1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.Serdeczne „Bóg zapłać!”  za dzisiejsze ofiary przeznaczone na WSD w Pelplinie.

3.„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”– to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie on trwał od 18 do 25 stycznia.

4.We wtorek nasza parafia buduje „Most modlitewny” z WSD  w  Pelplinie. Tego dnia zapraszam całą parafię do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.00 na wspólne nabożeństwo i na zakończenie, na wieczorny Apel Maryjny o godz. 21.00 w intencji wspólnoty naszego Seminarium  Duchownego w Pelplinie.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :  we wtorek Św. Antoniego, opata; w czwartek – Św. Sebastiana Pelczara; w sobotę – Św. Agnieszki.”.

6.W sobotę przypada Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich również w naszych modlitwach.

7.W tym roku kolęda wyjątkowo będzie wspólna dla całej parafii ulicami w kolejne niedziele zawsze o godzinie 16.00 w połączeniu ze Mszą św. w kościele. Pierwsza kolęda więc dzisiaj,  na którą zapraszam wyznaczone ulice. Następna za tydzień 22 stycznia o godz. 16  ze Mszą św.  oraz ostatnia 29 stycznia również o godz. 16.00 w kościele.

8.W przyszłą niedzielę (22 lutego) zapraszam na nabożeństwo do św. Rity wyjątkowo w połączeniu ze Mszę św. o godz. 16.00 z racji  kolędy.

9.Wizytacja dekanalna i bierzmowanie w naszej parafii z ks. bp Arkadiuszem Okrojem będzie w tym roku 11  maja w czwartek.

10.Wszystkim Solenizantom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

  1. 11.Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii