1. Rozpoczęliśmy w kościele 40 dniowy czas Wielkiego Postu.

2. W piątki zapraszam wszystkich na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00,  której będą przewodniczyć grupy stanowe naszej parafii. W niedziele natomiast o godz. 16.00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Po tych nabożeństwach Msza św. recytowana,  aby przyjąć Komunię św.  z racji odpustu.

3. Młodzież z klas ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  w ostatnią sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

4. Młodzież natomiast klasy VIII  , która pierwszy rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam  pierwszą  sobotę miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św.

5.W dzisiejszą niedzielę, 26 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. w Tucholi rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej.

6. W tym tygodniu przypada Dni Eucharystyczne :

–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.

pierwszy piątek miesiąca do miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za grzechy naszego i całego świata. Zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.3o okazja do spowiedzi św.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin

- chorych odwiedzę z posługą Sakramentalną w sobotę od godz.  10  do  14.

7. Jak każdego roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny przez przyjęcie skarbonki zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wielkopostna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

8. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

9.Rodzina z naszej parafii potrzebuje wsparcia na leczenie chorych dzieci bliźniąt  Igi i Poli Wróblewskie  - dlatego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego przez  „FUNDACJA  SIEPOMAGA” lub wpisanie numeru KRS „0000396361”. Celem szczegółowym 1,5% 0230185 Wróblewskie

10. Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszam  na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca w Bysławku k. Tucholi. Zapisy - do 10 marca. 11. Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza na rekolekcje dla pielgrzymów w dniach 10-12 marca 2023 r. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej www.dombialogora.pl/rekolekcje.
12. Zarządzeniem  ks. biskupa Ryszarda  Kasyny dzisiaj przed kościołami naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ,,pomocy dla Ukrainy”..

13.W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek, jako pomoc misjonarzom, tzw. „Ad gentes”.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

15. Zachęcamy do nabycia  nowego numeru Pielgrzyma  i  W rodzinie. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii