1. W dzisiejszą niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy się w Kościele nowy rok liturgiczny, a tym samym kolejny adwent przygotowujący nas do powtórnego przyjścia Jezusa oraz do obchodu świąt Narodzenia Pańskiego pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Od poniedziałku do piątku będą odprawiane Msze św. roratnie o godz. 17.00,  na które  nade wszystko zapraszam wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0  do  III oraz młodzież  do bierzmowania. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek i wtorek ,  natomiast młodzież do Bierzmowania 2 razy w tygodniu z zapisem w indeksach po Mszy św..
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.
  1. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek w tym tygodniu w godzinach od 10 do 14., ponieważ w miniony piątek nie miałem pojazdu.
  2. W piątek, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w tym dniu będzie o godz. 17.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
  3. W dniach 8-9 grudnia (piątek i sobota) w Tucholi organizowana będzie zbiórka żywności "Tak - pomagam". Dar można będzie składać w marketach Biedronki przy ulicy Krzywej i Warszawskiej oraz w Lidlu. Akcję koordynuje Caritas Polska. Zachęcam do wzięcia udziału w pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Tucholi.
  4. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie Stolicy Apostolskiej,  a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. Po każdej mszy można nabywać  opłatki na stół wigilijny oraz  zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Wspierając w ten sposób akcję „Caritas”, której symbolem jest świeca, a jej płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi.  Za świece większe składamy ofiarę 20 zł,  a za mniejsze 10 zł. Są również kalendarze duże i małe na przyszły rok 2024.  Nabywać je można w zakrystii lub biurze parafialnym.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
  7. Spotkania obowiązujące do Bierzmowania odbywają się w 1 sobotę miesiąca dla   młodzież klasy  VIII  oraz  młodzieży  szkół ponadpodstawowych w ostatnią sobotę  miesiąca na Mszy św. o godz. 17.00.
  8. Po każdej Mszy św. można  nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W  rodzinie”  oraz kalendarze na  2024 r.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych oraz opieki Niepokalanej.
ks. Wiesław Herold    probosycy parafii