1. Składam serdeczne podziękowanie za modlitwę w zeszłą niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz  w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Bóg zapłać za kolektę  inwestycyjną, która wynosiła 3.871 zł .
  2. W piątek przypada 22 dzień miesiąca. W tym dniu zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św.  o godz. 18.00
  3. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
  4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci,  które w 2024 r. przystąpią do I Komunii Świętej.
  5. Dzisiaj przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Dzień ten ogłoszony jest „Dniem pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie”.
  6. Chłopców przygotowujących się do I Komunii Świętej i tych, którzy już przyjęli ten sakrament zapraszamy do dołączenia do grona ministrantów. Zapisy po każdej Mszy św. Dziewczynki do naszej scholii  parafialnej zapaszam w każdy piątek o godz. 16.00 do dużego kościoła.
  7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: poniedziałek przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i Polski, w środę – Św. Andrzeja Kim, Pawła Chong i Towarzyszy - męczenników, w czwartek – Św. Mateusza Ap. i Ewangelisty, w sobotę – Św. Ojca Pio.
  8. We wtorek wyjątkowo Msza św. będzie rano o godz. 9.00..
  9. Do  BIERZMOWANIA młodzież I  roku zapraszam zawsze w 1 sobotę miesiąca o godz. 18.00  natomiast młodzież  2 roku  w ostatnią  sobotę miesiąca o godz. 18.00.

10. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy w poniedziałek, 25 września w ramach pielgrzymki maturzystów. Zapraszamy również dorosłych, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wyjazdu i odwiedzić duchową stolicę Polski oraz powierzyć swoje intencje Matce Bożej. Koszt wyjazdu to 130zł. Zapisy w biurze parafialnym po każdej Mszy św. Wyjazd rano,  a powrót w nocy z poniedziałku na wtorek.

11.  Zachęcam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”  i  „W rodzinie”

12.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii