1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
  2. W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca dziękuję za modlitwę w intencji  szczęśliwego wykończenia kościoła oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na wstawienie witraży.
  3. Dzisiaj  przeżywamy Światowy Dzień Chorego  - święto Matki Bożej z Lourdes. Po Mszy św.  o godz. 11.30  spotkanie chorych i starszych wiekiem w sali spotkań Domu Dziennego Pobytu.
  4. Dziś, jutro i pojutrze w kościołach parafialnych i kaplicach adoracja Najświętszego Sakramentu na dziękczynienie za dar Eucharystii w Kościele w ciągu całego roku, dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. W naszej parafii zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w kaplicy po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu od 11 do 17 lutego modlić się będziemy  o trzeźwość narodu polskiego.
  6. W środę – Popielec rozpoczynający okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 16,00 i 17. 00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Natomiast w każdy piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam  na  nabożeństwo  wspólnej Drogi Krzyżowej  o godz. 17.00.
  8. W niedziele Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Gorzkich Żalach  i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Bezpośrednio po tych nabożeństwach  Msza św. recytowana.
  9. 9. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.
  10. Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” i „W rodzinie” .
  11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże" 

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii