1. W listopadzie łączymy się w intencji papieskiej : za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.
  2. Serdeczne Bóg zapłać  za wspólną modlitwę w zeszłą niedzielę  o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Dziękuję też za kolektę,  która wynosił 3 283 zł  i  8 euro. Cały czas czekamy na ostateczne zatwierdzenie przez  wydział ekonomiczny i konserwatora.
  3. Dziękuję za złożone ofiary do na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.
  4. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
  5. W  środę przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc - po Mszy św. o godz. 17.00  - zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity
  6. Również w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu wdzięczni za śpiew naszej scholii  „Vox cordis” módlmy się za cały zespół pod kierownictwem p. Marzeny  Mathia oraz ich rodziny o wszelkie potrzebne łaski, a nade wszystko zdrowie.
  7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek- Św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – Ofiarowanie NMP, w środę – Św. Cecylii, w piątek – Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy z Wietnamu.
  8. W najbliższą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku kościelnego,  a zarazem  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z racji tej uroczystości po Mszy św.  o godz. 10.00  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  9. 9. Dziękuję naszej młodzieży  klas ósmych,  która przygotowuję się do sakramentu bierzmowania za uczestnictwo wczoraj i przedwczoraj  w rekolekcjach ewangelizacyjnych GPS.
  10. W niedzielę 26 listopada  w parafii Bożego Ciała odbędzie się „Dekanalny Dzień Młodzieży”. Początek  Mszą św. o godz. 18:00, po której dadzą świadectwo o swojej przygodzie z Bogiem bohaterowie filmu „Tętno”, następnie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkanie to, jest obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z I i II roku przygotowań.
  11. Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” i „W rodzinie”. Jest też do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2024r. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece wigilijne (małe kosztują 10 zł, duże – 20 zł 12.Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdeczne  życzenia Bożego błogosławieństwa.
ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii