1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: O rozwój i postępy nowej ewangelizacji w krajach od wieków chrześcijańskich.
2.Od dzisiejszej niedzieli do 27 października  trwa w kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: Powołani, aby  (...) ukazywali blask Słowa prawdy.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.
3.Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Za Jego wstawiennictwem wypraszajmy wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich rodzin naszej parafii.
4.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam w każdą niedzielę na spotkania po Mszy św. o godz. 11,3o.
5.Na nabożeństwa różańcowe w październiku zapraszam w tygodniu:
– od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godz. 17,30
– z udziałem dorosłych o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św.

6.W środę o godz. 18,oo modlitwa różańcowa  i  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorną.
7.Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać do skrzynki przy chrzcielnicy.
– „Zdrowaśki” roczne przyjmowane są w biurze parafialnym.
Są one odmawiane w ciągu roku przed  Mszą św. o godz. 8,oo.
Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone przy chrzcielnicy. Wypisane kartki wraz z ofiarą można wrzucać do skrzynki na nowennę do Matki Bożej przy chrzcielnicy.
8.W Biurze Parafialnym można zamawiać  intencje na rok 2013.  Są też wolne intencje  mszalne na ten rok.
9.Zapraszam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej,  które  można nabyć u ministrantów przed kościołem.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.  Szczęść Boże.