1.Modlitwy Wiernego Ludu Diecezji Pelplińskiej zostały wysłuchane i Ojciec Święty Benedykt XVI 27 października br. mianował Biskupem Pelplińskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej J.E. ks. bpa dra Ryszarda Kasynę.
2.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: O rozwój i postępy nowej ewangelizacji w krajach od wieków chrześcijańskich.
3.Msze św. w dni powszednie, po przejściu na czas zimowy,  będą odprawiane o godz. 17,oo.
4.Przed nami ostatnie dni Różańca październikowego. Zapraszam na 16,3o dzieci młodzież oraz na godz. 17,oo wszystkich pozostałych parafian.
5.W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.  Msze św. w porządku niedzielnym. : o godz. 8.00, 10, oo.  i  11,3o,  po której  - jak co roku – nastąpi przejście na cmentarz komunalny w Rudzkim Moście,  gdzie ok.  godz. 12, 15  zostanie odprawione nabożeństwo Słowa Bożego z modlitwami za wszystkich spoczywających na  cmentarzu. W parafii Bożego Ciała modlitwa za duszę zmarłych rozpocznie się Mszą św. w kościele o godz.  14,oo,  a ok.  14,30  -  po przejściu na cmentarz  -  nabożeństwo ze słowem Bożym na cmentarzu parafialnym.
6.W uroczystość Wszystkich Świętych od południa oraz  w Dzień Zaduszny (2 listopada)  i przez cały tydzień  (do 8 listopada)  we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny za duszę zmarłych. Warunkiem  jest  pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie - choćby tylko w sposób duchowy - jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych. W oktawie Dnia Zadusznego  odczytywać będziemy kartki z imionami naszych zmarłych ( tzw. wymianki jednorazowe).
7.W piątek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  -  Dzień Zaduszny  Msze Święte  zostaną odprawione o godz.  16,oo.  za  + śp. Księdza Kanonika Kazimierza Janiszewskiego  oraz  o godz.  17.oo  Msza św. zbiorowa  za naszych bliskich zmarłych.
8.Przy chrzcielnicy na półce znajdują się kartki  na wypominki jednorazowe oraz na  wspólną Mszę świętą w Dzień Zaduszny.   Wypisane kartki wraz z ofiarą można złożyć w skrzynce na prośby Nowenny M. B. N. Pomocy.
9.W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00  modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, tj. w środy i czwartki przed Mszą świętą wieczorną od godz. 16,oo   do  16,45   oraz  we wtorki,  piątki i soboty tylko po Mszy świętej.
10.Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszą sobotę miesiąca w godzinach  między  10,oo.  a  14,oo.
11.W sobotę,  3  listopada,  z racji święta  św.  Huberta,  zostanie odprawiona Msza św. Hubertowska  o godz.  18,oo  w intencji  leśników  i  ich rodzin   oraz  za dusze  zmarłych z rodzin leśników. Na Mszę zapraszam wszystkich wiernych.
12.Parafia Bożego Ciała organizuje pielgrzymkę  dla młodzieży do Rzymu w ramach Europejskiego Spotkania Młodych – Taize. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w gablotce. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie formacyjne w sobotę 3 listopada o godz. 19.00 do salki parafialnej w kościele Bożego Ciała.
13.Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
14.Wszystkim  obchodzącym w tym tygodniu urodziny,  imieniny   oraz  wszelkie Jubileusze  i  rocznice,  składam  najlepsze  życzenia  wielu  łask  Bożych,   zdrowia  i   wszelkiej  pomyślności  -  Szczęść   Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii.