1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.
 1. Jutro zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w łączności ze Mszą świętą wieczorną będzie majowe. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 1. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych będziemy się modlić za wszystkich pracujących,  ojców i opiekunów.
 1. Przypominam kandydatom do sakramentu bierzmowania o uczestnictwie w nabożeństwach majowych (w kościele) wg wskazań zawartych w indeksie.
 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z I roku przygotowań odbędzie się w najbliższy sobotę,  za tydzień,   po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w kościele.
 1. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej.
 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.
 1. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze będą odprawione w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Z racji świąt majowych chorych odwiedzę za tydzień w kolejny piątek.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Promienie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia :
  w poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny patronka Europy,

w środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.

w czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii,

w sobotę, 4 maja – św. Florian, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

 1. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękuję za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów. Pomocą służą księgi kalendarzowe do dwóch wędrujących ikon Maryjnych,  które są na półce przy chrzcielnicy w kaplicy,  do których  w wyznaczonym przez siebie terminie można wpisać swój adres.
 1. 15. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Wiela w dniach 10-11 maja 2024r. Zapisy do 7 maja w biurze parafialnym lub w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt organizacyjny 30 zł od osoby. W związku z warunkami ubezpieczenia zapisu osoby niepełnoletniej mogą dokonać tylko prawni opiekunowie.

 1. Zachęcam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 1. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -  „Szczęść Boże
ks.Wieslaw Herold - proboszcz parafii