l. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w kościele nosi nazwę Niedzieli Laetare i jest  różowy kolor szat. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym  postanowieniu wielkopostnej przemiany.

2. Dziękuję bardzo za modlitwę w minioną  niedzielę o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać  za złożoną  kolektę  inwestycyjną oraz ofiary indywidualne w biurze i na konto parafialne. Zebraliśmy 4187 zł.

3. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej

4. W środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00. Po  poświęceniu róż św. Rity i nabożeństwie ku Jej czci i Maryi  Matki Niestającej Pomocy odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie.

5. W piątki Wielkiego Postu  zapraszam wszystkich na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00której będą przewodniczyć grupy stanowe naszej parafii (tym razem zapraszam do prowadzenia Różę Różańcowe).W niedziele natomiast o godz. 16.00  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

6. Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  za tydzień, w ostatnią sobotę miesiąca,  na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

7. Zapraszam w każdą środę  od godz. 20.15 do 21.00  do małego  kościoła na cotygodniową adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

8. W piątek, 24 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Świętości Życia, a w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

9. W piątek, 31 marca 2023 r. zapraszam  naszych parafian na Mszą św. o godz. 20.00 w  kościele  Bożego Ciała,  którą rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać po każdej Mszy św. oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie EkstremalnaTuchola.pl

10.„Caritas Polska” wzorem ubiegłych prowadzi akcję „Czas Miłosierdzia”. Zachęcam  do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary w Wielkim Poście, by podzielić się z potrzebującymi.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

12.Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii