1.Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św.  o godz. 10.00 wystawienie  Najświętszego  Sakramentu z Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

2.Jak każdego roku 22 listopada wspominamy w kalendarzu liturgicznym  św. Cecylię  patronkę śpiewu kościelnego. Pamiętajmy w modlitwie za organistów, muzyków, kompozytorów, psałterzy stów oraz chóry kościelne, zespoły muzyczne  i schole parafialne. Prośmy o wszelkie potrzebne łaski za przyczyną patronki  dla p. Tomaszu naszego organisty oraz dla p. Marzeny  prowadzącej nasza scholę parafialną „Vox cordis”.

3.W przyszłą niedzielę rozpocznie się nowy rok kościelny  I  Niedzielą  Adwentu.

4.Dzisiaj, jak każdego 22  dnia  miesiąca, zapraszam na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i  na zakończenie błogosławieństwo  lourdzkie.

5.Zapraszam  codziennie  o godz. 15.00  na koronkę  do Bożego Miłosierdzia do małego kościoła przed obraz Miłosierdzia Bożego oraz  o godz. 17.00  na  Różaniec,   po którym  jest Msza św.  recytowana.

6.Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach wspólnym Różańcem  w dni powszednie o godz. 17.00. W listopadzie (w całym miesiącu – decyzją Ojca Świętego Franciszka) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

7.W środę  zapraszam na nowennę do M. N. Pomocy połączonej z Różaniecem.

8.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii  trwają  transmisje nabożeństw i Mszy św. z kościoła dużego  oraz  małego . Codziennie  o godz. 15.00 z małego kościoła  jest transmitowana  Koronka  do Miłosierdzia Bożego.  Natomiast o godz. 17.00  transmisja Mszy św. i nabożeństw.  W niedzielę natomiast  transmisja na żywo Mszy św. o godz. 8.00;  10.00  i  11.30z dużego kościoła.  Transmisja  odbywa się  drogą internetową  na  On line  lub  na  You Tube (adresy  - linki są podane  na naszej parafialnej stronie internetowej www.parafiarudzkimost.pl ).

9.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach w dużym kościele może brać udział 47 osób,  a w małym 11 osób. Przypominamy też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

10.Po każdej Mszy św. w zakrystii  i  biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne w cenie 8 zł oraz  opłatek.

11.Zakończyliśmy instalację nagłośnienia w kościele. Zostały dokupione  jeszcze  4 kolumny głośnikowe do prezbiterium oraz aparaturę  z przenośnym  mikrofonem. Zostało nam jeszcze do spłacenia (wraz z tym nowym dokupionym  sprzętem ) 9800 zł.  Za składaną  ofiarę  wszystkim  serdeczne Bóg zapłać.

12.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, jak:  „Pielgrzyma”,  „Mały Piegrzym”  dla dzieci,  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „ Misjonarz” i „Maly misjonarz” dla dzieci,  za które można składać ofiarę do puszki.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii