1.Zapraszam w dzisiejszą  niedzielę,  3 września, z okazji 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Msza św. o godz. 16.00  przed pomnik  w lesie Rudzkiego Mostu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego dra Ryszarda Kasyny.

2.W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przed szkołą zapraszam o godz. 8,00 na Msza św. dzieci  i  młodzież z rodzicami oraz nauczycieli  i wszystkich pracowników naszej Szkoły Podstawowej  nr 5.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby nie zabrakło głosicieli słowa Bożego po mszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa i zakonu.

4.W środę zapraszam na Nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00  oraz adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.15   do  21.00 Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

5.Dzisiaj o godz. 7.00 wyruszyła piesza pielgrzymka  parafii św. Bartłomieja do Bysławka na odpust Matki Bożej Pocieszenia suma odpustowa o godz. 12.00 i o 14.00 powrót podstawionym autokarem na własny koszt.

6.W przyszłą niedzielę ,  drugą miesiąca, modlić się będziemy o szczęśliwe wykańczanie naszej  świątyni. Przed nami witraże  bocznej nawy I kondygnacji. W tym dniu również kolekta inwestycyjna kolekta parafialna.  Proszę rodziny i osoby,  które zadeklarowały pomoc w zakupie witraży  o połowę wpłaty na zaliczkę,  która jest wymagana przez wykonawcę. Jestem bardzo wdzięczny sponsorom  największego witraża fontowej ściany kościoła,  który we wtorek już został zainstalowany.

7.Natomiast  tydzień później,  17  września, będzie  kolekta na  nasze seminarium Duchowne w Pelplinie.

8.Zapraszam na spotkanie organizacyjne młodzież z klasy 7 i 8 przed bierzmowaniem w sobotę 9 września o godz. 18.00 w kościele.

9.Spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z ich rodzicami odbędzie się za tydzień  10  września po Mszy św. o godz. 11.30.

10.„Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w godzinach urzędowania w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato”.

11.W piątek 8 września w święto Narodzenia NMP błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion na wszystkich Mszach św.

12.W sobotę 9 września po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów. Zapraszam również nowe dzieci, które chciałyby dołączyć się do  grona ministrantów lub do scholii.

13.Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

14.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii