1.Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

2.Dziękuję za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe wykończenie naszego kościoła oraz za darczyńców i ofiarodawców. Kolekta  tej niedzieli  była na sumę 2678 zł i 20 Euro oraz kolędowa 6850 zł.  Zebraną ofiarę przeznaczamy w całości na wstawienie witraży w dolnej kondygnacji kościoła.

3.Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

4.Jutro, w poniedziałek , zapraszam po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 na nabożeństwo  ku czci św. Rity,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem Lourdzkim.

5.Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmierci.

6.Trwają kolędowe spotkania rodzin naszej parafii. Dzisiaj zapraszam na wspólną kolędę w dużym kościele o godz. 16.00 oraz po Mszy św. występ gościnnego zespołu  z kolędami i pastorałkami . Bóg zapłać za składane ofiary na kolędzie na zakup witraży.

7.Ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.

8.Dzisiaj przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich również w modlitwie.

10.9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

środę przypada wspomnienie Św. Franciszka Salezego,

w czwartek – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła,

w piątek – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

11.Zapraszam 28 stycznia w niedzielę na godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania rocznik   2 (klasy VIII i ponadpodstawowe) po Mszy św. o  godz.17.00 w sobotę 27 stycznia br. Na spotkaniu młodzież  proszę  o  podanie imienia do bierzmowania oraz  kto będzie świadkiem bierzmowania.

12.Zapraszam do czytania pism katolickich takich jak „Pielgrzym", czy „W rodzinie", które są wyłożone na stoliku pod chórem.

13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże"

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii