1.W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

2.W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3.Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

4.W najbliższy czwartek,  11  maja  2023 r.,  nasza parafia będzie przeżywała uroczysty dzień wizytacji biskupiej,  która przypada co 5 lat w każdej parafii. Już dzisiaj zapraszam całą parafię na Mszę św. o godz. 17.30,  której będzie przewodniczył ks. Biskup Arkadiusz Okroj. W tym dniu  młodzież naszej parafii otrzyma sakrament  Bierzmowania.

Spotkania z ks. Biskupem :

godz.  10.00   -   odwiedziny jednej z rodzin z chorą osobą

godz.  10.50  -  spotkanie z dziećmi i młodzieżą   Szkoły  nr 5

godz.  11.45  -  poświęcenie  Domu Dziennego Pobytu  przy naszej parafii

godz.  15.00  -  Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie z Różami Różańcowymi

godz. 16.00  -  spotkanie z Radą Duszpasterską  i  Ekonomiczną,  szafarzami,  lektorami oraz  zelatorami  Żywego Różańca

godz.  17.30   -   Msza św. na zakończenie wizytacji parafialnej pod przewodnictwem ks. biskupa   Arkadiusza

5.We wtorek, 9  maja po Mszy św. o godz. 18.00  odbędzie się obowiązkowe spotkanie młodzieży II rocznika, która 11 maja z rąk Księdza Biskupa Arkadiusza przyjmie sakrament Bierzmowania.

6.W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie.  Różaniec fatimski z procesją Figury Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 (proszę o przyniesienie świec na procesję).

7.Przyszła niedziela, 14 maja, wyprzedza święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.

8.W przyszłą niedzielę, jako drugą w miesiącu, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwe wykańczanie budowy naszej świątyni oraz ofiarodawców. Również na ten cel będzie przeznaczona nasza specjalna kolekta na miarę możliwości.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10.Zapraszam też do czytania pism katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”,  których starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii