1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.
  2. Dzisiaj po Mszy św.  składane  są  ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”  na misje.
  3. W okresie Wielkiego Postu w naszym  kościele w każdy piątek o godz. 17.00 zapraszam  na Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00 na  Gorzkie  Żale. Po  nabożeństwach  Msza św.  recytowana.
  4. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania zapraszam w piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 17.00.
  5. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach
  6. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie WSD w Pelplinie.
  7. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.
  8. Zapraszam   w każdą środę od godz. 20. 15  do 21.00 do naszego kościoła na adorację Najświętszego  Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
  9. W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  10. W piątek, 31 marca 2023 r., Mszą św. o godz. 20.00 kościele  Bożego Ciała  rozpocznie się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak Św. Małgorzaty liczący 27 kilometrów. Pakiety zawierające mapkę z rozważaniami można nabywać w biurach tucholskich parafii w godzinach urzędowania oraz w sklepie Hosanna przy ul. Nowodworskiego 33 w Tucholi. Koszt pakietu 25zł. Więcej informacji  na stronie EkstremalnaTuchola.pl Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
  11. Zapraszam  w każdą niedzielę  po Mszy św. o godz. 11.30, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

14.  Zachęcam do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma

ks. Wiesław Herold - prooszcz parafii