l. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem

2. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i dzisiaj  Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie nasza modlitwa w ich intencji.

3. W tym  dniach trwamy jeszcze Tygodniu  Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachętą do modlitwy w tej intencji niech będą słowa Jezusa „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę naszego nawrócenia,  naszej przemiany serc.

5. W tym roku kolęda wyjątkowo z racji mojej choroby jest wspólna będzie wspólna ulicami w kolejne niedziele w połączeniu ze Mszą św. w kościele o godz. 16.00,  którą odprawiam w intencji wszystkich rodzin wg wyznaczonych ulic oraz rodzin obecnych na tej Mszy św.  Dzisiaj wyjątkowo z racji 22 dnia miesiąca zapraszam  po Mszy św. na nabożeństwo  do św. Rity. Za tydzień 29 stycznia ostatnia Msza św. ze wspólną kolędą dla kolejnych wyznaczonych ulic również o godz. 16.00.

6.W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy po Mszy św. o godz.  17.00  oraz na Mszę św. wigilijną w sobotę o godz. 17.00.

7.W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, nasze miasto obchodzić będzie 103. rocznicę odzyskania przez Tucholę niepodległości. Tego dnia, w kościele św. Bartłomieja o godz. 12.15 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji mieszkańców Gminy Tuchola. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

8.Jest do nabycia  nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  życzenia  wielu łask Bożych oraz zdrowia.  Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii