. W tym dniu módlmy się za wszystkie rodziny które przeżywają trudny czas.

12.Kto jeszcze nie ma świecy wigilijnej oraz opłatka wigilijnego zapraszam do nabycia w zakrystii po każdej Mszy świętej.

13.Dziękuję wszystkim za troskę o utrzymanie naszej parafii przez składaną wszelką ofiarę oraz ofiary przelewana na konto parafii. Za okazane serce składam serdeczne Bóg zapłać.

14.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz.1700 i w niedzielę o 800, 1000 i 1130 (transmisja jest drogą internetową online lub YouTube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

15.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem, za które można złożyć ofiarę do puszki

16.Łącze się z wszystkimi jeszcze ze szpitala. Czuje się coraz lepiej,  moi kochani,  dzięki waszej modlitwie.  Łącze się z wami w swojej modlitwie każdego dnia prosząc o wszelkie łaski a nade wszystko zdrowia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii