1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

2.Dzisiaj III niedziela Adwentu zwana też niedzielą  radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

3.Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na rzecz  Stolicy Apostolskiej.

4.Aby nadchodzące Święta przeżyć w stanie łaski uświęcającej, zapraszam do skorzystania z sakramentu pojednania. Przed każdą Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty, ponieważ z racji pandemii nie będzie wspólnej spowiedzi adwentowej.

5.W środę zapraszam na Nowennę do M. N. Pomocy o godz. 17.00.

6.Dziękuję wszystkim za troskę o utrzymanie naszej parafii przez składaną wszelką ofiarę oraz ofiary przelewana na konto parafii. Za okazane serce składam serdeczne Bóg zapłać.

7.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach w dużym kościele może brać udział 47 osób,  a w małym 11 osób. Przypominamy też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

8.Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzając świece na stół wigilijny.  Po każdej Mszy św. można się nabyć świece wigilijne w cenie 8 zł  oraz opłatek wigilijny w zakrystii.

9.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje Mszy św. W dzień powszedni o godz.1700 i w niedzielę o 800, 1000 i 1130 (transmisja nadawana jest drogą internetową  on line lub YouTube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

10.Łącze się ze wszystkimi jeszcze ze szpitala. Czuje się coraz lepiej,  moi kochani, dzięki waszej modlitwie.  Łącze się z wami w swojej modlitwie każdego dnia prosząc o wszelkie łaski a nade wszystko zdrowia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii