1. Dzisiaj pod hasłem: „Powołani w Kościele” przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
 2. W poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca  kwietnia. Zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na nabożeństwo  ku czci św. Rity, które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy  błogosławieństwem Lourdzkim.
 3. We wtorek przypada uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski,.
 4. W środę  przypada  wspomnienie Św. Jerzego, męczennika.
 5. Zapraszam każdego tygodnia  na  Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św. wieczornej od 18.45  do 19.30 (możliwość skorzystania  z sakramentu Pokuty i Pojednania od 19.00).
 6. W czwartek przypada  święto  Św. Marka, ewangelisty, po Mszy św. modlić się będziemy o dobre urodzaje.
 7. Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów. ”.. Dzieci komunijne z rodzicami zapraszam w czwartek o godz. 16.00.
 8. I komunia święta  w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w Uroczystość Trójcy Świętej,  tj. w niedzielę przed Bożym Ciałem  dnia 26 maja  br.
 9. . Dziękuję za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe wykończenie naszego kościoła oraz za darczyńców i ofiarodawców. Kolekta  tej niedzieli  wynosiła 39478 zł i 20 Euro.
 10. Zapraszam na pielgrzymkę do Wiela,  która  odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 r. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele Bożego Ciała w Tucholi. Osoby nieletnie muszą mieć opiekuna. Zapisy do dnia 7 maja w biurze w Bożym Ciele w Tucholi.  Koszt uczestnictwa 30 zł od osoby.
 11. Otrzymaliśmy nową wycenę za wykonanie  1 okna  witrażowego  na sumę  14.981,40 zl ( 2 proste   5904 zl i  2 figuralne  9077,40 zl).
 12. Zapraszam chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu Pana Jezusa, aby zgłaszali się po każdej Mszy św. w zakrystii.
 13. Zapraszam  też dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać w naszej scholii parafialnej „Vox cordis” w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30 do p. Marzeny.
 14. Zachęcam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -  „Szczęść Boże
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii