1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
  2. Dzisiaj w  2 niedzielę miesiąca  dziękuję za wspólną modlitwę  o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Dziękuję też za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie rodzinne ofiary z ostatniego tygodnia miesiąca i wpłaty na konto parafialne.
  3. Za tydzień natomiast kolekta z niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie Stolicy Apostolskiej i dzieł wspieranych przez papieża.
  4. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. Serdecznie zapr4aszam na  Roraty od poniedziałku do piątku. Msze św. roratnie z racji rozpoczynających się spowiedzi adwentowych będą od jutra – poniedziałku ,  aż do świąt  o   godz. 18.00.  Zapraszam wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0  do  III  codziennie z lampionami, a obowiązkowo  w każdy poniedziałek i wtorek ,  natomiast młodzież do Bierzmowania przynajmniej  2 razy w tygodniu  w czwartki i piątki.
  6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w piątek, 15 grudnia  od godz. 16.00  do  18.00 (z przerwą od 17.00  do  17.30)
  7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę – Św. Łucji, w czwartek – Św. Jana od Krzyża.
  8. Po Mszach świętych  można zgłaszać dodatkowych chorych, których księża odwiedzą z posługa sakramentalną w środę  20 grudnia.
  9. Po każdej mszy można nabywać  opłatki na stół wigilijny oraz  zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” . Za świece większe ofiara 20zł,  a za mniejsze 10zł. Są również małe i duże kalendarze na eok 2924 po 10 zł  i  20 zł.

10. Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2024 .

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze składam  serdeczne życzenia: zdrowia oraz wiele łask Bożych . „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii