1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
  aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
 2. Miesiąc maj poświęcony jest  Matce Bożej, Nabożeństwo majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam.3. Nabożeństwo majowe dla dzieci do I Komunii św. z rodzicami we wtorki,  środy i czwartki o godz. 18.oo.
 3. Od 5 do 8 maja przypadają Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe).
  Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w tej intencji.
 4. W poniedziałek przypada święto Św. Filipa i Jakub Młodszego , a w środę – Św. Stanisława Bpa i Męczennika.
 5. Za tydzień  – w drugą niedzielę miesiąca –  zapraszam do modlitwy,  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta inwestycyjna z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup witraży
 6. W Parafii trwa peregrynację MB Nieustającej Pomocy niech to będzie czas wypraszania potrzebnych łask dla wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
 7. W najbliższą środę po Nowennie do M. N. Pomocy proszę  jedną z rodzin  z  ul. Aleja 700 – lecia  o odebranie  Ikony – Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy na czas odwiedzin od  godz. 18.00  do następnego dnia  godz. 18.00. Proszę o zabranie modlitewnika i Księgi Pamiątkowej do  rodzinnego – pamiątkowego wpisania się (może być ze zdjęciem). Obraz odbiera kolejna umówiona rodzina z tej samej ulicy po osobistym przekazaniu  oraz sprawdzeniu w książce kalendarzowej rezerwacji,  która będzie w kaplicy  przy chrzcielnicy.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy po Mszy św. i majowym o godz. 18.45  do  19.30 ( podczas adoracji  możliwość skorzystania sakramentu Pokuty ).
 9. Dzisiaj I niedziela i zbiórka na kwiaty do naszego kościoła za złożone ofiary składam Bóg zapłać.
 10. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Wiela w dniach 10-11 maja 2024r. Zapisy do 7 maja w biurze parafialnym parafii Bożego Ciała lub w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt organizacyjny 30 zł od osoby. Pielgrzymi wyruszą po Mszy św. o godz. 7,00.
 11. Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii