1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii  - tym razem zapraszam do prowadzenia Różę Różańcowe). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade dzieci do I Komunii św.z rodzicami  oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w kościele nosi nazwę Niedzieli Laetare -  różowy kolor szat. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym  postanowieniu wielkopostnej przemiany.

3.Dziękuję bardzo za modlitwę w minioną  niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za złożoną  kolektę  inwestycyjną oraz ofiary indywidualne w biurze i na konto parafialne. Zebraliśmy 4187 zł.

4.W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej

5.W środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci i Maryi  Matki Niestającej Pomocy odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie.

6.Jak każdego roku w V  Niedzielę Wielkiego Postu za tydzień 26 marca br. zapraszam na Rekolekcje Wielkopostne, które będą do środy 29 marca. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi  o. Włodzimierz  - franciszkanin. Serdecznie zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii,  aby zaplanować wolny czas na godz. 9.00  lub  godz. 18.00 na Mszę św. oraz o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

7.Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  za tydzień, w ostatnią sobotę miesiąca,  na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

8.Zapraszam w każdą środę  od godz. 20.15 do 21.00  do małego  kościoła na cotygodniową adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

9.W piątek, 24 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Świętości Życia, a w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Zachęcam w tym dniu do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

10.W piątek, 31 marca 2023 r. zapraszam  naszych parafian na Mszą św. o godz. 20.00 w  kościele  Bożego Ciała,  którą rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać po każdej Mszy św. oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie EkstremalnaTuchola.pl

11.„Caritas Polska” wzorem ubiegłych prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

13.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii