1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

2. Dzisiaj  w pierwszą niedzielę miesiąca odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do naszego kościoła, za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Przyszła niedziele jest 2 niedziela miesiąca,  w którą zapraszam do modlitwy w intencji o szczęśliwego wykończenia naszego kościoła oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli jest przeznaczona na wstawienie witraży  w dolnej kondygnacji kościoła

4. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy modlić się za chorych i cierpiących, a  szczególnie za tych, których odwiedzam z Panem Jezusem w pierwszy piątek miesiąca, Z tej racji Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.30 w intencji wszystkich chorych. Po Mszy św. zapraszana na wspólną kawę do sali spotkań w Domu Dziennego Pobytu.

6. Od 11 do 17 lutego Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 17.00. Przygotowujemy się do Peregrynacji Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie odwiedzać rodziny naszej parafii, szczegóły podam w późniejszym terminie.

8. Również w każdą środę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.15 do Apelu Maryjnego o godz. 21.00 ( w czasie adoracji możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i Pojednania ).

9. W sobotę,  za tydzień, zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania rocznik 2 na Mszę św. o  godz. 17.00.

10. Zapraszam do czytania pism katolickich : „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże".

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii