1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku kościelnego obchodzimy  uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA , Na mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i litania do Najświętszego Serca Jezusowego z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy, Odkupicielu. Za publiczną modlitwę w tym dniu tekstem tegoż Aktu można uzyskać odpust zupełny.
 2. Za tydzień 3 grudnia, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok duszpasterski,  który będziemy przeżywali pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 3. Adwent  to  okres radosnego i pobożnego przygotowania do dnia narodzin Pana. Nie jest to już jednak okres pokutny (jak kiedyś).
 4. Roraty od poniedziałku do piątku  o godz. 17, 00.
 5. Dzisiaj w kościele Bożego Ciała odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz.18.00, po której dadzą świadectwo o swojej przygodzie z Bogiem bohaterowie filmu „Tętno”, następnie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy młodzież naszej parafii do uczestniczenia, a obowiązkowo w tym wydarzeniu bierze udział młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VIII i  I  ponadpodstawowych.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 7. Chorych  odwiedzę w  1 piątek miesiąca od 10.00  do  ok. 14.00.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:                                                                                                                                                                 pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o nowe powołania  kapłańskie,  misyjne oraz zakonne – sióstr i braci zakonnych.                                                                                                                                                                                                                                                                 pierwszy piątek miesiąca  to dzień wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata w pierwszy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10 tej  do 14 tej                                                                                                                                                                                                                    w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam  na „Promienie Miłosierdzia” o godz. 15.00 tym razem w naszym małym kościele
 9. W przyszłą  niedzielę po  Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszam dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 10. Spotkanie  młodzieży  rocznik II z klasy 8  oraz  I średniej przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania odbywa si e  2 razy w miesiącu,  tj.  w 1  i  ostatnią sobotę  miesiąca na Mszę św. o godz.  17.00. Obecność obowiązkowa !
 11. Jak  każdego  miesiąc  stała Adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele w środę  od godz.  20.15  do Apelu Maryjnego o godz.  21.00  z okazją do Spowiedzi świętej.
 12. Od  przyszłej niedzieli po każdej mszy można nabywać  opłatki na stół wigilijny oraz  zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Wspierając w ten sposób akcję „Caritas”, której symbolem jest świeca, a jej płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi.  Za świece większe składamy ofiarę 20zł,  a za mniejsze 10zł. Nabywać je można w zakrystii lub biurze parafialnym.

13.  Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2024 .

14.  Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze składam  serdeczne życzenia: zdrowia oraz wiele łask Bożych . „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii