1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Dziękuję przede wszystkim  ks. Zbigniewowi Kostewiczowi za przewodniczenie w sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję za piękny śpiew naszej scholi parafialnej „Vox cordis”pod przewodnictwem p. Marzeny Mathia. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza oraz niosącym sztandary kościelne. Dziękuję zaproszonym gościom z Czerska Rycerzom św. Kolumba za danie świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. Dziękuję wszystkim przebywających na wakacjach obecnych na Mszy św., a nade wszystko naszym parafianom.

2.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

3.W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. W tym dniu, jak zawsze z racji Domu Dziennego Pobytu, msza św. jest odprawiana w dużym kościele rano o godz. 9.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

4.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakup witraży.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

· 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania ,

· 12 VIIŚwięty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich .

6.Każdego 13 dnia miesiąca - od maja gromadzimy się na nabożeństwie fatimskim. W najbliższą sobotę, tj. 13 lipca zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy świętej o godz. 18.00.

7.Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

8.Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

9.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

10.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 1. Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Dziękuję przede wszystkim  ks. Zbigniewowi Kostewiczowi za przewodniczenie w sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję za piękny śpiew naszej scholi parafialnej „Vox cordis”pod przewodnictwem p. Marzeny Mathia. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza oraz niosącym sztandary kościelne. Dziękuję zaproszonym gościom z Czerska Rycerzom św. Kolumba za danie świadectwo przynależności do Rycerstwa św. Kolumba. Dziękuję wszystkim przebywających na wakacjach obecnych na Mszy św., a nade wszystko naszym parafianom.

 1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

 1. W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. W tym dniu, jak zawsze z racji Domu Dziennego Pobytu, msza św. jest odprawiana w dużym kościele rano o godz. 9.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

 1. Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakup witraży.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

· 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania ,

· 12 VIIŚwięty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich .

 1. Każdego 13 dnia miesiąca - od maja gromadzimy się na nabożeństwie fatimskim. W najbliższą sobotę, tj. 13 lipca zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy świętej o godz. 18.00.

 1. Za tydzień w niedzielę 14 lipca parafia Bożego Ciała będzie obchodzić odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel – Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz.

 1. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 1. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

 1. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”