1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
  2. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa  różańcowe. O  godz. 18.00  w miesiącu październiku zapraszam codziennie na nabożeństwo różańcowe. Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania przypominam  o obowiązku  uczestnictwa  w różańcu  co najmniej 2 razy w tygodniu. Dzieci zapraszam  na nabożeństwo różańcowe  w  każdą  środę  i czwartek o godz. 18.00.
  3. Z racji przypadającego dziś wspomnienia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr.
  4. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.  To liturgiczne wspomnienie ma  nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed  niebezpieczeństwami duszy i ciała.
  5. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących   po dzień dzisiejszy.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Różańcem o godz. 18.00.
  7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  8. Pierwszy czwartek  ( modlimy się o powołania kapłańskie,  zakonne i misyjne) wyjątkowo wg nowego porządku rano  o godz.  9.00 w dużym kościele, na który zapraszam nade wszystko uczestników naszego Domu Dziennego Pobytu. Od tego czwartku Msza św. w czwartki będzie zawsze rano  o godz.  9.00 z myślą o uczestnikach  z naszego Domu Dziennej Pomocy.
  1. 9.W poniedziałek przypada też kolejna rocznica śmierci ks. kan.  Kazimierza Janiszewskiego, który pomagał nam przy powstawaniu  naszej parafii. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 w Jego intencji o nagrodę nieba.

10. W każdą środę zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu  od  godz.  20.15  do  Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

11.  W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej ,  która jest dla nas przykładem do  naśladowania duchowości i pobożności.

12.  W I piątek  miesiąca zapraszam od  godz. 15.00  (Koronki do Miłosierdzia Bożego)   na adorację Najświętszego Sakramentu,  którą  zakończy się o godz. 18.00 Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Wszystkich zachęcam do  praktykowania I Piątków Miesiąca poprzez przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.  Uczestnictwo we Mszy św. w I piątek jest obowiązkowym elementem przygotowania do Bierzmowania. Gdyby było to niemożliwe, to proszę o udział we Mszy św. i różańcu w  I Czwartek.

13.  Do spowiedzi w I Piątek zapraszam od godz. 17.00 do 18.00. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także w pozostałe dni tygodnia  przed każdą Mszą św.

14. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę  w I Piątek  od godz. 10  do  ok. 14tej.

15. W  sobotę, 7 października obchodzimy również  liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowe

16.  Ks. Biskup Diecezjalny zaprasza w sobotę (7 października) o godz. 10.00 do Bazyliki Katedralnej w Pelplinie na Kongres Żywego Różańca. Porządek kongresu: godz. 10.00 konferencja i przygotowanie do Eucharystii  oraz godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.  Wspólny wyjazd autokarem z parafii Bożego Ciała. Cena  30 zł.  Zapisy w biurze parafialnym.

17. W przyszłą niedzielę (8 października) na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy różańce i książeczki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

18.  W przyszłą niedzielę ,  drugą miesiąca, modlić się będziemy o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże  bocznej nawy I kondygnacji. W tym dniu również kolekta inwestycyjna kolekta parafialna.  Proszę rodziny i osoby,  które zadeklarowały pomoc w zakupie witraży  o połowę wpłaty na zaliczkę,  która jest wymagana przez wykonawcę. Jestem bardzo wdzięczny sponsorom  największego witraża fontowej ściany kościoła.

19.  Do  BIERZMOWANIA młodzież   1  roku zapraszam zawsze w 1 sobotę miesiąca o godz. 18.00  natomiast młodzież  2 roku  w ostatnią  sobotę miesiąca o godz. 18.00.

20.  Zachęcam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie”.

21.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii