1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
 2. W poniedziałek, 29 stycznia, o godz. 11:00 w kościele  Bożego Ciała zostanie odprawiona Msza św. w intencji miasta i mieszkańców Tucholi z okazji 104 rocznicy wyzwolenia i przyłączenia miasta do Macierzy. Serdecznie zapraszam w tym dniu wyjątkowo  zapraszam  na  tą Mszę  przed południem.
 1. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  – w pierwszy czwartek miesiąca
  (1 lutego) o godz. 17.00  Msza św. za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie oraz  o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W pierwszy piątek miesiąca (2 lutego) obchodzić będziemy  święto Ofiarowania Pańskiego, dzień Życia Konsekrowanego. Msza św, w tym dniu zapraszam na adoracja Najświeższego Sakramentu  od Koronki Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00   do Mszy św. o godz.. 17.00  z  błogosławieństwem świec dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.do  17.  W tym dniu spowiedź  św. od 16. 0 0 do 17.00 ,  na którą zapraszam nade wszstko dzieci I  Komunijne i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 3. Również w  pierwszy piątek miesiąca przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego  ( w tym dniu kolekta na zakony klauzurowe).
  Przed południem od godz. 10 odwiedzę chorych z posługą Sakramentalną,
 4. W pierwszą sobotę miesiąca modlić się będziemy w intencji rodzin  naszej parafii.
 5. Zakończyliśmy czas spotkań i  błogosławieństwa kolędowego dla całej parafii. Pragnę serdecznie podziękować za wspólne kolędowani połączone za Mszą świętą kolędowe w intencji wszystkich  Rodzin i zaproszonych Gości  naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać  za złożone ofiary,  które w tym roku (jak już zapowiadałem) zostaną przeznaczone w całości na wykonanie i wstawienie wszystkich witraży dolnej kondygnacji kościoła. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze  Rodziny i domy  oraz umacnia na drodze życia chrześcijańskiego.
 1. W sobotę,  3 lutego, zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania rocznik 2 po mszy o  godz. 17:00. Na spotkaniu proszę podać imiona do bierzmowania i kto będzie świadkiem bierzmowania.
 2. Od przyszłej niedzieli (zawsze w 1 niedzielę miesiąca) będzie się pierwsza zbiórka do puszek (przy wyjściu z kościoła)  na kwiaty do kościoła.  Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10.  Chętnych zapraszam na Pielgrzymkę  samolotem do Włoch  „WŁOCHY  - MAGICZNY  RZYM”  w terminie od 26 kwietnia do  2  maja  2024 w cenie 4390  zł/os. Czas zgłoszeń 15 lutego  2024 r.  Szcegółowy  plan w PROGRAMIE  na kredensie pod chórem.

11.  Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

12.  Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże"

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii